Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Въпрос за двигателите Екотек с запалване подобно на СААБ Трионик + пропан бутан

Тонев снимка Тонев 27 ноември 2018 - 09:44

Здравейте колеги,
Чисто нов съм тук.
Пускам една тема (интересна и актуална според мен) за колегите които карат на газ и двигателите им са оборудвани със съответната запалителна система ( касета с четирите бубини монтирани на нея ( в редица по подобие на инжекторите на горивната рейка) за двигателите Екотек ако не греша )
Пуснах същата тема във форума на СААБ тъй като запалителната система на Екотека произлиза от системата Трионик на СААБ ,така че извинявам се на някой който чете и там и тук за повторението !

Четох преди време за системата за управление на двигателя на СААБ наричана "Трионик".
Доколкото съм запознат има няколко генерации 5,7и8 ( извинете ме ако греша нещо).
Бях много впечатлен , тъй като това е вероятно най-добрия метод (следене на йонизационния ток в искровата междина на свещите по време на горенето на сместа в горивната камера)за осъществяване на управление по обратна връзка за ДВГ познат до днес .
Подобна система се монтира и на някой двигатели на Дженерал Мотърс като Екотек на Опел
в Европа и Сатурн в САЩ.

Системата Трионик( Съответната при Опел) , (доколкото ми е известно)определя по формата на кривите на йонизационния ток и датчика за положение на коляновия вал няколко важни параметъра на двигателя като:
1. Пика на налягане по време на горенето относно ъгъла на завъртане на коляновия вал,
което служи за определяне на ъгъла на изпреварване на запалването.
2. Наличие на детонационно горене(елиминира необходимостта от кнок сензор)
3. Качеството на сместа (не е необходим ламбда сензор)
4. Елиминира необходимостта от датчик за положението на разпределителния вал
5. Може да има още нещо което съм изпуснал ,за което моля да бъда извинен!

Най - накрая към въпроса :) (извинявам се за дългото встъпление)

Интерисува ме как системата Трионик( съответната при Опел)реагира на захранването на двигателя с ПропанБутан ( октаново число около 105-108) или Метан ( октаново число 125-130)?
Във връзка с доста по-високото си октаново число , двете алтернативни горива изискват значително по-ранни ъгли на изпреварване на запалването( тъй като горят с по-ниска скорост ) и по мое мнение би трябвало Трионика да си отрегулира ъгъла на изпреварване автоматично , тъй като ще отчете пик на налягането в цилиндъра на по -късен ъгъл на завъртане на коляновия вал отколкото обикновено е на бензин(преди отрегулирането съответно).
Или с други думи , при поставяне на алтернативна горивна система на СААБ или Опел. със система Трионик не би трябвало да е необходимо да се използва ТаймингАдвансПроцесор (както при други автомобили с не толкова напредничави запалителни системи)или да се препрограмира картата на запалването в ЕКУто на двигателя.
Прав ли съм или греша нещо ?
Ще се радвам на всяко мнение от колеги с опит по въпроса или дори такива които (като мен само са мислили по въпроса)
Също се извинявам ако въпроса е бил повдиган вече в този форум!

Благодаря предварително !

P.S. Също ме интересува дали двигателите на Опел оборудвани със запалителна система подобна на Трионика имат хидравлични повдигачи на клапаните ( автоматично регулиране на топлинните хлабини) което е също много важно и желателно при конвертиране на ДВГ за работа на газови горива ?
Отговори

Тонев снимка Тонев 28 ноември 2018 - 06:11

Мисля , че това отговаря на въпроса ми положително:
https://www.eeuropar...zation-sensing/
Благодаря
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg