Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Въпрос за Vectra C 2009 2.2 147к.с.

skailokar снимка skailokar 26 март 2018 - 17:04

Здравейте колеги. Реших да си купувам OPEL Vectra C.
Спрял съм се на бензинов двигател 2.2 147 к.с. автоматик.
Колата е 2009г. на 120000 км. купувана е от България.
Искам да чуя мненията на по-вещите , дали е добър вариант.
На какво трябва да обърна внимание?
Надеждни ли са двигателят и скоростната кутия?
Някакви изразени проблеми има ли?
Приблизително какъв разход на гориво да очаквам?
Скъпа ли е подръжката?
Благодаря.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 26 март 2018 - 22:02

Има много теми за този двигател, така че :use_search: !!!
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 26 март 2018 - 23:08

мотора 147 кс става за газифициране, само внимавай да не е другия дето е 152.

Автомата си е риск, но пък скрап бол. 2000 лв и си с ръчна кутия, ако стане сакатлък.

Автомата е най-големия риск. Ако колата наистина е 120 000 и е от първи собственик , 99% си струва.
Отговори

skailokar снимка skailokar 28 март 2018 - 18:13

Благодаря колеги.
Отговори

barezz снимка barezz 29 март 2018 - 08:27

Както колегите по-горе казаха, Z22SE става за газ, разход на газ 9-10 по магистрала с 140-150.
Ако е автомат - риск с автомата, ако е ръчка има демферен съединител, ослушай го да не хлопа. Също при криво навита свещ на 3 цилиндър пука глава (има доста теми). Крушките за ксеноните са скъпички (300-400, но чух има и заместители), но е кеф. Тъпото е, че за смяна на крушка от преден фар се сваля бронята и целия фар, в книжката пише че направо се ходи в сервиз...
Другото е ширпотреба, нормални цени. Смяна на масло 50-60лв за масло + 20-25 за филтър. Въздушен и купе филтър в порядъка 25-30, зависи от марките на всичко.
Провери врътката на климатроника, голямото копче дали върти менюто в двете посоки и при натискане избира, това си е детска болест, но не е сложно за ремонт/почистване, но може да ти намали цената ;)
Аз миналата година взех моята, от същата партида "украинки" - специална сглобка на фейслифтово купе със стария двигател 147 коня, седан, 99% от обявите са купувани от България - и от трите опел представителства - Булвариа, София Ауто, Дженеръс Ауто.
Като екстри обикновенно имат темпомат, AFL завиващи фарове, подгрев на седалки, кожен или полукожен салон, МП3 радио. Климатроника работи добре, поддържа много приятна температура в купето, дори при 39 навън.
Ако е офертата е истинска, провери я в някой от представителствата поне докато е била гаранционна ще има километрите, диагностика за грешки, проверка на реглаж и вземай. Върви много прилично.
Отговори

Funkee снимка Funkee 29 март 2018 - 09:08

Здравейте!
Същата кола карам и аз от малко повече от година. Взех я на 68хил.км от първи собственик тук в България, а в момента е на 103хил.км. Купена и поддържана в София Ауто. Моята е автомат. Няма такъв кеф. Вози супер приятно и мазно, а и не мислиш за предавки. На мен по-голяма част от карането ми е градско в София, така че тук е голямото предимство на автомата. На дълго ми харчи 7.5-8, а в града около 12. Това е на бензин. За газта все не мога да се наканя. Колата не е бегачка, малко мудничка е при старт, но после се развърта и е приятна. На дълъг път е много добре, тиха е доста. На магистрала темпомата също е добра екстра. За автоматика навсякъде по книги и в представителствата на Опел не знаят дали се поддържа. След прочит в интернет и чужди форуми, както и Волво Форума(кутията се слага на С60) става ясно, че ако не се сменя маслото се чупи. Аз го смених вече два пъти за мое си лично спокойствие. Смяната реално е опресняване-източват се 4л и се доливат толкова. На мен ми го правиха в Дженеръс, тъй като работя наблизо и познавам хората. Обаждах се при Коко от Малинова долина(уж най-добрият при автоматите). Каза че като и дойде времето и си реши се чупи кутията. Така че, квото такова. Обаче кефа е несравним и не бих го заменил. Моята е с кожа вътре-ужасно се напича лятото. Иначе пък зимата е кеф с подгрева. За мен колата е готина и си заслужава. Подобна година кола с такъв комфорт и за такива пари няма алтернатива в момента. Аудита, Фолксвагени и други подобни са по-скъпи, по-стари и по-карани.
Отговори

sdonio снимка sdonio 29 март 2018 - 11:16

 barezz, на 29 март 2018 - 08:27, каза:

Както колегите по-горе казаха, Z22SE става за газ, разход на газ 9-10 по магистрала с 140-150.
Ако е автомат - риск с автомата, ако е ръчка има демферен съединител, ослушай го да не хлопа. Също при криво навита свещ на 3 цилиндър пука глава (има доста теми). Крушките за ксеноните са скъпички (300-400, но чух има и заместители), но е кеф. Тъпото е, че за смяна на крушка от преден фар се сваля бронята и целия фар, в книжката пише че направо се ходи в сервиз...
Другото е ширпотреба, нормални цени. Смяна на масло 50-60лв за масло + 20-25 за филтър. Въздушен и купе филтър в порядъка 25-30, зависи от марките на всичко.
Провери врътката на климатроника, голямото копче дали върти менюто в двете посоки и при натискане избира, това си е детска болест, но не е сложно за ремонт/почистване, но може да ти намали цената ;)
Аз миналата година взех моята, от същата партида "украинки" - специална сглобка на фейслифтово купе със стария двигател 147 коня, седан, 99% от обявите са купувани от България - и от трите опел представителства - Булвариа, София Ауто, Дженеръс Ауто.
Като екстри обикновенно имат темпомат, AFL завиващи фарове, подгрев на седалки, кожен или полукожен салон, МП3 радио. Климатроника работи добре, поддържа много приятна температура в купето, дори при 39 навън.
Ако е офертата е истинска, провери я в някой от представителствата поне докато е била гаранционна ще има километрите, диагностика за грешки, проверка на реглаж и вземай. Върви много прилично.


Искам само да уточня, че фаровете на крушките могат да се сменят и без да се сваля бронята и фаровете. За смяна на крушката на левият фар се маха гърловината на казанчето на течността за чистачките /описано е в книжката/, а за десният аз лично на моята с Z19DTH махам кутията на въздушния филтър.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg