Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Смяна челно стъкло

ufer снимка ufer 30 май 2019 - 07:17

Есента и аз сменях предно стъкло на ежедневната ми Астра. И понеже знаех, колко много ръжда има особено на горния ръб, се договорих с майсторите стъклари и заварчици да се комбинират. Закарах колата на заварчика, той оправи горния ръб, както се полага, и по-късно стъкларите отидоха на място и поставиха новото стъкло. На вечерта си взех колата и вече половин година няма проблем. Така че търсете подобни комбинации, ако имате съмнения за сериозна ръжда... :love_opel:
Мнението беше редактирано от ufer: 30 май 2019 - 07:18
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 30 май 2019 - 07:43

Не мисля че е била толкова зле, но явно е достатъчно:
Публикувано изображение

Това е снимка от вчера. Взели са му 20 кинта повече, за да я оправят като хората, но все пак е и от части на приятелски начала ремонта. Отнело е няколко часа да чакат да съхне.
Отговори

benzy снимка benzy 30 май 2019 - 11:31

Съмнявам се, че ще ми мине номера, с изчакване за почистване мазане и съхнене. Доколкото разбрах обикалят няколко адреса като тръгнат и няма да ме чакат. Ако има ръжди ще е просто един бук за наука, а втория ще стане както е писал ufer - колата при майстор да почисти и обработи повърхностите и после да се слага. Дано да няма ръжда въпреки, че шанса не е на моя страна, а ако има като се свали стъклото и все пак попрестърже макар и без обработка дано да задържи поне половин година преди да надуе наново...
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 30 май 2019 - 19:47

 benzy, на 30 май 2019 - 11:31, каза:

Съмнявам се, че ще ми мине номера, с изчакване за почистване мазане и съхнене. Доколкото разбрах обикалят няколко адреса като тръгнат и няма да ме чакат. Ако има ръжди ще е просто един бук за наука, а втория ще стане както е писал ufer - колата при майстор да почисти и обработи повърхностите и после да се слага. Дано да няма ръжда въпреки, че шанса не е на моя страна, а ако има като се свали стъклото и все пак попрестърже макар и без обработка дано да задържи поне половин година преди да надуе наново...

Няма ли кой да помогне за сваляне на старото ден преди да дойде мобилната група?
Отговори

benzy снимка benzy 30 май 2019 - 22:15

Няма къде да му търся гараж, както и вали сега всеки ден, а и майстори все заети не им се разправя, като им оставиш колата е друго щото печалбата е повече, абе риск печели риск губи, няма го мисля сега, пари - ще ги изкараме :biggrin:
Отговори

benzy снимка benzy 01 юни 2019 - 12:51

Стъклото е сменено, за около час работа, няма боклуци, няма пръснати стъкла няма нищо, имаше малко ръжда, както и предполагах нямаше възможност да се обработи като хората, но се изстърга с телена четка до здраво, после грундираха с някакво мазило и сложиха не малко силикон, който надявам се ще покрие проблемната зона - да се надяваме година-две-три ще държи.
Горе долу съм доволен. Цялото удоволствие за монтаж на място - 210 лева с нови лайсни и европейско стъкло.
Отговори

indi снимка indi 01 юни 2019 - 16:02

 benzy, на 01 юни 2019 - 12:51, каза:

- да се надяваме година-две-три ще държи.
Горе долу съм доволен....

Ако няма усукване при движение на колата,ще издържи и много,много повече.Другата Вектра Б,която купихме за сина в началото на 2014 г.,бе със пукнато челно стъкло. Той си намери такова стъкло втора употреба от обяви в нета за 40 лв. Доставиха го с куриер, и го монтираха хора,които не им е основното занимание смяна на стъкла. Старото го демонтираха с някакво стоманено въженце,тънко като жило от спирачка на велосипед. Сложиха здравото и вече повече от 5 г. е ОК. Нито знаем произхода на стъклото,нито колко години е било на предишната кола. Лично аз смятам,че дълготрайноста на стъклото не зависи от произхода му, а от техническото състояние на купето/ламарините.Не налагам това си мнение, и нека всеки да се смята прав за собствения си избор. :beer:
Отговори

benzy снимка benzy 01 юни 2019 - 16:57

Сегашното спукване го отдавам по-скоро на удар, не само бронята - като го загледах леко са сгънали и самия калник. Буквално миллиметру, но е по-равен. Но имам някои притеснения относно ръждата в единия ъгъл, че може да прогресира. Други опасения нямам. Мисля си превантивно да поливам с ръждопреобразувател, с идеята, че ако се стича вода към ръждата ще се стече и ръждопреобразувателя и ще забавя процеса :)
Отговори

indi снимка indi 01 юни 2019 - 17:14

Все си мисля,че веднъж поставено стъклото / що годе качествено/,не би трябвало да има контакт между стичаща се вода и основата ,на която ляга стъклото,поради наличието на залепващия силикон между стъклото и основата.Пак според мен,ръждата може би се образува отвътре в купето,поради образуване на конденз през годините. Кефи се и не се впрягай толкоз -квото-такова. :drive:
Отговори

benzy снимка benzy 01 юни 2019 - 18:21

Нямам идея как се появява тая чума, както казах и по-горе, няма да го мисля, знам, че я има - ако се наложи пак да се сменя ще е по начина на ufer - колата при майстор да почисти и обработи повърхностите и после да се слага. Дай боже да е след години.
След 1 година правене мисля, че всичко съм и оправил на тая пущина и дано поне 1 само карам... въпреки, че всеки път като си го помисля и тя ме изненава с нещо :beer:
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 01 юни 2019 - 20:18

Щом са я почистили и намазали ще кара. Не го мисли, а и давай газ ;)
Отговори

benzy снимка benzy 01 юни 2019 - 21:33

 Ne6to Smisleno, на 01 юни 2019 - 20:18, каза:

Не го мисли, а и давай газ ;)

Е те от тва нема никва файда... на 1.4 не помага :rofl:
Мнението беше редактирано от benzy: 02 юни 2019 - 00:52
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 02 юни 2019 - 08:26

Честито и да се карате безпроблемно занапред! Това с ръждепреобазователя по-добре не го прави-киселина е която е силно агресивна към ръжда но и към други неща. Грунда с който мажат има силна адхезия към метала, т.е. запечатва много добре, като добавим и полуретановото лепило си мисля и ти пожелавам да нямаш повече проблеми с челното стъкло.
Поздрави и повече( газ или бензин, каквото слагаш там :biggrin: ) нищо, че е 1.4 :icon_wink2:
Отговори

benzy снимка benzy 03 юни 2019 - 01:59

Значи няма да барам, днеска се изсипа егати дъжда още не е спирало, ако утре няма следи от влага вътре значи всичко е тип топ за сега :bravoo:
Отговори

benzy снимка benzy 29 март 2021 - 09:32

Айдеее... честита ми нова придобивка, вече е със издрано предно стъкло :wall:
Надявам се да не е спукано, още не мога да преценя.
Невъзможно е да я карам 3 седмици без да съм го видял, и днес със сядането да ми се набие в очите, по-скоро ми се вижда някой мил човечец ми е честитил.

Не е нещо дълбоко, но е 15тина 20 см в 2 посоки. Някой ползвал ли е те тези пичове някога: https://www.glassmagicbg.com/
Надявам се да мине с ремонт, не смяна щото почва да ми писва от коли... :sad-smiley-046:
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 29 март 2021 - 10:58

Бензи, моето стъкло беше с цънка 2 седмици си я гледах само нея. Един ден, сутринта и немаше нищо щото аз пръв се качих в колата и не съм я видял, а нема шанс да я пропусна щото е в периметъра на очите кога гледам напред. Следобед жената като дойде да ме вземе от гарата вече беше 30 см сцепено. Писах на едни тук у Плевен ма те докато са наканят да ми пишат аз го смених.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 13 юли 2023 - 09:22

Здравейте , някой чувал ли е за стъкло марка "BSG" ? Пукнали са ми предното и ми предлагат в една автоморга да ми изпратят такова. Благодаря !
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 13 юли 2023 - 11:50

China - https://www.bsgautoglass.net/
И от морга в незнайно състояние - аз не бих се занимавал.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 13 юли 2023 - 13:49

Мерси. Ще взема Doraglass май.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 13 юли 2023 - 17:26

Тези са турски, но нямам идея с какво качество са: https://www.doraglass.com/
Какво е оригиналното стъкло? За колата от подписа ли е?
Тези ги хвалят, но цените им са... https://www.pilkingt...ass-replacement
Представителсвото излиза в гоогле - да не им правя реклама тук.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg