Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Продава / Платени Обяви / Сервизи и Магазини ...

ОПЕЛ СЕРВИЗ, АВТОЧАСТИ ЗА ОПЕЛ

yago снимка yago 20 юли 2015 - 07:46

здравейте

карам астра седан класик 2007 но е с задни барабанни спирачки.Мога ли да премина към дискове при вас като частите вие да ги намерите и цена съответно.
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 17 август 2015 - 08:56

Здравейте, може да преминете. Но най добре е да минете през сервиза и да поговорим на място :)
Отговори

opeler1616 снимка opeler1616 15 септември 2015 - 14:08

 Бижо Бижев, на 17 август 2015 - 08:56, каза:

Здравейте, може да преминете. Но най добре е да минете през сервиза и да поговорим на място :)

По този повод за да е полезно за колегите давам още едно положително мнение за Автосервиз Студио Х в София.
Големи благодарности и поздравления.
Препоръчвам, особено за каращите марка Опел.
Монтьорите от Студио Х толкова добре познават Опелите, че за мен бе поразително как с лекота, бързо и свободно разглабят и сглабят частите по Опела.
Възпитани професионалисти и познавачи с внимателно отношение и толерантност към клиента при диагностика, консултация и смяна на запалителна бобина касета DELPHI GM 19005112 OPEL 1208307, купена в запечатана фабрична кутия онлайн от www.drive.bg за 176 лв. Аналозите на Беру, Магнет Марели бяха по-скъпи. Старата, заводски вложената т.н. "оригинална" бобина също бе Делфи.
Новата пасна 1:1 и работи добре.
Този двигател X16XEL на Опел Зафира, а и Астра, Екотек, бензин 1.6, 101 коня, 2000 г., няма кабели за свещите, а това са щекерите на бобината.
Оплакванията ми бяха, че колата понякога придърпва, няма обороти като подавам газ, а мълчи, особено пречеше при изпреварвания и стръмнини. Включително при потегляне на първа по светофарите и смяна на другите скорости. Особено личеше като загрее след каране 20 минути и то в горещините. Бе блуждаещ, т.н. "скрит" при прегледите дефект, за мен може би труден за диагностициране.
Също доляха масло в скоростната кутия.
Успех на автомонтьорите от автосервиз Студио Х в град София, най-много за коли марка Опел.
Отговори

ssf снимка ssf 23 септември 2015 - 11:18

 Бижо Бижев, на 29 юни 2015 - 15:40, каза:

Добре е да се обадите преди това защото записваме часове :icon_wink2:


Здрасти Бижо,

След прегледа на колата при теб и насоките който ми даде направих следното:
Ходих на диагностика в Generous Auto Opel и ми казаха че ЕГР е за смяна и затова колата работи така.
След смяната му нещата не се оправиха единственото което се промени е динамиката на колата.
Придърпванията останаха даже на моменти се задълбочиха и показанията на Knock Sensor-а си останаха непроменени от диагностиката при теб.
Незнам какво да правя по нататък :( Надявам се да дадеш някакви идеи :)

Поздрави
Отговори

Ivaylo_S снимка Ivaylo_S 02 октомври 2015 - 11:58

Здравейте,

Искам да попитам цена за обслужване на Opel Astra G, 2.0 DTI 16v, 2003 година, комби. Измина една година от последното обслужване и съм изминал 5000 км от тогава.
(Масло, филтри и.тн.).

Можете ли да диагностицирате дали някой от спирачните дискове е крив/и?

Поздрави,
Отговори

Атанас Желязков снимка Атанас Желязков 30 ноември 2015 - 15:41

Здравейте колеги,

Почна да сълзи масло от семеринга на коляновия вал. Става въпрос за Опел Астра Г Х18ХE1. Бихте ли ми казали колко пари би струвала смяната му (труд + материали) ?

Благодаря предварително,
Атанас
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 09 декември 2015 - 16:48

Здравейте колеги, предлагаме и монтаж- демнтаж, баланс на гуми. Закупихме нови немски машини, също така може да съдействам за отстъпки на гуми от центрове Дияна :drinkin2: 0885506900
Отговори

opeler1616 снимка opeler1616 11 декември 2015 - 14:09

Желая успех и при разширяване услугите с монтаж на гуми!

Ще имам предвид и ще съм клиент и за тези услуги.
Отговори

Velyo снимка Velyo 01 февруари 2016 - 11:05

Здравейте, диагностика правите ли, предполагам да? Че ми свети чека понякога, а и датчика на нивото на маслото май нещо не е съвсем в ред.
Отговори

caldera_negra снимка caldera_negra 07 февруари 2016 - 19:09

Здравейте, за пълна диагностика и смяна на консумативи на една Зафира А, Z22SE, 2005г. с климатроник, кога би било удобно да ви посетя и ориентировъчна сума?
Мнението беше редактирано от caldera_negra: 07 февруари 2016 - 20:08
Отговори

Huntata1984 снимка Huntata1984 12 март 2016 - 17:47

Здравейте, имам следният проблем и моля за час за диагностика и последвал ремонт .

Vectra 1,9 TDCI-101 P.s-2005-306,000Km.


Здравейте, колеги имам следния проблем и търся майстор в София.

Сутрин като запаля двигателя пуши бяло за около 1 мин след това се оправя.
Също така колата тресе когато работи на празен ход.(казаха -или е демфер или дюза)
Ходих да ми направят диагностика и казаха, че 2 ра дюза впръсква в + .(майстора каза да си оправя дюзата и всичко ще е О.К-отидох да я правя тук в София никой не иска да сваля само 1 дюза, трябвало и 4-те защото сигурно и те са за ремонт и да си нося и 1 чувал с пари :) .

Закарах и за второ мнение на друг сервиз във Враца от там казаха, че не е дюза,а е нещо в двигателя защото при 2-ри цилиндър няма компресия.(ама какво в двигателя никой не може да каже трябва да го сцепят на трески или да де допитам до известен ясновидец :) също така ми съобщиха с телеграма, :) че под 0 оC колата няма да запали - бях на работа в най-студения ден тази зима и след 9 часа на -17 градуса подгрях два пъти и колата запали без проблем )

Не знам дали гори антифриз защото доливах, че ми сменяха термостат и го бяха опуснали малко по земята-та долях 800мл.(в интерес на истината мисля,че го пипа защото е прекалено чист-значи е сменян).
Гледах и калапани О.К са.

НАКРАТКО Никой нищо не РАЗБИРА пишман майстори.

Tа колеги дайте телефон или адрес на някой способен човек, че ми дотегна от АБИЧИ :)
Благодаря предварително оставям мейл и тел ако някой може да помогне , ще черпя бира :)

Emmo_d@abv.bg
GSM; 0877299974

Поздрави!
Отговори

Dechkko снимка Dechkko 14 март 2016 - 14:29

Здравей Бижо,

Като цяло какво ти е мнението за реглажа на клапаните на XER моторите? Има ли нужда от него, на колко хиляди се прави, вие правите ли го и ако да моля за ориентировъчна цена ?
Отговори

ГостEnei_* 17 март 2016 - 19:50

Бижо Бижев дали работи още сервиза?
Искам да попитам дали там се предлага боядисване на детайли и имам проблем с трудновлизащи 1-ва и 2-ра скорост (другите скорости си влизат нормално).
Един колега от форума каза, че на Астрата имал подобен проблем и се оказало тампона под двигателя, ама аз не съм с Астра, а със Зафира...
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 22 април 2016 - 13:49

Здравейте, работим с пълна сила, просто не остава време да посещаваме и форума. Ако имате въпроси моля се обадете :

0885506900
Отговори

asen__asenov снимка asen__asenov 24 април 2016 - 11:17

Здравейте, колеги!
Автомобила ми е Зафира А, 1999г., 2000 кубика, 82 к.с. Имам следния проблем: преди време започна периодично да излиза "чек" за мотора на арматурното табло, колата влизаше в авариен режим и не качваше повече от 2500 оборота. С времето започна все по-често да се случва, до момента, в който остана да свети за постоянно.
От един колега от форума си купих OP-com за диагностика и излязоха грешки 0400 и 1220, което бе описано като "прекалено или недостатъчно количество на отработените газове" и "ниска температура на маслото".
За маслото се оказа, че датчика е счупен и след смяна се оправи.
Баща ми е със същата Зафира и започнах да сменявам част по част, всичко по системата, като единствено ЕГР-а на колектора не бе еднакъв и не успях да го пробвам. При всичките смени, нищо не се промени и реших, че проблема е в ЕГР-а. Преди две седмици взех един втора употреба и всичко заспа. Всичко беше ОК до онзи ден, когато всичко започна да се повтаря.
Въпроса ми е дали проблема е от ЕГР-а? Дали може този-втората употреба да е сдал багажа от само себе си или има друг проблем в колата и тя го прецаква? Между другото забелязах, че от ЕГР-а капва масло като го обърна, някъде четох, че като замине вакуум помпата става така и може проблема да е там!
Предложиха ми уж качествен ЕГР за 180 лв., но се опасявам, ако го взема и той да не се повреди.
Какво бихте ме посъветвали?
Опитах да се свържа по телефона с Вас, но телефона беше изключен. Дали е нужно да дойда в сервиза Ви за диагностика или направо да вземам новия ЕГР?

Благодаря и приятен ден!
Мнението беше редактирано от asen__asenov: 24 април 2016 - 21:49
Отговори

NonStopBG снимка NonStopBG 08 май 2016 - 13:15

Здравейте, ще увелича семейните Опели с още един и бих искал да попитам дали предлагате усулгата пълен първоначален преглед преди закупуването. Ако предлагате, каква е цената на услугата и има ли нещо, което не преглеждате (например ниво на масло в скоростите)?

Благодаря предварително,
Поздрави!
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 13 юни 2016 - 18:00

 NonstopBG, на 08 май 2016 - 13:15, каза:

Здравейте, ще увелича семейните Опели с още един и бих искал да попитам дали предлагате усулгата пълен първоначален преглед преди закупуването. Ако предлагате, каква е цената на услугата и има ли нещо, което не преглеждате (например ниво на масло в скоростите)?

Благодаря предварително,
Поздрави!


Толкова ли е трудно да звъннете един телефон, а не да чакате някой да ви отговори. :)
Мнението беше редактирано от freeqwerty: 13 юни 2016 - 18:01
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 16 юни 2016 - 07:50

Благодаря колега за съвета.
Наистина в последно време изпуснах темата и влизам все по рядко, грешка която ще поправя
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 14 октомври 2016 - 08:55

Предлагаме монтаж, демонтаж, баланс на гуми. Ползваме чисто нови немски машини. Имаме добри цени за нови зимни гуми :use_search:
Отговори

Jivko87 снимка Jivko87 03 декември 2016 - 15:19

Здравейте.Цена на вакумния регулатор на горивото за Векрта А 93 год. C20XE 2.8 Мотроник?
Мнението беше редактирано от Jivko87: 03 декември 2016 - 15:20
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg