Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Рециклиране на хидравлика помпа, къде?

vectra снимка vectra 29 март 2009 - 21:58

От скоро като се пали сутрин колата и докато позагрее се чува как хидравликата яко се мъчи, да не говорим колко е шумна като се върти на място. Новото е, че почна да хвърля масло през капачката на казанчето за хидравлична течност и има яко пяна(?!?!) Предполагам помпата е фира. Къде да се рециклира, говоря за териотрията на София.
Мнението беше редактирано от siegfrid: 06 април 2009 - 22:42
Отговори

The.Rampage.Rado снимка The.Rampage.Rado 30 март 2009 - 12:18

Отскочи до пичовете в МЕИ бл. 11 90 лв. е рециклажа на помпата, става за 2 часа. Качването и свалянето е за по 30 минути
(щом и аз се справих). Има техни телефони за контакт по целия форум... удари едно търсене на "хидравлична помпа".
Мнението беше редактирано от siegfrid: 30 март 2009 - 12:31
Отговори

Technics снимка Technics 06 април 2009 - 21:51

колеги помпата има за смяна 1 семеринга от 4лв. и един лагер от 5-10лв. не му помня размера... ще го видите..., помпата се разглобява от зад напред 1-во се маха стойката след това отстрани има една дупчица, пъха се едно гвоздейче... или нещо кораво с такъв размер дебелина за да се избие шплентчето което е отгоре.... след като излезе шплента с един чук или нещо по тежко и кораво се почуква по корпуса като е наведена надолу и се потдържа с единия пръст да не изпада всичко отвътре...! леко и внимателно се вади всичко да не се нарани...като се запомня кое откаде си е било... после се изважда шайбата на преса... след което се избива остта или също и на преса става... маха се лагера маха се и семерингата слага се новата набива се новия лагер отзаде се вкарва остта набива се и тя (внимателно да не се разбие и новия лагер!!!) нареждат се всичките чаркове отново по обратния ред като ги видите дали са здрави защото по принцип мн се чупят затваря се отзаде и след това се слага шайбата като се нагрява докато стане червена поставя се навътре докато се изравни с края на остта, и се залива с студена вода...!

Дано съм ви бил отполза...
Отговори

VectraX20DTH снимка VectraX20DTH 06 април 2009 - 22:39

Да кажа и аз колеги как ги правим помпите : Значи тая малката дупчица където я има отзад правиме същата отпред съвсем малка с едно остро шило натискам зегерката изваждам я и оста излиза с все шайба и лагер на нея.След това изваждам лагерчето и с една скоба хващам шайбата нагрявам я и я измъквам.След това набивам новия лагер махам задното капаче за да не го спукам при вкарването на шайбата аз го правя на менгемето и става лесно.После затварям отзд капачето и помпата е като нова.При някой ако се наложи сменям семеринката но досега доста съм правил и оставам все оригиналната разбира се ако не е имало течове преди.Имало е и случй когато прокапва с нова семерина затова гледам да я запазвам и не я подменям и за сега не е имало проблеми
Отговори

Technics снимка Technics 07 април 2009 - 10:32

е добре колега, а как ще искараш остта отпред след като остта от задния и край е по дебела и неможе да мине през корпуса отпред понеже се стеснява?
Отговори

VectraX20DTH снимка VectraX20DTH 08 април 2009 - 07:23

"правиме същата отпред съвсем малка с едно остро шило натискам зегерката изваждам я и оста излиза с все шайба и лагер на нея" Имам една оставена за ремонт тия дни ще се занимавам с нея и ще кача снимки да покажа как става номера.като е по дебела от къде неможе да мине аз не съм виждал зор.Ти колега отзад ли искаш да я извадиш ? Където са лопатките на помпата .
Мнението беше редактирано от VectraX20DTH: 08 април 2009 - 07:24
Отговори

tot_ снимка tot_ 12 април 2009 - 19:06

колеги имам едно запитване, понеже вече два пъти си рециклирам хидражличната помпа и пак почна да хърка ,а навсякаде ми искат много пари за втора ръка помпа(с клиновиден ремък) а за тази с пистовия искат два пъти по малко. Та въпроса ми е дали ще съвпадне аксиално ако взема помпа с пистов ремък и сменя шаибите с тази от моита? :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от tot_: 12 април 2009 - 19:10
Отговори

VectraX20DTH снимка VectraX20DTH 12 април 2009 - 19:15

Да трябва да стане
Отговори

emilkost снимка emilkost 18 април 2009 - 21:21

имам един въпрос - установих , че течността в казанчето на хидравликата ми е на минимум и питането е - каква е течността/маслото/ на цвят , означение и колко е разликата между min и max за казанчето , от къде може да се намери 100-200грама за да си долея
виждал съм хидравлично масло червено на цвят , но течността в казанчето не ми се видя червена/по скоро безцветна/
колата е Зафира 2001г
мерси предварително за евентуален отговор
ако някой ми отговори нека да го направи на ЛС
лека вечер
Мнението беше редактирано от emilkost: 18 април 2009 - 21:22
Отговори

drmapty снимка drmapty 19 април 2009 - 08:15

 emilkost, на 18 Apr 2009, 10:21 PM, каза:

имам един въпрос - установих , че течността в казанчето на хидравликата ми е на минимум и питането е - каква е течността/маслото/ на цвят , означение и колко е разликата между min и max за казанчето , от къде може да се намери 100-200грама за да си долея
виждал съм хидравлично масло червено на цвят , но течността в казанчето не ми се видя червена/по скоро безцветна/
колата е Зафира 2001г
мерси предварително за евентуален отговор
ако някой ми отговори нека да го направи на ЛС
лека вечер

Само оригинално масло от ОПЕЛ,цена около 25 лв. на литър,не се подвеждай и не взимай друго масло,после ще ти струва скъпо! УСПЕХ!!!
:icon_wink2:
Отговори

Agamemnon снимка Agamemnon 19 април 2009 - 11:17

 drmapty, на 19 Apr 2009, 09:15 AM, каза:

Само оригинално масло от ОПЕЛ,цена около 25 лв. на литър,не се подвеждай и не взимай друго масло,после ще ти струва скъпо! УСПЕХ!!!
:icon_wink2:


13.30 му е литъра. Аз взимах скоро.
Отговори

ОМЕГАДЖИЯТА снимка ОМЕГАДЖИЯТА 19 април 2009 - 22:30

С подръчни инструменти и за около четири часа се разглобява, сменя се лагера /3.60 лв/ и семерината зад лагера /2.50 лв./, сглобява се и се промива с евтино хидравлично масло системата за всеки случай. След това напълних с хубаво масло системата и всичко проработи идеално. Преди ремонта,когато колата е студена, помпата бучеше страхотно, особено когато не е загряло маслото. Не съм майстор, но си зададох въпроса доколко помпа от морга ще е здрава и за това реших да се пробвам да отремонтирам моята.
Идеята ми е, че всеки с елементарни познания, чук, пробой, гаечни ключове, четири-пет часа свободно време /три от които гледах умно/ и търпение ще се справи.
И послушайте колегата от поста по-горе - придържайте с ръка да не изпадне всичко, че иначе ще стане като с мен - пренареждах частите и треперех дали е правилния ред.
Ремотна излиза под 20 лв. но по-важното е, че сте с нова семерина и лагер.
Отговори

mafiota^^^ снимка mafiota^^^ 02 февруари 2010 - 18:32

А този ремонт ще помогне ли ако помпата не вие просто когато загрее двигателя става тежък волана.
Отговори

Opel Astra TDLS снимка Opel Astra TDLS 06 април 2010 - 21:21

 Предстои ми Рециклиране на Хидравличната помпа на Опел астра F x17dtl 96,четох в по горните постове че 1 колега ще качва снимки как се рециклира но не ее качил,ако случаааайно някой има снимков материал как се прави моля да го качи.Мисля че ще спести доста пари на много колеги и най вече мъки...

....и каде във Варна да търся лагер за хидравличната помпа?
Отговори

Niki_As снимка Niki_As 07 април 2010 - 20:01

[quote name='Opel Astra TDLS' date='06 Apr 2010, 22:21' post='770375']
 Предстои ми Рециклиране на Хидравличната помпа на Опел астра F x17dtl 96,четох в по горните постове че 1 колега ще качва снимки как се рециклира но не ее качил,ако случаааайно някой има снимков материал как се прави моля да го качи.Мисля че ще спести доста пари на много колеги и най вече мъки...

....и каде във Варна да търся лагер за хидравличната помпа?

За Варна незнам. Имах наскоро същия проблем. Сутринта паля и се чува един неприятен шум. Течността от хидравликата изтече през отдушника на казанчето. Поразпитах за нова-стращна цифра ми казаха от 400 до 800лв., втора употреба между 60 и 120лв. Казаха ми че от друга астра не става от такава с двигател исузу- зор. Намерих втора употреба и сега съм с нея. Добре работи. А повредената я дадох за рециклиране във Видин срещу 30лв. но не съм я слагал и не ми дадоха гаранция за ремонта, ама рискувах. Но във форума четох за ремонт на хидравличната помпа, някой колега беше описал подробно и снимки беше качил.Потърси. Успех.
Отговори

Opel Astra TDLS снимка Opel Astra TDLS 08 април 2010 - 11:23

Търсих ама няма никаде ако някой е гледал темата с снимовия материал да помогне!
Отговори

ГостTheDoberman_* 18 юни 2011 - 17:10

Освен по моргите...
Отговори

Гостspido_* 21 март 2012 - 19:34

Имам работеща ел.помпа от Вектра 2005г.
Отговори

borro снимка borro 03 юли 2012 - 19:24

Момчета, на бащата вектрата - Z22SE, започна да и тропа хидравличната помпа - шуми на място, при въртене се усилва. Някой сблъсквал ли се е с тоз проблем на тоз мотор, какво дефакто се е бъгнало, какви пари е ремонта и дали в 11 блок на МЕИ ще свършат работа.
Поздрави.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg