Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

охладителна система

Гостvane_* 17 септември 2012 - 15:24

Здравейте колеги. колата ми е опел корсаС 2000г. провлема е следния:от капачката на казанчето ми изтича антифриз,гарнитурата е здрава,никаде няма пукнатина,колата не вдига градуси и не загрява.от какво може да въде този проблем
Отговори

Georgi - Plovdiv снимка Georgi - Plovdiv 17 септември 2012 - 15:30

 vane, на 17 септември 2012 - 15:24, каза:

Здравейте колеги. колата ми е опел корсаС 2000г. провлема е следния:от капачката на казанчето ми изтича антифриз,гарнитурата е здрава,никаде няма пукнатина,колата не вдига градуси и не загрява.от какво може да въде този проблем

Капачката на казанчето не е проста капачка. Тя трябва да издиша при налягане от 1.2 до 1.3 бара , съответно да пусне въздъх ако стане вакуум. (иначе маркучите ще се сплескат като истине). При теб най вероятно изтича като загрее на 90 градуса (даже и малко повечко). Явно не държи никакво налягане. На старата ми вектра беше така - изгнила беше пружината която държи налягането. Спасението - нова капачка.
Отговори

Гостvane_* 17 септември 2012 - 18:15

Може и така да е колега а има ли значение от вътре как ще се завърти защото има някакви дупки.
Отговори

Victoriq снимка Victoriq 18 септември 2012 - 12:44

Моята кола е Вектра Б 98г. 2.0 и така моя антифриз тече обаче не знам от къде е мястото се пада някъде под ремъка и казанчето . Някакви идеи какво да търся ?
Отговори

Georgi - Plovdiv снимка Georgi - Plovdiv 18 септември 2012 - 12:49

 vane, на 17 септември 2012 - 18:15, каза:

Може и така да е колега а има ли значение от вътре как ще се завърти защото има някакви дупки.

няма значение
Отговори

Гостvane_* 21 септември 2012 - 14:59

Смених капачката и всичко е ок. благодаря на колегата за отговора
Отговори

Н-И-К-И снимка Н-И-К-И 21 септември 2012 - 15:41

 Victoriq, на 18 септември 2012 - 12:44, каза:

Моята кола е Вектра Б 98г. 2.0 и така моя антифриз тече обаче не знам от къде е мястото се пада някъде под ремъка и казанчето . Някакви идеи какво да търся ?

Под ремъка е водната помпа.
Отговори

vaisroi снимка vaisroi 21 септември 2012 - 17:22

 Victoriq, на 18 септември 2012 - 12:44, каза:

Моята кола е Вектра Б 98г. 2.0 и така моя антифриз тече обаче не знам от къде е мястото се пада някъде под ремъка и казанчето . Някакви идеи какво да търся ?
виж тръбата на кавала намира се между блока и смукателния колектор
Мнението беше редактирано от vaisroi: 21 септември 2012 - 17:27
Отговори

donev снимка donev 21 септември 2012 - 19:22

Аз също имам теч, зад мотора има едно кръгло клапанче в което влизат от едната страна два маркуча а от другата едни, а в средата на кръгчето от тези малките тръбички които служат за вакум, след отваряне на големия кръг от мотора от единия почва да тече антифриз, въцможно ли е това вакуумче да не може да отваря вече и затова да тече от маркуча ?
Отговори

Victoriq снимка Victoriq 22 септември 2012 - 13:39

 donev, на 21 септември 2012 - 19:22, каза:

Аз също имам теч, зад мотора има едно кръгло клапанче в което влизат от едната страна два маркуча а от другата едни, а в средата на кръгчето от тези малките тръбички които служат за вакум, след отваряне на големия кръг от мотора от единия почва да тече антифриз, въцможно ли е това вакуумче да не може да отваря вече и затова да тече от маркуча ?


Да има голяма вероятност от там да е, защото и аз съм го сменял вече. Като вдигне налягане колата и го изхвърля от там !

 Н-И-К-И, на 21 септември 2012 - 15:41, каза:

Под ремъка е водната помпа.

Още като я запаля и започва да капи.Виждам само че тече под ремъка, възможно ли е да е от водната помпа и знаеш ли колко пари ще ми струва?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg