Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Опел Вектра 1.8моно високи обороти

mar_87 снимка mar_87 05 юли 2012 - 13:01

Здравейте колеги!
Имам една стара Вектра и страшно съм доволен от нея. Никога не ме е оставяла и имам чувството че е танк! Обаче имам един проблем който е от няколко години насам. Като стартирам двигателя, той вдига обороти и то доста! Двигателя направо се форсира и оправия няма. Водих я на един сервиз на Бош, кво и гледаха и казах че са някакви кабели - 500лв с работата... Една седмица след ремонта пак почна да го прави това. Студено, топло вдига си обороти. Понякога се оправя като я изгася и пак като я запаля, тогава се успокоява и няма проблеми.
Давайте акъл колеги и да оправим Опела (1.8 90кс 93год.)

Още 1 въпрос. Има едно бучене от сорта на - вууу вуууу. Това се чува след 90км/ч до към 120км/ч и след това изчезва. Смянах лагери, проблема си остана.
Искам да благодаря предварително на отзовалите се!
Хубав ден!
Мнението беше редактирано от mar_87: 05 юли 2012 - 13:02
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 05 юли 2012 - 14:06

Здравей, колега!
За оборотите - провери си моторчето за празния ход.
И какви са тези 500 лева за кабели и работа, да не са правили основен
ремонт на целия двигател, това си е жив пладнешки обир :fire:

Относно виенето - прегледай за криви джанти и гуми.

Поздрави!
Отговори

mar_87 снимка mar_87 06 юли 2012 - 09:35

Ще го проверя това моторче и ще пиша какво е станало.
Благодарско за отговора! : )
Отговори

vektra1 снимка vektra1 06 юли 2012 - 20:58

Погледни и потенциометър дроселова клапа,зависи до колко оборота се форсира сама.
Отговори

mar_87 снимка mar_87 01 август 2012 - 21:30

Здравейте колеги. Ходих до един майстор, който обаче ми каза че най вероятно проблема се крие накъде в газовата уредба. Като паля на бензин оборотите са по ниски, на като превключи на газ, веднага се вдигат и са доста нестабилни. Освен това на таблото ми свети оранжева лампичка с нарисуван двигател със "светкавичка". Съмнявам се да не е ламбда сонда, но не съм сигурен пак ще се ходи на майстор. Дотогава чакам всякакви предложения и съвети имайки в предвид че колата се кара на газ.
Поздрави!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg