Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Zafira X20DTL след смяна на EGR

Тази тема е заключена

vladkin1980 снимка vladkin1980 27 февруари 2015 - 18:54

Моята каляска така я пробвам за пропуск във вакумите, помпя спирачката на място и ако светне лампата значи има пропуск.Вече 2 пъти съм я хващал по тоя начин.Поздрави и дано откриеш проблема.
Отговори

EmBlaNce снимка EmBlaNce 04 март 2015 - 23:49

Значи, след смяната на маркучите и буксите, вървежа доста се пооправи и на високи обороти започна да не свети. Свети обаче на ниски отново. Това със спирачката и продължително стоене точно го прави. Четох днес с аутоком грешките, изкара отново P0400. Момчето каза ,че според него е от вакум помпата и каза ,че ще взема здрава такава за проба. И ще видим какво ще се прави.
П.С. вихровите клапи НЕ работят след смяната на клапанчетата. Поне това отчете програмата. ЕГР-то си работеше нормално.
Мнението беше редактирано от EmBlaNce: 04 март 2015 - 23:50
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 05 март 2015 - 07:29

Браво, има напредък.Това е нещо дребно, ще го хванете от къде изтърва вакум и си 6.Поздрави.
Отговори

asensio снимка asensio 05 март 2015 - 19:09

Изолирай вакума на вихровите клапи. Те работят на ниски обороти само и тогава има вакум към тях. Може да ти изтърва вакум от клапана на самия колекор. Като ги изолираш, грешка от тях няма да имаш. Компа няма обратна връзка от тях. Просто разкачи вакума от тях, по спомен там има тройник който пуска и на двата клапана - за егр и за вихрови клапи, и пусни вакум само за ЕГР. Поне според мен ти изпуска вакум там и за това ти и свети чека на ниски. После компа не пуска ток на клапана за вихровите клапи и няма загуба на вакум и съответно ти работи колата нормално.
Отговори

EmBlaNce снимка EmBlaNce 08 март 2015 - 19:33

Тази вечер разкачих вихровите клапи и вързах само ЕГР-а. Едно момче ми каза да търся Вакуум Помпа за проба, защото от нея идвал проблема според него (а вече и според мен). Разбрах как да принудя лампата да светне. Когато карам примерно с 60 и изключа от скорост и припомпам спирачката няколко пъти, светва. Педала става по-твърд ,когато не е запалена и сида. имам спирачки (сервото работи), но забелязах ,че и като е на място като я напомпя пак става по-твърда. Тези дни ще карам да видя ще светне ли! Благодаря Ви отново! П.С. вихровите клапи не работят и с включен вакуум?! Стоят си на 0 процента и не отлепят. Да не би и клапанчето да е сдало багажа?
Мнението беше редактирано от EmBlaNce: 08 март 2015 - 19:35
Отговори

asensio снимка asensio 08 март 2015 - 19:58

Мисля че може да имаш проблем в него и от там да ти изтърва вакума. За това ти и и предложих да разкачиш вакума от соленоида за вихровите клапи и да остане вакум само на ЕГР. Пробвал си го и пак имаш проблем, ако си сигурен във всички маркучи че са наред, остава да пробваш с друга вакум помпа. Липсвата на вакум винаги се показва със чек, когато напомпаш спирачките. При мен обаче беше скъсан маркуч иначе като тест 1 към 1. Помпам спирачките няколко пъти, педала става твърд и чека светва.
Отговори

EmBlaNce снимка EmBlaNce 09 март 2015 - 16:52

 asensio, на 08 март 2015 - 19:58, каза:

Мисля че може да имаш проблем в него и от там да ти изтърва вакума. За това ти и и предложих да разкачиш вакума от соленоида за вихровите клапи и да остане вакум само на ЕГР. Пробвал си го и пак имаш проблем, ако си сигурен във всички маркучи че са наред, остава да пробваш с друга вакум помпа. Липсвата на вакум винаги се показва със чек, когато напомпаш спирачките. При мен обаче беше скъсан маркуч иначе като тест 1 към 1. Помпам спирачките няколко пъти, педала става твърд и чека светва.

Ами, сега ще видим, не съм имал възможност да я карам заради лошото време тези дни (след изолирането на вихровите клапи). При мен докато е на място и помпам спирачките никога не светва лампата. Светва само когато съм в движение на свободна и спирам постепенно. Днес закачих ЕЛМ и на показанието за вакуум извади някаква стойност от 2,8, а след като напомпих стана на 2,5. Някой да разполага с вакуум помпа за проба?
Отговори

Dimas снимка Dimas 10 март 2015 - 13:17

И при мен това с помпането на спирачката не действа.

П.П. Офертата ми още е в сила. Можем да се разберем на ЛС.
Отговори

EmBlaNce снимка EmBlaNce 11 март 2015 - 13:26

При мен след изолирането на вихровите клапи, проблема изчезна. Намерих вакуум помпа за пробва и в петък ще я взема
Отговори

asensio снимка asensio 11 март 2015 - 16:01

Според мен проблема няма да е в помпата тогава а във соленоида за вихровите клапи или сами клапан на колектора който ги движи. Отделно можеш да си караш и така. Лично аз съм без вихрови клапи и не намирам разлика в поведението на колата.
Отговори

Dimas снимка Dimas 12 март 2015 - 12:31

 asensio, на 11 март 2015 - 16:01, каза:

Според мен проблема няма да е в помпата тогава а във соленоида за вихровите клапи или сами клапан на колектора който ги движи. Отделно можеш да си караш и така. Лично аз съм без вихрови клапи и не намирам разлика в поведението на колата.


Аз карам без вихрови клапи от 2 години и нямам ядове. Напълно съм съгласен с asensio. Не сменяй вакуум помпата, защото от това нищо няма да се промени, а и няма гаранция на каква помпа ще попаднеш.
Отговори

EmBlaNce снимка EmBlaNce 14 март 2015 - 23:28

За съжаление проблема се оправи само за 3 дни. От вчера започна все по-често да свети. Върнах си вихровите клапи и никаква промяна. Чакам човека с помпата да ми се обади за да ходя да я взема... Този път обаче, лампата светва, а след това не записва грешката. Опитах в движения да прочета кода, но изчезва докато още я чете. Дали наистина ще излезе от тази вакуум помпа. 100 хиляди главоболия. Някой може ли да обясни на какъв принцип работи?
Отговори

fory снимка fory 15 март 2015 - 20:12

Като запалиш двигателя, погледни акутатора на турбината - трябва да е дръпнал максимално. С опком провери показанията на дебитомера на празен ход около 500 единици и с пълна газ при около 3000 оборота около 800 единици. Ако нещата изглеждат така и имаш желание, може да ми пратиш компютъра да ти изолирам егр и вихровите клапи и да забравиш за проблема. След софтуерното елиминиране пускаш вакуум само към турбината, останалите клапани и маркучи може да "изхвърлиш".
Отговори

EmBlaNce снимка EmBlaNce 16 март 2015 - 01:05

Дебитомера проверих и работи. Къде се намира този актуатор? Благодаря за предложението колега, но искам всичко по колата да си е оригиналното. Дори и да ми струва повече.
Отговори

k opel e снимка k opel e 17 март 2015 - 09:26

А за вакум помпата, ако все още имаш съмнения (гледам, че си от София) може да сложим моята за проба. Може и друго да разменим докато злата гад не се оправи.
Отговори

fory снимка fory 17 март 2015 - 17:01

Акутатор е "лостчето" което управлява турбината. Много е хубаво колата да е в оригиналното си състояние,но понякога това ни коства толкова нерви и пари, че не си заслужава. Успех с опитите, а ако (или по-точно когато) ти писне пиши и ще я оправим.
Между другото продължителната употреба на автомобила с посочените проблеми води до някой усложнения, по-съществените от които са интензивно отлагане на нагар по всмукателните колектори, изчистването на който е доста неприятно и малко рисковано.
Мнението беше редактирано от fory: 17 март 2015 - 17:11
Отговори

asensio снимка asensio 17 март 2015 - 19:50

Тая тема я има вече. ЕГР се шунтира с 5 лева, тоест реле и диод. Ако иска колегата ще си го приложи. За 30 000 км проблеми нямам. Отделно няма мотор от тия на който смукателния колектор да не му е пълен с гняс от саждите и маслото. Вихрови клапи компа не търси. Са остава да кажеш че зимаш под 5 лева за това което предлагаш и всички ще са доволни. И вярно кажи в кой квартал си, 2 комплекта очи гледат малко повече от един чивт.
Отговори

fory снимка fory 17 март 2015 - 22:59

Не си спомням да е ставало дума за пари. И за да останат "всички доволни" оттеглям офертата. "Са" да не помислите, че се заяждам, нищо подобно. Вярно,че транспортните разходи може да стигнат до 10лв, а при варианта с реле и диод ще останат 5лв. за "чивт" бири.
Мнението беше редактирано от fory: 17 март 2015 - 23:01
Отговори

asensio снимка asensio 17 март 2015 - 23:46

Никой не се заяжда, както виждаш колегата сам не иска. Отделно във всяка 2ра такава тема някой се появява да казва че може да го махне по твоя начин, ама разбираш ли еди си колко пари. Па ти как искаш така си го приемай, лично безгранично къ ти е приятно, без кавички. Отделно на тия мАтори компо не мое се източи, само може да се налее акъл и в тоя ред на мисли, имаш един готов и го пляскаш ? Ако колегата я е чипосал, ко прайм ? Наздраве и хубава вечер.
Отговори

fory снимка fory 18 март 2015 - 11:23

Виждам, че си много навътре в нещата, ама за източването си се объркал. Това, че не може да го източиш с кабелче за 5лв. не означава че не може да се прочете софтуера. Колкото до пляскането на готовия файл, предполагам знаеш,че освен емблема на капака има и така наречената софтуерна версия. Още в първия си пост колегата пише, че колата е "чипосана" и съм го взел в предвид, преди да почна да пиша.Както вече отбелязах офертата ми отпада, явно ти си упълномощен да представляваш колегата и се надявам заедно да успеете да решите проблема по най-добрия за вас начин.Явно не всеки има право да предлага решение.
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg