Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Прещраква ми нещо отпред

Тодор Жейнов снимка Тодор Жейнов 08 януари 2011 - 18:32

Здравейте,

Автомобила е: Опел вектра А 94 г., C20NE, 115 коня с доста екстри само кожен салон няма;
Прегледах няколко пъти всички теми в раздела ,, Ходова част", както и ,, Направи си сам" и не открих отговор на моя въпрос. А именно: при навиване на волана на ляво или на дясно се чува едно прещракване от предната лява страна на колата. Сменял съм/не аз разбира се майстор/, именно предната главина както и лагера. Преди това един друг майстор ми сменя втулката на предния ляв носач, биалетката на предното ляво колело както и на магарето липсвало фиксиращ болт та и него ми монтирал. Преди инервенцията на двамата майстори, само ми припукваше от лявата страна, а сега не припуква, а прещраква. Тоест при навиване не прещраква, а при самото потегляне се чува това еднократно, когато волана е навит(при паркиране например). Незнам дали ще ме разберете ама по-добре не мога да обясня. Ходих при последния майстор той я огледа пак, и каза че лагера се бил напасвал. Та възможно ли е такова напасване на лагера ? Шарнири също съм сменял. Че не ми се ходи пак по майстори и да ми обясняват колко много аз незнам, и колко много те разбират.

Благодаря предварително
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 08 януари 2011 - 19:07

Здравей колега отиваш за 10 лв лагерче на тампона на макферсона и си готов ,аз за още около 20 лв мисля че беше и тампона за смяната ако не се лъжа ще ти искат около 15 лв .Но ако сменяш лагерчето смени си и тампона няма да съжаляваш ,че после да го правиш двапъти ,но в случай че тампона има нужда от смяна .
Поздрави
Отговори

Тодор Жейнов снимка Тодор Жейнов 08 януари 2011 - 19:38

Значи общо взето за 50лв може да ми се реши проблема. Надявам се само, докато го сменя да не стане някоя верижна реакция и да се развали нещо друго покрай този лагер и тампон на макферсона.

Благодаря за бързия отговор.
Отговори

opel_kapka снимка opel_kapka 08 януари 2011 - 19:59

Колега, да не е карето?
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 08 януари 2011 - 20:15

 Тодор Жейнов, на 08 Jan 2011, 18:32, каза:

Здравейте,

Автомобила е: Опел вектра А 94 г., C20NE, 115 коня с доста екстри само кожен салон няма;
Прегледах няколко пъти всички теми в раздела ,, Ходова част", както и ,, Направи си сам" и не открих отговор на моя въпрос. А именно: при навиване на волана на ляво или на дясно се чува едно прещракване от предната лява страна на колата. Сменял съм/не аз разбира се майстор/, именно предната главина както и лагера. Преди това един друг майстор ми сменя втулката на предния ляв носач, биалетката на предното ляво колело както и на магарето липсвало фиксиращ болт та и него ми монтирал. Преди инервенцията на двамата майстори, само ми припукваше от лявата страна, а сега не припуква, а прещраква. Тоест при навиване не прещраква, а при самото потегляне се чува това еднократно, когато волана е навит(при паркиране например). Незнам дали ще ме разберете ама по-добре не мога да обясня. Ходих при последния майстор той я огледа пак, и каза че лагера се бил напасвал. Та възможно ли е такова напасване на лагера ? Шарнири също съм сменял. Че не ми се ходи пак по майстори и да ми обясняват колко много аз незнам, и колко много те разбират.

Благодаря предварително

Колега на 100% ляво външно каре на главината. По това, което обесняваш :)
Отговори

Тодор Жейнов снимка Тодор Жейнов 08 януари 2011 - 20:37

От това се опасявах и аз- различни мнения за причината за прещракването. Много странно съвпадение как точно след смяната на тези части се появи това прещракване. Ако не се смени веднага това външно каре какво може да се случи? Може ли в движение нещо да се развали и да ме остави на пътя вектрата? Наложително ли е веднага да се смени?
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 08 януари 2011 - 20:48

незнам от кога щтрака, но според мен няма място за претеснение
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 08 януари 2011 - 20:53

колега ако е каре ще щрака и при потеглане и при спиране и при завой на двете страни , така че мноого лесно е да качите колата на един подемен крик и да я проверите бързо макферсоните и тампона и лагера му . Бързо става и както ти казах не е скъпо ако е само лагерче няма притеснения . А ако наскоро си сменял каретата то няма как да е от тях и щом се чува от ляво при ляв завой то тогава като завиваш или се движиж пружината не може да се движи и прескача и се чува този скапан звук. А ако е вътрешно каре да се изкажат колегите как да го разбереш на 100 % но мисляче и канал ще ти свърши работа и ако е карето вече става малко по скъпо и сложно.
Поздрави
Мнението беше редактирано от ivan todorov: 08 януари 2011 - 20:54
Отговори

ndachev снимка ndachev 09 януари 2011 - 20:22

А колко стандартно взимат майсторите за демонтаж на макферсона, смяна на лагер и тампон и монтаж обратно?
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 09 януари 2011 - 21:44

Колега първо виж дали е както каза колегата външно ляво каре , и тогава те съветвам да гледаш лагерчето на тампона на макферсона ,но не разбрах на тебе ново ли те е карето отпредната лява страна защото ако ти е ново направо си сменяй лагерчето но ,и карето не е изключено като заподозрян.
Ако е лагерчето мисляче около 15 лв беше цялата процедура но ще те излъжа колко точно плюс-минус 5 лева да е .
Успех
Отговори

filidor снимка filidor 09 януари 2011 - 21:58

 Тодор Жейнов, на 08 Jan 2011, 18:32, каза:

Здравейте,

Автомобила е: Опел вектра А 94 г., C20NE, 115 коня с доста екстри само кожен салон няма;
Прегледах няколко пъти всички теми в раздела ,, Ходова част", както и ,, Направи си сам" и не открих отговор на моя въпрос. А именно: при навиване на волана на ляво или на дясно се чува едно прещракване от предната лява страна на колата. Сменял съм/не аз разбира се майстор/, именно предната главина както и лагера. Преди това един друг майстор ми сменя втулката на предния ляв носач, биалетката на предното ляво колело както и на магарето липсвало фиксиращ болт та и него ми монтирал. Преди инервенцията на двамата майстори, само ми припукваше от лявата страна, а сега не припуква, а прещраква. Тоест при навиване не прещраква, а при самото потегляне се чува това еднократно, когато волана е навит(при паркиране например). Незнам дали ще ме разберете ама по-добре не мога да обясня. Ходих при последния майстор той я огледа пак, и каза че лагера се бил напасвал. Та възможно ли е такова напасване на лагера ? Шарнири също съм сменял. Че не ми се ходи пак по майстори и да ми обясняват колко много аз незнам, и колко много те разбират.

Благодаря предварително


Напасва му се главата на майстора .Това е или лагерчето на макферсона или карето , но аз клоня към първото.
Успех!
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 09 януари 2011 - 22:01

 filidor, на 09 Jan 2011, 21:58, каза:

Напасва му се главата на майстора .Това е или лагерчето на макферсона или карето , но аз клоня към първото.
Успех!
при мен го има същото....оказа се,че при завиване пружината на макферсона се завърта и прищаква в леглото доло.......но ще изчакам да се стопли за да го оправя.....
Отговори

Тодор Жейнов снимка Тодор Жейнов 11 януари 2011 - 14:55

Значи да ви споделя,

Ходих отново на майстор за това прещракване, те даже двама човека бяха, вдигнаха колата, единия върти колелата другия гледа и се ослушват за всякакви звуци. Не отриха нищо смущаващо. После отвориха капака и там където са хванати амортисьорите с по една голяма гайка разклатиха цялата предницата- и пак нищо. После единия се качи с мене в колата, да чуе и той това прещракване, за да го диагностицира- въртя волана потеглям то се чува както и преди. И накрая ми каза, че най-вероятно било от шарнирите, защото те в основата си били с ябълковидна форма и било възможно да имало мръсотия и да не ляга добре в леглото. Взеха ми 5 лв за диагностиката и ми казаха да не разбутвам колата и да я карам така. И честно казано мисля да ги послушам- стига съм се ръсел(за сега) за тази немска машина.

Благодаря на всички за мненията.
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 11 януари 2011 - 20:28

Колега извинявам се че ще съм малко груб но - СМЕНИ ТИЯ МАЙСТОРИ ЕЕЕЕЕЕЕЕЕ .
Как шарни ще прещраква и как няма да го разберат след като дигнат проклетата колата на скапания подемен кри и с една тъпа щанга не напънат шарнира от 2те страни или разклатят гумата и то ще си поакже ако има нещо единия държи ябълката на шарнира а другия напъва и веднага се познава ама веднага . Така че ако е шарнир пич по добре не карай щото последствията са тежки като например при ме- измъкване на шарнира и излизане на полуоската и още ориятни неща това на стария ми кадет .
А ако искаш сичко да ти е ок иди при кадърни - КадЪРНИ майстори .
Извинявам се ама да не могат да открият шарнир или накрайник или тем подобни по добре да ..........................
Е от такива патиме :p :icon_wink2: :smile3560: :drinkin: :20ashley_results: :20ashley_results: :mhihi: :drinkin: :fire: :fire:
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 12 януари 2011 - 19:40

Здр колеги , да се включа в тази тема и аз да попитам на бързо един въпрос .И при мен прищракваше нещо отпред и се оказа каре и го смених днес , но след смяната ,пак продължи да се чува но по различно и по леко даже почти не се забелязва , и искам да попитам като цялата предница е проверена и е здрава от какво дръго може да е . Дай те някакви идей ,освен каре външно което е сменено друго кое може да прави тия гивезелъци и ебавки .Може ли да е лагерче на тампона на макферсона като е сменено скоро и пак да е отишло и ли да е пружина нз .
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg