Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to 402 м. ...

Опел астра Ф 1.8i 90к.с vs Опел астра ф 1.6i 101 к.с

tupalkataa снимка tupalkataa 30 октомври 2007 - 13:48

Колеги искам да ви попитам дали имам шанс срещу опел астра ф екотек 101 к.с с 4ип спортен филтар. Аз сам с опел астра 90 к.с двигателямие мн запазен 6те имам ли шанс ?
Отговори

beos снимка beos 30 октомври 2007 - 13:51

Според мен - нямаш никакъв шанс дори и да няма чип и спортен филтър. По ще е интересно да намериш 1.4 16V - X14XE - 90к.с там вече ще е оспорвана битката, но пак си мисля че няма да имаш шанс- ако колите са еднакви.
Отговори

tupalkataa снимка tupalkataa 30 октомври 2007 - 16:54

Колега може да си прав ама одеве ги сложихме на старт на 300мт аз бях на "ГАЗ" и на старта го драпнах и след това ме мина с 2 коли. Ако сам на Бензин да ли 6те оспея да го мина ?
Отговори

Ачо снимка Ачо 30 октомври 2007 - 17:07

според мен 16 клапановия е по тромав на старта
но след това 2-3 коли и ще ти стане тъпо...
Отговори

beos снимка beos 30 октомври 2007 - 17:12

Ачо, точно 16 клапана не е тромав на старт .. имаш явно срещи с зле работещи такива или шофьори които не могат или не знаят как да изцедят това което е силна страна на ЕКОТЕК-а.

Странно, че си му взел старта .. според мен трябвало да те грабне и до края да ти показва задния си номер ..
Пробвайте се няколко пъти :) от един път едва ли ще си покаже кое как е ..

И внимавайте да не направите бела!
Отговори

DerMeister снимка DerMeister 30 октомври 2007 - 17:16

 beos, на Oct 30 2007, 05:12 PM, каза:

Ачо, точно 16 клапана не е тромав на старт .. имаш явно срещи с зле работещи такива или шофьори които не могат или не знаят как да изцедят това което е силна страна на ЕКОТЕК-а.

Странно, че си му взел старта .. според мен трябвало да те грабне и до края да ти показва задния си номер ..

Е точно пък това не е вярно и е нормално, че си му взел старта. Моно-то достига макс. въртящ момент и максимална мощност при по-ниски обороти. 16V си трябва да го вкараш във високите обороти, за да тръгне.
Отговори

beos снимка beos 30 октомври 2007 - 17:27

 DerMeister, на Oct 30 2007, 05:16 PM, каза:

 beos, на Oct 30 2007, 05:12 PM, каза:

Ачо, точно 16 клапана не е тромав на старт .. имаш явно срещи с зле работещи такива или шофьори които не могат или не знаят как да изцедят това което е силна страна на ЕКОТЕК-а.

Странно, че си му взел старта .. според мен трябвало да те грабне и до края да ти показва задния си номер ..

Е точно пък това не е вярно и е нормално, че си му взел старта. Моно-то достига макс. въртящ момент и максимална мощност при по-ниски обороти. 16V си трябва да го вкараш във високите обороти, за да тръгне.


Сам си отговорил .. пък това дали е вярно или не .. няма смисъл да се спори .. има много писано по темата за 16v power :bravoo: ако ще да е в Екотек
Отговори

pavkata-sv снимка pavkata-sv 30 октомври 2007 - 17:51

Точно в 1.6 16в астра комби съм се возил 105 коня(АКО НЕ СЕ ЛЪЖА). без чип !:) и спортен филтар фулл сток и направи едно много добро набиране .с 1,8и нямаш шансове щом с 2 3 коли те дърпа на 300 метра хаха .нямаш шанс ама нникакъв дори и на бензин да се слагаш ! МОЕ МНЕНИЕ ....
Отговори

tupalkataa снимка tupalkataa 30 октомври 2007 - 20:08

Ем нз 6те кажа на мом4ето пак да пробваме оба4е тоя пат 6те сам на бензин и 6те сам, сам в колата а не с 3-ма и 6те ви кажа. Искам да ви кажа о6те не6то тогава един Голф 3 1.8i 90 к.с дарпаго с 7 коли някаде а това как ви се струва
Отговори

peponio снимка peponio 30 октомври 2007 - 20:41

със старата ми астра 1.8 съм се пускал много пъти с 1.6 16V КОМБИТА и резултата винаги беше в моя полза :bou: за хечбек не мога да кажа дали като е по-лек ще те мине...но мисля че най много да сте наравно или леко ще си отпред :bravoo:
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 30 октомври 2007 - 20:50

Тая тема ми прилича на ебавка нещо.Кви са тия драгове с по 3-ма в колата и единия на бенц другия на газ :bravoo:
Отговори

Ачо снимка Ачо 30 октомври 2007 - 21:08

колега БЕОС-прав си-извинявам се за грешката
обаче аз несъм се гонил много с моято комби,и затова несъм много наясно с нещата
а относно темата,най-лесния начин да разбершеш е да опиташ
но с това 1.8 моно???с ХЕ-то си е ХЕ(ако имаш това в предвид)иначе с 1.6 SI просто не питай и не пробвай
Отговори

Павел Кръстев снимка Павел Кръстев 30 октомври 2007 - 23:24

Странна работа, особенно това с Голфа ама друга тема, иначе нормално е да те резне 16 винтилов мотор, развърта се по лесно.
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 30 октомври 2007 - 23:46

Тоя с голфа да не е карал на задна?Или не е знаел,че се дърпате.Тва все пак са 7 коли :bravoo:
Отговори

tupalkataa снимка tupalkataa 30 октомври 2007 - 23:49

Колега пред о4ите ми става си4ко да няма да лажа. Ако бяха продалжили да се варят на по далго разликата 6те6е да е даже по голяма.
Отговори

бат'Марто снимка бат'Марто 31 октомври 2007 - 01:03

 DanZKi, на Oct 30 2007, 08:50 PM, каза:

Тая тема ми прилича на ебавка нещо.Кви са тия драгове с по 3-ма в колата и единия на бенц другия на газ :bravoo:

Именно!Къв е смисъла да правиш гонки на ГАЗ! :mhihi: Икономийка нещо...Тва 7 коли колко метра прави?
П.С:време е да се прекрати учителската стачка..
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 31 октомври 2007 - 01:25

Никакъв шанс срещу 16 винтилка ...

Цитат

П.С:време е да се прекрати учителската стачка..

тва па какво беше ?!
Моля ви се тая тема да не я почваме :bravoo:
Отговори

бат'Марто снимка бат'Марто 31 октомври 2007 - 01:30

 Angelinoff, на Oct 31 2007, 01:25 AM, каза:

Никакъв шанс срещу 16 винтилка ...

Цитат

П.С:време е да се прекрати учителската стачка..

тва па какво беше ?!
Моля ви се тая тема да не я почваме :bravoo:

Ми г'осин ТУПАЛКАТА най-вероятно е ТИЙН...И целия тоя драг е в сферата на ФЕНТЪЗИТО :newsm65:
Отговори

jikata снимка jikata 31 октомври 2007 - 08:54

 beos, на Oct 30 2007, 05:12 PM, каза:

Ачо, точно 16 клапана не е тромав на старт .. имаш явно срещи с зле работещи такива или шофьори които не могат или не знаят как да изцедят това което е силна страна на ЕКОТЕК-а.

Странно, че си му взел старта .. според мен трябвало да те грабне и до края да ти показва задния си номер ..
Пробвайте се няколко пъти :) от един път едва ли ще си покаже кое как е ..

И внимавайте да не направите бела!

Ами не знам защо може би си внушавам или нещо друго но от доста опити установих че 8 клапановия мотор взима старта на 16 клапановия. ЛИЧНО пробвано е от мен и то с доста опелетки които са 16V включително и на колегата АЧО.
А пък точно за еко тека 1,6 16V съм на 100% сигурен, че битката му с 1,8 моното 6те е на кантар. Проверих данните и се оказва чр двата мотора са със сходни параметри. Даже 1,8 моното си достига мах. въртящ момент с 500 оборота по ниско от екото.
Отговори

tupalkataa снимка tupalkataa 31 октомври 2008 - 00:03

зна4е колеги несъм тинеиджар. Преди месец със са6тото мом4е пуснахме астрите от на4алото трагнахме на равно но 2-предавка и бях на пред и така не успя даме мине и даже тук преди няколко дена с един ситроен но нз къв модел но е 101к.с около 500-600метра и тои не успя даме накаже нз техните колили не варят или немогат да карат :kuku:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg