Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Въпрос за климатроника на Астра J

Kal снимка Kal 20 юли 2019 - 18:37

Здравейте, нов съм в форума имам Астра J 2014, 1.7 CDTI (110), има питане към по знаещите, колата е с двузонов климатроник, забелязах че като вкл. бутона за насочване на въздушната струя към прозореца се вкл. компресора на климатроника и работи без да съм го вкл., ако избера друго положение на въздушната струя, да духа или към купето или в краката всичко е наред, вкарва си въздух отвън и не вкл. компресора а чака да го вкл. ръчно, единствено компресора се вкл. сам при насочване на струята към предния прозорец, ако този бутон го вкл. в комбинация с друг бутон например да духа както към прозореца така и в краката, всичко е наред, не вкл. компресора сам. Въпроса ми е дали е норамално това или не е? Защото на предната ми кола климатика се вкл. само ако го включа или му дам обдухване на предния прозорец от бутона за обдухване.
Мнението беше редактирано от Kal: 21 юли 2019 - 07:49
Отговори

dan666 снимка dan666 20 юли 2019 - 21:09

 Kal, на 20 юли 2019 - 18:37, каза:

Здравейте, нов съм в форума имам Астра J 2014, 1.7 CDTI (110), има питане към по знаещите, колата е с двузонов климатроник, забелязах че като вкл. бутона за насочване на въздушната струя към прозореца се вкл. компресора на климатроника и работи без да съм го вкл., ако избера друго положение на въздушната струя, да духа или към купето или в краката всичко е наред, вкарва си въздух отвън и не вкл. компресора а чака да го вкл. ръчно, единствено компресора се вкл. сам при насочване на струята към предния прозорец, ако този бутон го вкл. в комбинация с друг бутон например да духа както към прозореца така и в краката, всичко е наред, не вкл. компресора сам. Въпроса ми е дали е норамално това или не е? Защото на предната ми кола климати се вкл. само ако го включа или му дам обдухване на предния прозорец от бутона за обдухване.

Нормално е - насочването на струята само към предното стъкло предполага, че то е запотено, а запотеното стъкло се подсушава с работещ климатик. По същия начин работи и ако натиснеш отделния бутон за подсушаване на предното стъкло/струята е силна, не е толкова студена и размразява добре - ако е замръзнало отвън/. Това дори е полезно през зимата, защото се препоръчва поне веднъж всеки месец /дори през зимата/ да се пуска да работи климатика - за да се му изсъхват уплъненията и да не губи фреон.
Мнението беше редактирано от dan666: 20 юли 2019 - 21:17
Отговори

Kal снимка Kal 21 юли 2019 - 07:49

Мерси колега
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg