Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Оптичен Тунинг

Амортисьори за преден капак

zafira A снимка zafira A 03 декември 2013 - 18:44

Колеги от доста време искам да си направя предния капак с амортисьори, а не с щека. Мовете ли да ми кавете какви амортисьори да използвам? Знам, че принципно за по масовите коли като Астра Г има направо афтърмаркет на ФК ама за Зафира никъде не намирам. Надявам се да успеете да ми помогнете. Благодаря предварително!
Отговори

Жоро снимка Жоро 03 декември 2013 - 22:08

Погледни ТАЗИ ТЕМА, не е за Зафира но ще ти помогне...
Отговори

zafira A снимка zafira A 04 декември 2013 - 00:36

колега точно тази тема ме насърчи да пусна моя собствена. Изключително ти благодаря за помощта но аз искам ако някой може да ми помогне от какъв автомобил може да станат амортисьорите, или може би някакви белези по които да ги сравнявам.
Отговори

bili4652 снимка bili4652 08 декември 2013 - 11:11

Щом си чел темата трябва да си разбрал вече, че колегите които са правели тази интервенция са ползвали амортисьори на астра хечбек. Спокойно можеш и ти да приспособиш такива на зафирата. За целта не са нужни кой знае колко разбиране, то снимките говорят сами пи себеси. Действай смело няма какво да развалиш ;)
П.П. Можеш да ползваш и от 5-та врата на някоя зафира.

Поздрави.
Мнението беше редактирано от bili4652: 08 декември 2013 - 11:21
Отговори

Жоро снимка Жоро 08 декември 2013 - 19:59

Не е задължително да са от Астра Хеч, аз ползвах от лада, понеже са по 15лв нови а и има няколко видя по якост, т.е. за по-тежък и по-лек капак. Също така съм сигурен, че можеш да ползваш и тези хромираните тунинг, май са на FK.
Иди в някой такъв магазин и наложи едни виж как ще ти дойдат на дължина, ако си сръчен ще може да си ги сложиш...
Отговори

zafira A снимка zafira A 09 декември 2013 - 12:29

колеги монтажа не ми е никакъв проблем, защото обичам да се занимавам с такива работи и ми се отдават. Всичко по колата гледам да си го правя сам и ще разгледам дължината е ясна мен ми беше мисълта да не случа на много здрави амортисьoри и да изкривя капака, но ще се разровя. Имам едни изпуснали от голф 3, дали биха ми свършили работа? Благодаря за помощта!
Отговори

bili4652 снимка bili4652 09 декември 2013 - 19:01

Щом са изпуснали няма да станат, а след като се чудиш колко силни да са амортисьорите погледни на 5-та си врата колко са. Откачаш ги и сръвняваш тежеста на задния с предния капак и ще имаш ореинтир колко да са силни.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg