Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Zafira X20DTL след смяна на EGR

Тази тема е заключена Next »

asensio снимка asensio 26 март 2015 - 12:58

Аз коли не правя съдбата ме прати към друг вид техника - селскостопанска, та ако искаш да си ги мерим, да питам колко комбайна и колко трактора си оправил ? И не си мисли че там има малко електроника. В момента машините излизат с по 20-на контролера в тях и няколко километра жици. Та ако гледаш така на нещата, никога не можеш да си ми колега. Няма нищо ценно в една купчина желязо с малко или много електроника определено обаче засичам една нотка на величаене от твоя страна, оправяш всичко в което има и нещо положително. Вече целия форум знае - Old_keeper оправя всичко от имобилайзери до инсталации. Пускай обява с адрес и ценоразпис :mhihi:
Отговори

Old_keeper снимка Old_keeper 26 март 2015 - 16:00

Не, благодаря... имам си достатъчно работа и без да си търся по форуми... :) а и за разлика от колегата fory, при мен манипулацията на компютъра става с приложена към нея подходяща сума пари! Оставям ви да се оправяте, форумните майстори сте големи :)
Отговори

fory снимка fory 26 март 2015 - 19:43

 Old_keeper, на 26 март 2015 - 16:00, каза:

Не, благодаря... имам си достатъчно работа и без да си търся по форуми... :) а и за разлика от колегата fory, при мен манипулацията на компютъра става с приложена към нея подходяща сума пари! Оставям ви да се оправяте, форумните майстори сте големи :)

Явно взимаш евтино щом си още с трабанта :). Не всичко е пари в тоя живот.Идеята на тия форуми е да се помага безвъздмезно. Който е решил сам да отстрани проблема по автомобила си заслужава поощрение. Естествено и аз взимам пари, но от такива които предпочитат да си пият пиенето с някоя знойна хубавица, докато някой балък си къса нервите с талигата им.
Мнението беше редактирано от fory: 26 март 2015 - 19:47
Отговори

asensio снимка asensio 26 март 2015 - 19:50

Не знам колко сме големи, оправяме се. Лично аз на майстор като теб с хубави цени мойта кола не съм я водил да ми прави диагностика и да ми обяснява как трябва да си сменя нещо. За сега си я правя сам и колкото и да ви е чудно на вас двамцата върви. И все пак, да си бяхте завършили рекламата като хората. Оплюхте повечето пишещи, обяснихте как сте мнмого добри, как се убиват да ви карат коли за ремонт, оказа се че се познавате, стари дружки. Нема ме учуди ако fory е поканил Old-keeper да се включи в тази не вече интересна дискусия с оглед на регистрацията и директното включване в точно определена тема. Ама така е, ние сме си зле тука с не особено ценни коли. Направо се чудя що влезе да ни разкажеш как не са ни ценни колите. Ама поне да беше споделил кои са ценните та да знаем какво да си купим :idiot:
Отговори

fory снимка fory 26 март 2015 - 20:32

 asensio, на 26 март 2015 - 19:50, каза:

Не знам колко сме големи, оправяме се. Лично аз на майстор като теб с хубави цени мойта кола не съм я водил да ми прави диагностика и да ми обяснява как трябва да си сменя нещо. За сега си я правя сам и колкото и да ви е чудно на вас двамцата върви. И все пак, да си бяхте завършили рекламата като хората. Оплюхте повечето пишещи, обяснихте как сте мнмого добри, как се убиват да ви карат коли за ремонт, оказа се че се познавате, стари дружки. Нема ме учуди ако fory е поканил Old-keeper да се включи в тази не вече интересна дискусия с оглед на регистрацията и директното включване в точно определена тема. Ама така е, ние сме си зле тука с не особено ценни коли. Направо се чудя що влезе да ни разкажеш как не са ни ценни колите. Ама поне да беше споделил кои са ценните та да знаем какво да си купим :idiot:

Явно тук параноята не е единично явление.Първо на първо точно ти започна с безпочвените си обвинения към мен. Нямам спомен да съм искал да комуникирам с теб, но явно доброто възпитание не е сред приоритетите ти и любовтта към селскостопанската техника и желанието за изява във виртуалното пространство са го изместили настрана. Не е прилично когато двама души разговарят да се намесваш и да отправяш обвинения спрямо някой от събеседниците. Разбирам, че се чустваш засегнат, тъй като някой си позволява да изкаже мнение, различно от твоето и явно нападките ти към мен са някакъв вид защитна реакция. Това, че пиша в единствено число, съвсем не означава, че думите ми не се отнасят и за така любезния батван (вероятно запален фен и подражател на батман), съдейки по внезапната му, пълна с енергия атака спрямо мен. Сега ако обичаш ми посочи кого оплюх, кого нарекох крадец на софтуерни решения, кого нарекох мошенник, наливаш чужди файлове в PSG5ците на хората.
Отговори

asensio снимка asensio 26 март 2015 - 21:00

Дълбоко съм потресен от това че разкри душевното ми състояние. Сега съм защитна среда и не мога да отговоря на зададените въпроси, отделно не съм възпитан добре. Ако си видял на боба дали ще спечела нещо от тотото, казвай че да знам дали да пускам некоя колонка :mhihi:
Отговори

Old_keeper снимка Old_keeper 26 март 2015 - 23:51

Виж сега, друже. Първо - моя си работа какво карам. Второ - моя си работа с кого дружа, попаднах на тази тема съвсем случайно и реших да ви просветля малко с първия си пост, след което и аз бях изкаран какъв ли не. Както казах - не ме интересува. Котката не живее за мнението на мишлетата, нали знаеш :) моя си е работа на какви пари работя, колко вземам или какво правя. Не съм тръгнал да оставям координати, за да ми казваш че си правя реклама, нали? Интересно ми е как пишете само по форумите след като нямате идея какво правите по тея двигатели и за чий го правите, аджеба. Ама то си е ваша работа де, мен не ме засяга. Колкото до другото - да, имам си предостатъчно работа, която за добро или зло избягва частта с клиенти които учтиво ми обясняват кое са сменили и проверили, щото, видиш ли така пишело у великото форум. Такива - да си продължават пред гаражчето, няма да им преча :) Аз не мисля да си хабя нервите повече в тая causa perduta. Гледайте си земеделската техника (опелите де) и им се радвайте. Здрави машинки са, карат по много, не се чупят, нито дизелчето, нито хубавите бензини с хибридни компоти... живи и здрави да сте, па като изсерете по едно лайно - подсмърчайте при някой майстор, той ще ви оцени по достойнство :)
Отговори

asensio снимка asensio 27 март 2015 - 00:05

Отбелязвам за протокола, единия пише , другия чете. Е хубаво де, случайно си попаднал, ма що не попадна случайно на демата за дебитеомерите от бета галактиката ? Там можеше да си по полезен на човека :mhihi: Като цяло прави си ценните коли... обаче толкова ли са ценни след като са се за ремонт при теб :confused:
Отговори

Old_keeper снимка Old_keeper 27 март 2015 - 00:06

Мне, евтини са :) трябва да има и майстори за колите от по 1000 лева, нали знаеш. Не е само селскостопанската техника с километрите кабели :)
Отговори

asensio снимка asensio 27 март 2015 - 00:09

Верно ? Въй, абе да ми метнеш една диагностика, имам една за 1000 лева, лада, 2106 :mhihi: Ма с кабел за 5 леа не стаа. Да знаеш.
Отговори

Old_keeper снимка Old_keeper 27 март 2015 - 00:22

Шегаджия... :) добро чувство за хумор имаш, аз пък имам една нивичка на Рила, ела да ми я изореш ако искаш :) добре че ги разбирате нещата с кабелчетата за 5 лева... ъъъ... оп-комчетата дето си закачате кошничките колко бяха, не клоняха ли и те към 5-те левчета :)
Мнението беше редактирано от Old_keeper: 27 март 2015 - 00:23
Отговори

fory снимка fory 27 март 2015 - 00:40

Явно не е само параноя , а се наблюдават и заченки на мания за величие. "Сега съм защитна среда". Лошо няма днес си среда , утре краешник, в другиден може и цяла вселена да станеш. Не виждам нищо лошо в желанието да развиваш речника си и да употребяваш интересни и благозвучни думи, но не бива да забравяш,че си просто 1 хомосапиенс. Извинявам се, че продължавам да чета, макар,че умело се опита да ми покажеш,че това ти е неприятно, като отбеляза за протокола "единия пише , другия чете" и смятам ,че ако някога излезеш от колхозния бизнес, би се реализирал успешно като начален учител. Строг, но справедлив. В сферата на образованието спокойно можеш да реализираш мечтата си, да бъдеш най-компетентен в аудиторията и никой да не оспорва гениалните ти решения.
Отговори

asensio снимка asensio 27 март 2015 - 07:56

То като гледам и спрямо теб се справям добре :smile3560: Ти да не си 7 :confused:
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 27 март 2015 - 12:28

Мисля че е време модератор да почисти последните 2 страници които нямат нищо общо с темата.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 27 март 2015 - 13:02

Малко късно за спасяване на темата. Поредния пример че в нета всички сме велики. Автора може да си пусне нова с проблема,ще се старая да се запази чиста от емоционални проблеми.
Ключ и умната...
Отговори
Тази тема е заключена Next »
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg