Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Накладки

ГостJ-boy_* 10 ноември 2005 - 19:50

Колега , благодаря за линка, този тест наистина е много полезен особено за тези на които им предстои смяна на накладки (като мен)! :ranting:
Отговори

city stars снимка city stars 30 август 2006 - 17:20

май са го махнали....някой има ли го запаметен тоя тест да го качим на някой български сървър да си го гледаме наспокойствие че нещо аз не го открих на руския сайт.
Отговори

30e снимка 30e 30 август 2006 - 17:30

city stars, на Aug 30 2006, 06:20 PM, каза:

май са го махнали....някой има ли го запаметен тоя тест да го качим на някой български сървър да си го гледаме наспокойствие че нещо аз не го открих на руския сайт.
 

За какво ти е - мятай едно АТЕ и забравяй ;)
Отговори

city stars снимка city stars 04 септември 2006 - 16:04

30e, на Aug 30 2006, 05:30 PM, каза:

city stars, на Aug 30 2006, 06:20 PM, каза:

май са го махнали....някой има ли го запаметен тоя тест да го качим на някой български сървър да си го гледаме наспокойствие че нещо аз не го открих на руския сайт.
 

За какво ти е - мятай едно АТЕ и забравяй ;)
 



имам АТЕ и съм забравил, но такъв тест би бил интересен и полезен на нови потребители.иначе темата малко се обезмисля, та ако някой му знае новия адрес да го сподели.или някъв друг осъвременен тест.
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 04 септември 2006 - 16:10

city stars, на Sep 4 2006, 05:04 PM, каза:

30e, на Aug 30 2006, 05:30 PM, каза:

city stars, на Aug 30 2006, 06:20 PM, каза:

май са го махнали....някой има ли го запаметен тоя тест да го качим на някой български сървър да си го гледаме наспокойствие че нещо аз не го открих на руския сайт.
 

За какво ти е - мятай едно АТЕ и забравяй ;)
 



имам АТЕ и съм забравил, но такъв тест би бил интересен и полезен на нови потребители.иначе темата малко се обезмисля, та ако някой му знае новия адрес да го сподели.или някъв друг осъвременен тест.
 


Аз имам страницата свалена на локалния диск. Кажи как да ти я дам да я качиш някъде достъпно за всички?
Отговори

city stars снимка city stars 04 септември 2006 - 17:14

ами дай на мейла drago_g@gbg.bg
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 04 септември 2006 - 18:07

city stars, на Sep 4 2006, 06:14 PM, каза:

ами дай на мейла drago_g@gbg.bg
 


Готово. :19a:
Отговори

The_Hobbit снимка The_Hobbit 04 септември 2006 - 19:34

Аз си карам с Брембо си съм си доволен :) За други не знам ... мое и да има , мое и да няма :)
Отговори

batececo снимка batececo 27 септември 2006 - 11:28

Аз за задните си взех 4 парчета феродо за ЛАДА, по лев и 50 парчето, с нит4ета ги закрепих за челюстите, после изрязване с ножовката, на шмиргела и ... нямам никакви ядове... Just perfect... Не виждам смисъл да давам 100 лева, като мога да мина с 6, и 1-2 часа работа by myself :)

За предните имах някакво парче феродо, дебело почти половин сантиметър и същата процедура: нитчетата, ножовката, шмиргела... нямам проблеми със спирачките :)

Спирам без проблем :mhihi: :mhihi:
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 27 септември 2006 - 11:32

batececo, на Sep 27 2006, 11:28 AM, каза:

Аз за задните си взех 4 парчета феродо за ЛАДА, по лев и 50 парчето, с нит4ета ги закрепих за челюстите, после изрязване с ножовката, на шмиргела и ... нямам никакви ядове... Just perfect... Не виждам смисъл да давам 100 лева, като мога да мина с 6,  и 1-2 часа работа by myself :)

За предните имах някакво парче феродо, дебело почти половин сантиметър и същата процедура: нитчетата, ножовката, шмиргела... нямам проблеми със спирачките :)

Спирам без проблем  :mhihi:  :mhihi:
 



то хубаво си ги сложил и спира, но при по-екстремно спиране може да имаш проблеми, а ако си сложил някое твърдо феродо тип "диска и барабаните свършват феродото не " тогава тая икономия ще ти излезе през носа ( да не споменавам други части на тялото ... )
Отговори

batececo снимка batececo 27 септември 2006 - 12:33

Това с Ладовото феродо съм го видял от един пич, който не слиза от колата, почти всичко сам си поддържа от няколко години и каза, че ... няма ядове... Имам му пълно доверие... просто тези за опел били с по-различен размер (малко по-малки са), но шмиргела "оправя" този проблем :) :mhihi: :dancin:
Отговори

fanatic снимка fanatic 27 септември 2006 - 12:39

С последните 2 поста направо издави всичката риба у морето. :mhihi:
Отговори

batececo снимка batececo 27 септември 2006 - 12:47

Ами като се има предвид какъв прогнил опел карам на доизживяване... за мен не е оправдано да хвърля 100 лева за накладки, при положение, 4е това е 1/5 от стойността на автомобила :) И за това си търся алтернативни решения... за "по-йефтинку" и се моля :mhihi: този месец нищо да не се чупи по колата :) :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 27 септември 2006 - 14:43

fanatic, на Sep 27 2006, 12:39 PM, каза:

С последните 2 поста направо издави всичката риба у морето.  :mhihi:
 


стига бе !!! днес смятах да ходя за риба :)

batececo, на Sep 27 2006, 12:47 PM, каза:

Ами като се има предвид какъв прогнил опел карам на доизживяване... за мен не е оправдано да хвърля 100 лева за накладки, при положение, 4е това е 1/5 от стойността на автомобила :) И за това си търся алтернативни решения... за "по-йефтинку" и се моля :mhihi: този месец нищо да не се чупи по колата :)  :mhihi:  :mhihi:  :mhihi:
 


въпроса е да не си счупиш главата - със спирачките шега и експерименти не бива а освен нитове слагаш ли някакво лепило - хубаво е да сложиш нещо
Отговори

batececo снимка batececo 27 септември 2006 - 14:52

Нитовите съединения са по-здрави от лепилото, все пак е механично съединение... Докато с лепило не знам как би се държало (говорим за правени накладки, а не за нови) по Конявската планина надолу... току виж се отлепило и ... айде в дерето... На лепило вяра нямам :) Особено като става въпрос за самоделка...
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 октомври 2006 - 11:44

Ми аз сам с такива на старата астра- преди 1 месец нови дискове и накладки. След като ги покарах около 100 километра (внимателно щото спираше зле) улегнаха и сега са екстра, спира перфектно, според мойто скромно мнение по- добре отколкото със старите (имаше още малко живот в старите накладки). Моят майстор работи основно с Pagid и според него са екстра, никой не е изпищял от тях. Даже ми разправяше, че на БМВ оригиналните са такива, и гаранционно пак им слагат такива.
Отговори

city stars снимка city stars 27 октомври 2006 - 18:14

http://www.autorevie...4/kolodki/1.htm


нещо преди имаше проблем с линка.
Отговори

lakarimas снимка lakarimas 02 ноември 2006 - 13:55

Колеги кажете ,че ми се налага да сменявам предни накладки впечатления от кои да взема и най вече каде колко струват :devil-smiley-019:
Отговори

Владо снимка Владо 02 ноември 2006 - 14:02

OMP Racing ,TEXTAR мога да ти предложа , и на двете цените са около 70лв
Отговори

lakarimas снимка lakarimas 02 ноември 2006 - 14:06

LET's fly, на Nov 2 2006, 03:02 PM, каза:

OMP Racing ,TEXTAR мога да ти предложа , и на двете цените са около 70лв
 

и на 2-те какво искаш да лаже6 4е комплекта на 2-те предни е около 70 лева
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg