Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Загуба на мощност след "ремонт"

se7en снимка se7en 13 юни 2006 - 00:02

Някой може ли да ми обясни какво става с автомобила ми?!
След неколкократно закрепване на падналите стойности на дебитомера, в крайна сметка влезна в червено и отлаганата му смяна накрая настъпи.Освен това ми се губеше охладителна течност, около 1литър на 1000км.На връщане от морето, колата се движеше с поне 20 к.с. надолу.Като ме докара пред нас, при паркирането ми светна лампата за маслото.Мотора беше силно омаслен, главно около турбото.На сутринта и долях малко Texaco останало от предната ми дизеларка, за да я закарам до сервиза без да усложнявам излишно положението с идеята да оправят проблема и направо да сменя маслото тай като и без това бях минал 7000км.В сервиза ми казаха, че болта за успокоителя липсва (паднал в движение) и че от турбото също е пръскало доста масло и че се нуждае от ремонт.Свалиха го и ме упътиха към специализиран сервиз за него, където го отвориха пред мен, казаха ми че ремонта ще струва 460лв (Garret GT15), (шибания италиянец я е карал или без въздушен филтър, или със заводския й, влезнало било камъче и се заклещило м/у 2 от перата на перката и направило всичко вътре на супа, включително и дебитомера който работеше в минимума си) оставих им турбото, както и колата в другия сервиз за смяна на гарнитура на главата, поради губенето на охладителна течност (липса на видим теч от където и да е).След 2 дни отивам да си взема турбото, отремонтирано и със 6-месечна гаранция.Нося го в сервиза където бяха сменили вече 2-те гарнитури, на главата и на капака, както и 2-та болта, 1-ят от които липсваше, нов пистов ремък с амортисъор и ролка. Занесох и чисто нов дебитомер и на другия ден отивам да си взема автомобила с големи очаквания.Маслото и бе сменено, нямаше течове отникъде, мотора беше измит, изобщо колата бе готова.Запалих я, изчаках я докато стопли малко, в движение на бавен ход си стигна нормалната темп. от 87/90 градуса, настъпах газта, над 2000 оборота се усети че турбината работи, но мощността пак я няма...
Отивам да ми изчистят грешките на бордовия от стария дебитомер, имаше 2 грешки:
"Рециркулация на отработените газове" и още една, която не успях да видя, за някаква температура мисля, видях само "температура".
Качвам се отново и паля с надеждата вече всичко да е 0к, след ремонт за ~1200лв, би трябвало да е куршум. Да, ама НЕ!
Колата не набира както трябва..., преди да влезе в бокса, с 3-ма човека на 3-та скорост вдигаше 120км/ч при 3500 оборота, сега едва 100-110км/ч на забележете, 4500 оборота.
Отивам до сервиза и ги питам кво става тука, защо колата не върви и охладителната течност отново пада зверски - гледаха, умуваха, доляха вода към 4-те литра концентрат които били сипали и казаха, че било нормално да спадне, понеже май не била обезвъздушена охладителната с-ма.Казаха карай си спокойно, а за загубата на мощност казаха че се съмняват в ремонта на турбината.Имах работа до морето, след пробег от 250км, поглеждам си нивото, пак яко надолу. Долях 1литър вода, колата почти не съм я местил, течове - никакви. Прибирам се след 2 дни и нови 250км и при паркирането пред нас, започна да ми мига лампата за маслото.Оставих колата и след 2 часа слизам да си проверя маслото, беше до максимум почти, нивото на охладителната течност пак с литър надолу, долях 1 литър концентрат (вече станаха 7 литра общо)
На другия ден отивам при тоя дето ми настройваше стария дебитомер (понеже него го нямаше като сменяха новия) с надеждата, че нещо не са настроили както трябва и оттам да ми е загубата на мощност.Не успя с нищо да подобри положението единствено вдигна оборотите леко, понеже бяха много ниски ~650 на место, но като чу за оборотите на 3-та, вика смени си феродовия диск и ще се оправи, бил буксувал.След като тръгнах от него, пак ми светна лампата за грешки и едновременно с това пак взе да ми мига тази за маслото (при топъл двигател и темп. 90градуса.Върнах се пак при него, изчисти грешката ("Рециркулация на отработените газове") и каза за маслото, че не е трябвало да слагат минерално, а полусинтетика.Отивам до сервиза, казах им грешката им, смениха ми маслото с полусинтетика.Взимам си колата днес, давам и малко жега за 10мин и пред нас пак почна да ми мига лампата за маслото.
Утре ще го карам в сервиза на Bosch, където ми е единствената вече надежда, защото тия, които пипаха по него досега, почти ме накараха да си намразя автомобила!!!
Отговори

SunMaster снимка SunMaster 13 юни 2006 - 06:11

предполагам че има няколко проблема
1.най-вероятно главата е спукана или е трябвало да се шлайфа
2.биелните лагери са за смяна
3.некачественремонт на турбото
това са предположения
Отговори

ГостPMG_* 13 юни 2006 - 07:32

всичко много гот но неразбрах как го реши за биелните лагери?
Отговори

Оги снимка Оги 13 юни 2006 - 09:13

SunMaster, на Jun 13 2006, 06:11 AM, каза:

предполагам че има няколко проблема
1.най-вероятно главата е спукана или е трябвало да се шлайфа
2.биелните лагери са за смяна
3.некачественремонт на турбото
това са предположения
 


Да, доста е вероятно да има проблем в главата щом ти губи толкова много охл. течност. Това за лагерите няма да го коментирам :19a: Турбото е много вероятно и аз бих заложил на това ама тая грешка за рециркулацията май сочи към ЕГР клапана.

Цитат

Колата не набира както трябва..., преди да влезе в бокса, с 3-ма човека на 3-та скорост вдигаше 120км/ч при 3500 оборота, сега едва 100-110км/ч на забележете, 4500 оборота.


Принципно единствения вариант една и съща кола да се движи с една и съща скорост на различни обороти е съединителя да е преебан т.е. правилно са ти казали.
П.С. Моите съболезнования за колата
Отговори

ГостPMG_* 13 юни 2006 - 09:21

колега бъркаш, че само това е вероятно, какво ще кажеш за запушен филтрър въздушен, бензинов? прецакани бензинови магистрали? и още и още ;)
Отговори

se7en снимка se7en 13 юни 2006 - 13:40

Идвам от сервиза на Бош, където ми казаха, че толкова и било вървенето, мериха налягане на турбото, караха я, (съединителя не буксувал) и пак нищо.
Кажете ми как ще повярвам, че колата може да върви толкова, като съм минал с нея 7000км за по-малко от 2 месеца, главно извънградско, и я знам колко може. Преди да пипат каквото и да е било по нея, на 3-та 120км/ч при 3500, а сега на същите обороти и скорост 90км/ч. Имам свидетел, пича който беше до мен, който тогава също остана изумен от мощността.
Следващите 2 пъти като ходих да закрепват стария дебитомер, като искаха да я пробвам сега как е, пак на 3-та я пробвах за съшите обороти и скорост, 1 вид това ми служеше за мярка колко върви и дали е добре.
Като им казах това на тия в Бош, ме гледат умно и викат не може да бъде това нещо. Викат има и други сервизи, иди в сервиза на Опел.
Някой колега с такъв автомобил, може ли да ми каже на тази скорост и обороти колко км/ч вдига?!

P.S. PMG, мотора е 2.0 DTI, какви бензинови магистрали бе човек?!
Отговори

pe6o_ снимка pe6o_ 13 юни 2006 - 13:49

братле данеби преди да я правиш да ти е била мръдната центровката на помпата а сега да са я върнали на стандартна настроика и да се чудиш що не върви / дано неса ти сменили помпата и да се чудят и те как да те излъжат сега /
Отговори

Жоро снимка Жоро 13 юни 2006 - 14:01

se7en, на Jun 13 2006, 02:40 PM, каза:

P.S. PMG, мотора е 2.0 DTI, какви бензинови магистрали бе човек?!

Е че като е нафта то магистрали няма ли??? Сега че се е изразил бензинови...
Отговори

ГостPMG_* 13 юни 2006 - 14:27

пак съм се изказал неподготвен :bou:
а как е зацепването и настройката на помпата? :19a: а валовете? махаха ли ремаците?
Отговори

pe6o_ снимка pe6o_ 13 юни 2006 - 14:33

:)

PMG, на Jun 13 2006, 02:27 PM, каза:

пак съм се изказал неподготвен  :bou:
а как е зацепването и настройката на помпата?  :19a: а валовете? махаха ли ремаците?
 


е дизела нали се настроива на определени обороти и нагоре помпата непуска а ако е дадено по на високи обороти да исключва тогава по ще има ръчка / поне аз така знам за диз.помпи :) ха ха нормално е да збъркаш трудно е да простиш :)
Отговори

tarambuka3500 снимка tarambuka3500 13 юни 2006 - 15:45

se7en, на Jun 13 2006, 01:40 PM, каза:

Преди да пипат каквото и да е било по нея, на 3-та 120км/ч при 3500, а сега на същите обороти и скорост 90км/ч. Имам свидетел, пича който беше до мен, който тогава също остана изумен от мощността.
 


да не звучи смешно, но нали не си сменял гумите междувременно ?

наистина, вместо да се гадае, най-добре е колега с идентичен автомобил да каже как е при него.
Отговори

rony67 снимка rony67 13 юни 2006 - 17:05

Какво точно искаш? :19a:
Отговори

pe6o_ снимка pe6o_ 13 юни 2006 - 18:08

rony67, на Jun 13 2006, 05:05 PM, каза:

Какво точно искаш? :flag:
 


bratle човека си иска колата както е била преди ремонта




незнам дали е възможно (сега се сетих) но на времето имах москвич и сега опела с стария му двигател (не този с които съм сега ) та и двата когато останеше с малко масло ми правеше впечатление че много повече върви (може да се смеете но е вярно )та си мисля че имаш проблем вътре в двигатела дали е във вала (колянов)или някаде другаде но със сигурност е в двигателя

помниш ли преди ремонта да си досипвал масло и пак да се е спъвал двигателя а когато остане по малко и да се изцепва по добре мотора и то много по добре

незнам само претполагам и затова те питам
Отговори

a man снимка a man 13 юни 2006 - 18:50

Колега pe6o_ , стига бе, човека има сериозен проблем (ти нали не мислиш че нормалното количество масло в ДВГто тормози коляновия вал....)

Аз не съм много компетентен с тубромотори, ама според мен нещата се въртят или некачествен ремонт на турбото, или нещо кръстено (докато е била на сервиз колата.... (да не дава :flag: да е така, че боя им е малко на тия от сервиза).

А тарамбуката е прав, ако са сменяни гумите с друг размер - е напълно възможно да даде разлика - за скоростта и оборотите.

Айде колега se7en, стискам палци да си решиш гадния проблем , и да не намразиш марката ;)
Отговори

rony67 снимка rony67 13 юни 2006 - 18:57

Имам 2.0DTI,на 3500об на 3-та вдига 90км :flag:
Отговори

se7en снимка se7en 13 юни 2006 - 19:15

Гуми не съм сменял, естествено че би се променил скоростния индекс при различен размер гуми, карам я със стандартните 195/65/R15 91H.
Не мога да се съмнявам в сервиза в който я оставих за това да сменят нещо без да ми кажат. Поддържаха ми 2 години предната кола Astra 1.7D Caravan.Освен смяна на консумативи и някой друг тампон, нищо не бе мръднало по нея, само наливане и каране 50000км, а с тая какво става, незнам вече.. направо мисля да я разкарвам... яд ме е само, че заради невежеството на някакви тъпаци ще се наложи да си сменям колата.
В Бош казаха, че твърдо няма от какво да ми се променят оборотите спрямо скоростта с която се движа. Цитирам: "това е неизменима константа, няма никакъв начин по който колата ти ще се движи веднъж със 120км/ч, а после с 90км/ч на същата предавка и обороти", в което ми е трудно да повярвам, след като се убедих с очите си, че има и то явна промяна.
Мигащата лампа за маслото решиха, че е датчика за маслото, сменен е с нов. Като я поразкарах и и дадох жега, ходих до един подземен гараж и като я оставих на свободна и ръчна и се вгледах в лампата се виждаше как едва-едва примигва, почти незабележимо и то в тая тъмница.
За мен има нещо по мотора което е променено и оттам колата е осакатена, за съжаление не разбирам толкова че да зная какво е, иначе бих си я оправил и сам. Но твърдо се спирам на тази теза, при смяната на гарнитурата на главата са пипнали нещо с което е променена работата на някой елемент или на самия мотор. Казах им за болта за успокоителя който се бе развил в движение, споменах им също, че четох някъде из форума за колега, който го е развил при работещ мотор и после е сменял някои неща, но никаква реакция от тяхна страна.
Не съм забелязал разлика във вървенето и мощността като цяло при намалено количество масло, нали като се прибирах от морето преди да я ремонтират, маслото бе почти изтекло в движение от турбото и дупката на липсващия болт за успокоителя.
Явно ще се отваря пак мотора, но къде - не зная вече. Как да им вярваш на тия "майстори" и как да се разбереш с тях като бял човек?! Единствения, който е доказан във времето със знания и умения и при който ходех да ми закрепва стойностите на стария дебитомер, ми изтърси вчера това: "Честно да ти кажа, не ми се занимава е, не ми се бачка, искам да си седя еи тука на лаптопа и да си редя пасианси и да си пуша."
Е, как да се разбера с тоя?!?!?!?!?!?! :)
Отговори

pe6o_ снимка pe6o_ 13 юни 2006 - 19:44

a man, на Jun 13 2006, 06:50 PM, каза:

Колега pe6o_ , стига бе, човека има сериозен проблем (ти нали не мислиш че нормалното количество масло в ДВГто тормози коляновия вал....)

Аз не съм много компетентен с тубромотори, ама според мен нещата се въртят или некачествен ремонт на турбото, или нещо кръстено (докато е била на сервиз колата.... (да  не дава  :flag: да е така, че  боя им е малко на тия от сервиза).

А тарамбуката е прав, ако са сменяни гумите с друг размер - е напълно възможно да даде разлика - за скоростта и оборотите.

Айде колега se7en, стискам палци да си решиш гадния проблем , и да не намразиш марката ;)
 


аз несе маитапя но ако е сменял гуми по голями дори на високо обороти ще се усети силата на самия двигател / даже с по голями гуми щему набира по бавно но скороста трябва да се вдигне
Отговори

pe6o_ снимка pe6o_ 13 юни 2006 - 19:56

добре де иаз несъм много на ясно хем го има всичко здраво и е добре а невърви / колега намини тогава за консултация или едно прегледче вПРОСПИТ И АКО ТАМ НЕТИ ДАДАТ НОРМАЛЕН ОДГОВОР си слагаш главата в торбата и търсиш некои маистор дет прави тунинг коли и ако не поне ще тръгне още повече , разглабяго пред теб и ти казва къв е проблема въртиш се нонстоп около него хем да гледаш хем да си си до колата и така / щот маистори ,спец, сервизи бол а в краина сметка колата невърви
Отговори

tarambuka3500 снимка tarambuka3500 13 юни 2006 - 21:05

може би единственото разумно действие е посещение във фирмен сервиз на опел, най добре Булвария (в София). Като подробно обясниш какъв ти е проблема, и ги разпиташ...
Отговори

SunMaster снимка SunMaster 13 юни 2006 - 21:20

PMG, на Jun 13 2006, 08:32 AM, каза:

всичко много гот но неразбрах как го реши за биелните лагери?
 

при износени биелни лагери пада наляганегането в системата и мига лампата за маслото
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg