Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Работи като двутактов

splay снимка splay 06 април 2020 - 08:21

Здравейте,

Както си карах, колата започна да тресе, като подавам газ тресе повече.
Двигателя почна да работи като двутактов.
Обороти не качва повече от 2500. (От вода в нафтата може ли да е ?)
Никъкво ускорение - все едно е в сервизен режим и ЕГР - а е блокирал(40 км/макс), обаче, колата е сремап и със спрян ЕГР - софтуерно.

Сервиза е в отпуска където я карам, някой да ми препоръча къде да я видят? Някой с подобен случай?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 06 април 2020 - 15:27

Не е въпросът някой да е имал "подобен случай", а при теб от какво е. Може да се дължи както на грешни данни от датчици, така и от споменатия от теб ЕГР(уж изключен при теб), така и от горивната система.

Най-добре е първо да се закачи на някой Оп-ком и да се видят грешките. А откъде си сигурен че правилно е изключен тоя ЕГР? Извадена ли му е буксата?


Направи теста с педалите и запиши номерата, които излязат на малкото дисплейче на таблото.
Отговори

splay снимка splay 06 април 2020 - 16:56

 Д-и-м-о-в, на 06 април 2020 - 15:27, каза:

Не е въпросът някой да е имал "подобен случай", а при теб от какво е. Може да се дължи както на грешни данни от датчици, така и от споменатия от теб ЕГР(уж изключен при теб), така и от горивната система.

Най-добре е първо да се закачи на някой Оп-ком и да се видят грешките. А откъде си сигурен че правилно е изключен тоя ЕГР? Извадена ли му е буксата?


Направи теста с педалите и запиши номерата, които излязат на малкото дисплейче на таблото.



И аз се съмнявам в новиа софтуер.
На оп ком няма никъкви грешки. Но пък даде странни корекции на дюзите от (-5 до 5). Диагностика каза че работи на 2 и половина цилиндъра, след като тества с буксите на дюзите :)
Теста с педалите пак няма грешки.
На егр-а не му е извадена буксата, защото казаха, че не го търси новия софт.

Вече съжалявам, че се реших на тоя ремап. Мога ли да ги накарам да ми върнат компютъра като си е бил?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg