Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Информация за Опел Инсигния ОПЦ

Ivaylo Insignia OPC снимка Ivaylo Insignia OPC 28 март 2021 - 17:38

Здравейте колеги,
и така и аз станах горд собственик на опел инсигния ОПЦ, мисля че е модел А (произведена е 2009 година). Първо искам да ме извините ако не съм много технически грамотен, но естеството на работатата ми е много различно от автомобилите. Колата е на 59хил км (и до колкото беше проверена май е на толкова ). Имам нижда от малко помощ за следните технически детайли:
1. Някой може лида ми каже какво се променя, когато се натисне бутона "Sport" - четах доста, но навсякъде пише, че водача може да прави допълнителни нстройки през менюто, но при мен излиза само 'powertrain sport" мога да го избера да е включено или изключено. Допъллнително има да избера дали да се променя подсветката на арматурното табло
2. Какво се порменя като натисна бутона "OPC" - ?

Може би трябва да псомена,че автомобила е с ръчни скорости.

Може би, защото е прозведен през 2009, част от опциите за допълнителни настройки да се валидни за модела, незнам , но ще се радвам ако някой може да ми даде малко повече информация за промените, които се случват при натискането на един от двата бутона.

И втори въпрос, както можете да се досетите автомобила си идва и със съотвентите проблеми (което е нормално поне за мен, не го купувам нов от магазина, все пак а е на 12 години :)) - имам проблем когато бързо превключвам скоростите се получава един удар (ритане), когато пусна по рязко съединителя. Въпроса ми дали е за съединител (искам да отбележя, че отделя долу и не преплъзва) или е маховик или са скорсоти? Малко ме притеснява ако са скорости, защото за тези (били F 40) нямало ремонтни комплекти. Искам да кажа. че имам авотмобила от 30 дена и до момента е посетил два пъти официален сервиз на Опел (за смяна на масло и чаках някакъв датчик за налягането на гумите - даваше грешка), в сервиза ми казаха че колата е супер , но на мен все още не ми пълни душаат с това ритане . Предварително благодаря за отделенето време и помощ
Иво
Отговори

benzy снимка benzy 28 март 2021 - 19:21

Честита да ти е! Благородно завиждам. Много безаварийни и пълни с емоции километри да имате заедно!

Без да съм се докосвал лично до такова бижу от прочетено тук и там:
По точка 1: Бутона спорт би трябвало да изостря чувствителността на педала на газта, а също и да втвърдява амортисьорите, предполагам си с флексрайд окачване, което има няколко настройки. При ОПЦ версиите настройката е за спортно и още по-спортно :)
По точка 2: Точно това е още по-спортната настройка, най-твърдата възможна, която освен всичко би трябвало да намаля и асистенцията на ESP системата позволявайки леки дрифтове. Не съм сигурен, но може би при натискане и задържане се изключва изцяло ESPто...

Що касае съединителя, трябва да имаш предвид, че това е в голяма степен спортно настроен автомобил и е възможно зацепването да е малко по-грубо. Освен това е и турбинирана, тоест мощността идва малко изведнъж. Щом отлепя долу и не приплъзва може би всичко е наред и ти тряба повечко време за свикване.
Карай смело, то с времето ще си покаже.
Мнението беше редактирано от benzy: 28 март 2021 - 19:30
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 28 март 2021 - 20:50

Еееее, айде добре дошъл в отбора;-) Откога те чакам:-))) Честита да ти е и само голям кеф да ти дава! Нищо, че още не е синя:-)))

Ритането не знам с какъв произход е, но няма да е зле да направя едно кръгче да я усетя какво прави. Има една логична възможност.... Понеже съединителя ти работи ниско все още (което е добре всъщност) вероятно много бързо минаваш от отделянето до пълното зацепване когато се опитваш да превключваш бързо и ритането сигурно е от това. Отделно натискането до долу при това ниско отделяне има доста голямо значение.

Скоростите са добри, искат само редовна смяна на масло и нивото да е до пробката за нивото, че на тоя мотор работят на горната си граница. Маслото поне от вносител на марката, или Фухс, щото го хвалят англичаните принципно. Иво, адаша ти (IvailoM), обясняваше какво се ползва за М32 при тях. За твойта дават същото.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 29 март 2021 - 06:35
Отговори

Ivaylo Insignia OPC снимка Ivaylo Insignia OPC 29 март 2021 - 16:40

 tisho.74, на 28 март 2021 - 20:50, каза:

Еееее, айде добре дошъл в отбора;-) Откога те чакам:-))) Честита да ти е и само голям кеф да ти дава! Нищо, че още не е синя:-)))

Ритането не знам с какъв произход е, но няма да е зле да направя едно кръгче да я усетя какво прави. Има една логична възможност.... Понеже съединителя ти работи ниско все още (което е добре всъщност) вероятно много бързо минаваш от отделянето до пълното зацепване когато се опитваш да превключваш бързо и ритането сигурно е от това. Отделно натискането до долу при това ниско отделяне има доста голямо значение.

Скоростите са добри, искат само редовна смяна на масло и нивото да е до пробката за нивото, че на тоя мотор работят на горната си граница. Маслото поне от вносител на марката, или Фухс, щото го хвалят англичаните принципно. Иво, адаша ти (IvailoM), обясняваше какво се ползва за М32 при тях. За твойта дават същото.



Мерси колега
Поздрави,
Иво
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 29 март 2021 - 17:11

 tisho.74, на 28 март 2021 - 20:50, каза:

Еееее, айде добре дошъл в отбора;-) Откога те чакам:-))) Честита да ти е и само голям кеф да ти дава! Нищо, че още не е синя:-)))



Тишо, тва не е нашия Ивайло, чисто съвпадение май :unsure:

Т'ва със съединителя, те май така си правят. Подозирам, че има един клапан за плавно отпускане дето го прави.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 29 март 2021 - 17:13
Отговори

Ivaylo Insignia OPC снимка Ivaylo Insignia OPC 29 март 2021 - 17:40

 Ne6to Smisleno, на 29 март 2021 - 17:11, каза:

Тишо, тва не е нашия Ивайло, чисто съвпадение май :unsure:

Т'ва със съединителя, те май така си правят. Подозирам, че има един клапан за плавно отпускане дето го прави.


Колеги,
съжалявам ако съм ви объркал с името си :).
Може ли да ми препоръчате добър сервиз в София, където да могат да определят проблема,

Мерси
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 29 март 2021 - 17:44

Съединителя ти едва ли има проблем. Това е опция, най-вероятно има един клапан, който идеята му е да на трещиш яко съединителя като го отпуснеш рязко, но от мощния мотор се получава тоя ефект дето ти описваш. Трябва да му свикнеш. При бмв-тата ги махат, за да им чупят кокалите :mhihi:

Спорт и опц режима ти общо взето регулират колко си мисли, че е натиснат педала на газта, окачването ти е с едни соленоиди дето се втвърдява возията, втвърдява волана. ОПЦ-режима май сменя подсветката на километража и таблото да ти е джиджано. Също с различни натискания можеш да намаляваш работата на системите за сигурност. Някакви такива работи правят.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 29 март 2021 - 17:58
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg