Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Проблем с АГУ

todormit снимка todormit 23 октомври 2018 - 18:29

Здрасти колеги,
Колата е Астра Х 2.0Т/200кс. Газовара уредба е с компютър Bardollini без OBD, чисто нов изпарител KME GOLD GT Turbo, рейка на 2 ома с разпробити дюзи на 3.2мм
Проблемът ми е следния: Когато задържа колата над 5000 оборота налягането се вдига над 4 бара и започва гасене на цилиндри, аварийни режими и после няма палене. При нормално каране няма проблеми.

След ходене по майстори:
1. Имам следната информация: темп. на изпарител 60-80 градуса, темп. на рейка 20-30 градуса, време на работа на инжекторите макс 3мс.
2. Имам следната диагноза: Смяна на изпарител с друг (с клапан за разтоварване на високото налягане), смяна на рейка с бързи дюзи (на 1.9 ома и бързодействие 0.5мс) или смяна на цялата уредба.

Дайте съвет!
Отговори

veskonyracing снимка veskonyracing 23 октомври 2018 - 18:46

Как така 3мс.Това да не е на празен ход.
Чип има ли?4бара е много високо налягане,къде е хванат вакуума на редуктора?А загряването къде е хванато?
Отговори

todormit снимка todormit 23 октомври 2018 - 21:00

Аз не съм много компетентен по въпроса. Това е което ми каза единия от газажиите. Когато отпусна педала на газта тъй като налягането е много високо е настроил дюзите да продължат да пръскат, но максимума бил на 3мс. Може и да не съм разбрал правилно. Чип няма. Рейката се захранва от двете страни, а вакума е с тройник от едната страна. За отоплението не мога да кажа, предполагам че си е стандартно както се прави.
Отговори

bobobobi снимка bobobobi 24 октомври 2018 - 13:48

Смяна цялата уредба с нова версия с ОБД
Отговори

todormit снимка todormit 24 октомври 2018 - 14:59

Не е вариант. Мерси!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg