Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Помощ при избор на автомобил

към Vectra C 2009 снимка към Vectra C 2009 24 февруари 2021 - 14:40

 zdravkop, на 24 февруари 2021 - 13:19, каза:

Можел да свали с 500 лв? Ще свали и с 1500 като види, че е непродаваема. За втората Вектра- бях написал преди няколко дни, че НЕ е GTS, но явно си го пропуснал и не си го видял. Това че е хечбег не означава, че е GTS. Според мен при Бижо ще е по- добре, защото той е стар опелджия и им знае и кътните зъби, а и парите са по- малко. Откъде го измисли този проблем с резервните части на петата врата? Най- много едни амортисьори да смениш. То няма какво да се счупи там, така че не го мисли.


Чета внимателно и се старая нищо да не пропусна!

Попитах за резерните части, защото сегашната ми вектра б една разсеяна девойка на светофара на Орион я прати на средата на кръстовището. И то 5-6 секунди след като бях спрял. Оправих задницата, останаха малки проблеми. Та си мисля, недай си боже, ако трабва да търся нова врата лифтбек дали няма да се окаже мисия невъзможна.

Имам въпрос към теб относно бенца. Възможно е, ако с вектрата не се случат нещата, да мина на С 180 - С 200 бензин, но с по-малко коне, някъде до 160. Напиши две думи как е усещането след 12 опела, не ти ли пречи задното предаване.
Как е поддръжката спрямо опелската.
Мнението беше редактирано от към Vectra C 2009: 24 февруари 2021 - 14:46
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 24 февруари 2021 - 17:16

От подписа ми можеш да видиш, че съм имал и Е класа, а сега Ц класа, но различни поколения. По същество двигателя е идентичен- двойка, но на Е класата беше с компресор, затова беше 163 коня, а на цедката е атмосферен и е 136. Трябва да ти кажа, че това е един от най- сполучливите двигатели на Мерцедес. Дори и в по- тежкото купе на Е класата се държеше повече от добре, защото, както написах, имам тежък крак и обичам да настъпвам. Ако си вземеш цедка от по- новото поколение W203 /моята е по- старата W202/ с този двигател- 163 коня компресор, просто ще му се наслаждаваш. Ще изпреварваш спокойно, когато ти потрябва мощност ще я имаш, ще поддържаш дълго по магистрала без никакви проблеми 140- 150 и разходът ти няма да е голям. И на двата мерца имам газови уредби, като Е класата ми гореше идентично на цедката- около 8-9 газ при моето каране. При спокойно шофиране ще падне и под 8. Та това е моят опит с Мерцедесите. Малко по- скъпа е поддръжката и частите, но все пак е Мерцедес.
Мнението беше редактирано от zdravkop: 24 февруари 2021 - 17:17
Отговори

към Vectra C 2009 снимка към Vectra C 2009 24 февруари 2021 - 17:57

 zdravkop, на 24 февруари 2021 - 17:16, каза:

От подписа ми можеш да видиш, че съм имал и Е класа, а сега Ц класа, но различни поколения. По същество двигателя е идентичен- двойка, но на Е класата беше с компресор, затова беше 163 коня, а на цедката е атмосферен и е 136. Трябва да ти кажа, че това е един от най- сполучливите двигатели на Мерцедес. Дори и в по- тежкото купе на Е класата се държеше повече от добре, защото, както написах, имам тежък крак и обичам да настъпвам. Ако си вземеш цедка от по- новото поколение W203 /моята е по- старата W202/ с този двигател- 163 коня компресор, просто ще му се наслаждаваш. Ще изпреварваш спокойно, когато ти потрябва мощност ще я имаш, ще поддържаш дълго по магистрала без никакви проблеми 140- 150 и разходът ти няма да е голям. И на двата мерца имам газови уредби, като Е класата ми гореше идентично на цедката- около 8-9 газ при моето каране. При спокойно шофиране ще падне и под 8. Та това е моят опит с Мерцедесите. Малко по- скъпа е поддръжката и частите, но все пак е Мерцедес.

Благодаря, а преминаването от предно на задно задвижване - a зимата проблеми нямаш ли?
Отговори

benzy снимка benzy 24 февруари 2021 - 18:16

 към Vectra C 2009, на 24 февруари 2021 - 17:57, каза:


Ако ще завиваш към Мерцедес гледай Ц-класата W203 да е след 2005-2006та фейслифта
Имаш вариант и за Е-класа W210 там трябва да знаеш, че стойността на колата е в ламарината.
За по-новата Е-класа W211 също може да се класираш - това вози точно като летящо килимче, но имат един електронен блок на спирачките, който се прецаква на определени км и е цифромания - мисля, че фирмените сервизи му правеха тестове ама 2 наум иначе е адска каляска това
Мнението беше редактирано от benzy: 24 февруари 2021 - 19:00
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 24 февруари 2021 - 18:20

Ето това е нещото, с което трудно свикнах след 20 години шофиране на автомобили с предно предаване. Трябваше отново да си спомням как съм карал москвичите и ладите със задно. :mhihi: Но пък Цедката, която ще вземеш, е съвременен автомобил и вече има система за контролиране/стабилизиране- води се ESP, имат и други екстри, така че не е толкова сериозно положението, както е с моята цедка, защото тя няма такива системи. Но с всичко се свиква, така че ще свикнеш отново със задното. В началото малко по- леко и внимателно, защото аз на няколко пъти на завой едва удържах Мерца в началото е се стрясках, но като му хванеш цаката не е проблем.

 benzy, на 24 февруари 2021 - 18:16, каза:

Ако ще завиваш към Мерцедес гледай Ц-класата W203 да е след 2005-2006та фейслифта
Имаш вариант и за Е-класа W210 там трябва да знаеш, че стойността на колата е в ламарината.
За по-новата Е-класа W211 също може да се класираш - това вози точно като летящо, но имат един електронен блок на спирачките, който се прецаква на определени км и е цифромания - мисля, че фирмените сервизи му правеха тестове ама 2 наум иначе е адска каляска това

Е, къде пращаш човека на W 210- това е дърт Мерц. W 211 е за него, както и 203 фейсов, както каза. Относно електронния блок на спирачките- има го само при нефейсовите. При W 211 фейс вече го няма този модул, така че няма какво да го мисли.
Мнението беше редактирано от zdravkop: 24 февруари 2021 - 18:24
Отговори

benzy снимка benzy 24 февруари 2021 - 18:36

 zdravkop, на 24 февруари 2021 - 18:20, каза:

Но пък Цедката, която ще вземеш, е съвременен автомобил и вече има система за контролиране/стабилизиране- води се ESP

300 ти ESPта! Както съм бутал Мерцедес S-класа 220 с всичките му технологии, никога не съм бутал. То е по-скоро трън в еди къде... при Мерцедес понеже даже и като го изключиш не се изключва изцяло и продължава да те реже. За странично приплъзване - да, но за катерене на баир е тегавo! Завърти, засича приплъзването, реже мощността и ти казва сори без мене тука...

Електронния блок на спирачките е точно при W211 монтират го до 2007. Спират при фейслифовите няма ги и на CLS, дори първите CLSи са без него (ти си се поправил сам). Честно казано не знам какви са им цените, но мисля че за добра фейсова Е W211 няма да се касира с 10тина хиляди - това ще е свръх умрял милионник.
Но за тия пари може добър W203 да се намери. 2005-2008 година V6так 280 или 320 4-matiк и забравя с проблемите зимата...
Мнението беше редактирано от benzy: 24 февруари 2021 - 19:01
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 24 февруари 2021 - 20:17

Свръх умрял милионник ще е нафтова печка, но не и бензин. За над 12- 13 000 може да се намери доста приличен екземпляр с бензинов двигател. Това за Е класа W 211, а за Ц класа тези пари ще стигнат за още по- новата цедка- W 204. Но иначе за фейсова 203 ще са предостатъчни. Само искам да кажа на колегата към Vectra C 2009, че тези Цедки W 203 са тесни- дори малко по- тесни от Вектра Б. Това им е главният недостатък.
Мнението беше редактирано от zdravkop: 24 февруари 2021 - 20:19
Отговори

benzy снимка benzy 24 февруари 2021 - 23:16

Да де, ама темата я тръгнахме от обясняване как 9 бимки са много, после го засилихме човека за кола за 10+, сега е на 13 без обслужването, ако караме така до началото на Март вече ще се включат колегите с препоръките за нова от магазина и от там насетне само тавана е лимит :kinggrin:
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 24 февруари 2021 - 23:33

Колеги, какви фейсови W203 след 2006, че и 2008 ма, моята 204ка е октомври 2007ма бре :)
Хуйняви са, дейба и бенцовете, не са като 190 и 124... Моя, дето е на реални 140 к км, до сега са дали фира:
Модула за контактния ключ - 1200лв
Компресора на климатика - 1000
Вентилатора на климатика - 300лв
Мигачи в огледалата - 250лв комплект...
Наскоро взе да гори и масло, малко, но цапа ауспуха и дразни...
Бенц от тези години, дизляк, нов внос, по добре даже и не помисляйте. Хубавото на бензиняците до 2011 е че се гЪзират лесно. Aко търсите автоматик - от 7G троШника бягайте с 300.
Отговори

benzy снимка benzy 25 февруари 2021 - 01:23

Хоти 2005 е фейса на 203, ако не се лъжа комбито го спират началните месеци на 2008.

А както казва един познат мастит бизнесмен, който кара само G-класи и AMGта: "На 100 - 120 хил км го махам, не щото ми се дават пари за нова, а щото ми излиза по-евтино" - и те по тая причина въпреки, че ми е стара любов Мерцедес си карам Опелчета и се възхищавам на смелите, които карат стари "премиум" Мечки :)
Отговори

към Vectra C 2009 снимка към Vectra C 2009 25 февруари 2021 - 17:04

Нещата така се подреждат, че бензиновата вектра 147 к.с. трябва да я прегледам във фирмен сервиз (така иска собственика), а дизеловата 150 к.с. ще я гледам при Бижо. То е хубаво един да ги види и двете,ама не става.

Бихте ли споделили мнение кой фирмен сервиз прави по добра диагностика: Булвария или Джениърс Ауто? (Бензиновата Вектра се обслужва в Джениърс Ауто, ако това е важно).

Някой сменял ли е подлакътник с духалки на Вектра хечбег 1,9 150 к.с. Дали стават от Седан 2,2 ? Или от GTS?
Мнението беше редактирано от към Vectra C 2009: 25 февруари 2021 - 17:15
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 25 февруари 2021 - 17:56

Щом бензиновата Вектра е обслужвана само в Дженеръс, значи познават собственика и има вероятност да кажат само хубави неща, затова според мен отидете в Булвария. За подлакътника- не съм сменял, но е логично да става, защото интериора на Вектрата е идентичен без значение от вида на купето- комби, хечбег, седан, пък за двигател да не говорим.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 25 февруари 2021 - 19:35

Не е сериозно той да ти казва къде да прегледаш колата: казваш му това е моят майстор, там искам! Качвате се и двамата и хоп в сервиза. Той ли ще плаща прегледа на колата? Парите дето им ги искат и на двете Вектри хич не са малко, та да се поокротят с претенциите си! Още малко ще ни изкарат, че им се молим да им ги вземем :confused: Баси Мерцедеси ли си мислят, че продават!?
Преди година се чух с собственика на черната Вектра и според него колата имаше шум в турбината едва дуловим-ти пишеш в маховика. Като цяло каза, че е посетил доста сервизи и всички му казали да не я пипа. Човека не знаеше дали колата има DPF, а го беше отбеляза и я беше пуснал за 120 к.с. Та след разговора с мен гледам е променил малко обявата. Също така не е първи собственик, а я е купил от познат на познатия-не че това е проблем. Идеята ми е да преслушаш нещата добре. Все пак тия пари за 14 годишна кола са си доста! Аз доста време(1-2години) си търсих Вектра и просто алчността на продавачите им, ме разочарова и преминах към друг модел.

пп.А на тоя умник с бензиновата бих му казал да се разходим до Пловдив и диагностика в Стефанов, ако не друго поне да видим как се държи колата :icon_razz2:
Пожелавам ти късмет :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 25 февруари 2021 - 19:38
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 25 февруари 2021 - 19:51

Росене, изцяло се солидаризирам с твоето мнение! Нещо много взеха да наглеят тия продавачи- поставят условия, сякаш не продават, а купуват. Не стига че искат нереално високи цени, ами и ще те изнудват! Но нали знаеш- не е луд този, който яде баницата, а този, който му я дава. 9 хилки за Вектра Ц ли? Ще му кажа да си ги сложи там, дето не огрява слънцето. Тая Вектра не може да стъпи и на малкия пръст на Пасата, а са на идентични пари! Но като има хора, които са готови да дадат тая космическа сума, така ще е.
Мнението беше редактирано от zdravkop: 25 февруари 2021 - 19:55
Отговори

към Vectra C 2009 снимка към Vectra C 2009 25 февруари 2021 - 23:03

 Rosen Popov, на 25 февруари 2021 - 19:35, каза:

Не е сериозно той да ти казва къде да прегледаш колата: казваш му това е моят майстор, там искам! Качвате се и двамата и хоп в сервиза. Той ли ще плаща прегледа на колата? Парите дето им ги искат и на двете Вектри хич не са малко, та да се поокротят с претенциите си! Още малко ще ни изкарат, че им се молим да им ги вземем :confused: Баси Мерцедеси ли си мислят, че продават!?
Преди година се чух с собственика на черната Вектра и според него колата имаше шум в турбината едва дуловим-ти пишеш в маховика. Като цяло каза, че е посетил доста сервизи и всички му казали да не я пипа. Човека не знаеше дали колата има DPF, а го беше отбеляза и я беше пуснал за 120 к.с. Та след разговора с мен гледам е променил малко обявата. Също така не е първи собственик, а я е купил от познат на познатия-не че това е проблем. Идеята ми е да преслушаш нещата добре. Все пак тия пари за 14 годишна кола са си доста! Аз доста време(1-2години) си търсих Вектра и просто алчността на продавачите им, ме разочарова и преминах към друг модел.

пп.А на тоя умник с бензиновата бих му казал да се разходим до Пловдив и диагностика в Стефанов, ако не друго поне да видим как се държи колата :icon_razz2:
Пожелавам ти късмет :icon_wink2:


А помните ли кога по-точно се е опитвал да я продаде? На километража от снимките стоят 120 000 км., а в обявата 135 000 км. явно преди 15 000км. Вие виждали ли сте колата на живо или само на снимките? На мен ми каза, че старият собственик е обслужвал колата в Джениърс Ауто, някъде около 7 години и е сменял демпфер + съединител !!! Миналата година е сменен само демпфер!!!, а турбото присвирвало леко от доста време. Дали няма да излезе скрита картинка. Аз ще проверя колата при Бижо и ще му кажа тези неща. Дано ми даде вярна преценка.
Мнението беше редактирано от към Vectra C 2009: 25 февруари 2021 - 23:24
Отговори

към Vectra C 2009 снимка към Vectra C 2009 25 февруари 2021 - 23:21

 zdravkop, на 25 февруари 2021 - 19:51, каза:

Росене, изцяло се солидаризирам с твоето мнение! Нещо много взеха да наглеят тия продавачи- поставят условия, сякаш не продават, а купуват. Не стига че искат нереално високи цени, ами и ще те изнудват! Но нали знаеш- не е луд този, който яде баницата, а този, който му я дава. 9 хилки за Вектра Ц ли? Ще му кажа да си ги сложи там, дето не огрява слънцето. Тая Вектра не може да стъпи и на малкия пръст на Пасата, а са на идентични пари! Но като има хора, които са готови да дадат тая космическа сума, така ще е.

Колкото по-вече проучвам двигателите и колите втора употреба, толкова по ясно разбирам, че е доста трудно хем да не хвърлиш едни космически суми, хем да купиш нещо, което няма да те вкара в разходи и нерви, а и ще ти върши работа и няма да се срамуваш. Убеден съм, че сполучливата покупка е 70-80 % въпрос на късмет и 20-30% на информираност за съответния модел. Аз не съм от хората, които с лека ръка ще хвърлят едни пари. Просто трябва да си сменя колата, в крайна сметка марката на автомобила не е определяща. В същото време виждам, че изборът не е голям. И в тази връзка, след като споменавате Пасата, за кой модел става въпрос, коя година?
Отговори

benzy снимка benzy 25 февруари 2021 - 23:50

 към Vectra C 2009, на 25 февруари 2021 - 23:21, каза:

В същото време виждам, че изборът не е голям. И в тази връзка, след като споменавате Пасата, за кой модел става въпрос, коя година?

Пасат Б6 (2005-2010)
Защо не пробваш и с Хонда Акорд 7ма генерация 2005-8 е фейслифта
А една интересна алтернатива може да е Шкода Суперб рестайлинга на 1вото поколение е някъде същите години мисля, не знам какви са цените, но според мен щом се вместваш с Пасат ще се вместиш и в Шкода
Мнението беше редактирано от benzy: 25 февруари 2021 - 23:52
Отговори

kirenski снимка kirenski 26 февруари 2021 - 08:47

То що и не пробва с W213 , на пазара има читави екземпляри. :mhihi:
Човека се кандърдисал на Вектра,а не на Шкода,WV или някакъв друг курник.
Що не му предложите и Е60,гледам много ги карат :mhihi:
Отговори

sdonio снимка sdonio 26 февруари 2021 - 09:30

 benzy, на 25 февруари 2021 - 23:50, каза:

Пасат Б6 (2005-2010)
Защо не пробваш и с Хонда Акорд 7ма генерация 2005-8 е фейслифта
А една интересна алтернатива може да е Шкода Суперб рестайлинга на 1вото поколение е някъде същите години мисля, не знам какви са цените, но според мен щом се вместваш с Пасат ще се вместиш и в Шкода

Да не забравяме и Saab 9-3 - технически идентичен с Vectra C.
Отговори

benzy снимка benzy 26 февруари 2021 - 09:51

Еми човека тръгна от Вектра, защото е имал стара Вектера, сега осъзнава нещо, което всички сменяли си автомобила с ново поколение са осъзнали - качеството и техниката вървят надолу. Някои остават на същата марка, някои емигрират. Доколкото виждам вече е в размисли кое от двете да направи - просто му даваме алтернативи за парите, които е готов да похарчи.
Ако знаеш за някоя запазена W213 за тия пари свиркай идвам да я взимам ;)

 sdonio, на 26 февруари 2021 - 09:30, каза:

Да не забравяме и Saab 9-3 - технически идентичен с Vectra C.

Колкото и да съм фен, това няма ли да е кошмар да го поддържаш?
Това трябва да е кола за колекционери вече, не за ежедневието...
Мнението беше редактирано от benzy: 26 февруари 2021 - 10:03
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg