Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Няма мощност

jabcho снимка jabcho 13 юли 2010 - 08:53

Здравейте, искам да Ви споделя какво стана с моята астричка. Онзи ден карах с около 3000 оборота, светна за 10-на сек. "cheka" и колата умря. След това я гледахме за грешки и няма нищо записано. Проблема се състой в това че сеедно пали на 3 цилиндъра и след няколко секунди на празен ход си работи нормално, но неможе да се изфорсира. Вчера смених горивен филтър да не се затлачил нещо, и при самото палене се изфорсира нормално, но изглежда че свърши горивото във филтъра и пак същатата история. Отварах капачката на резервуара да не би някъв вакум да прави но без никаква разлика. Според вас каде мога да търся проблема, след като няма регестрирани грешки. Днес след работа ще я пробвам с маркуч и бутилка направо на филтъра да не би да е запушена сондата.
Отговори

vdwind снимка vdwind 13 юли 2010 - 09:17

Въздух смуче нещо май??? Като напълниш филтъра с гориво, запалва ли пак??? Въздушният филтър как е?
Мнението беше редактирано от vdwind: 13 юли 2010 - 09:18
Отговори

jabcho снимка jabcho 13 юли 2010 - 09:21

Филтрите и маслото са на по малко от 4К, не мисля че е от въздушния фитър. А аз преди имах проблем с въздух от маркучите за обратната нафта и като влезе въздух бая въртене и трябва докато тръгне, а сега си пали веднага.
Отговори

vdwind снимка vdwind 13 юли 2010 - 10:54

Виж тая тема тя е в същия раздел малко по-долу, там става въпрос за подобни проблеми, пробвай нещо и кажи какъв е резултата, ако пък отидеш на сервиз кажи какво са ти казали
Отговори

jabcho снимка jabcho 13 юли 2010 - 17:31

Нямам подобни проблеми с паленето такива имах преди 2 години. Има проблем с мощноста на двигателя не се форсира повече от 1300 оборота, няма значение на място или в движение. А на свободен ход си работи нормално, нито пуши нито прексва работата до тези 1300, само при самото стартиране се поклаща малко повече. И всичко стана изведнъж без никакви признаци преди това.
Мнението беше редактирано от jabcho: 13 юли 2010 - 17:37
Отговори

Rodjero снимка Rodjero 13 юли 2010 - 18:08

А колега проверявал ли си вихровите клапи?Дали не са запушени и да не влиза въздух в двигателя?
Отговори

jabcho снимка jabcho 13 юли 2010 - 18:37

 Rodjero, на 13 Jul 2010, 19:08, каза:

А колега проверявал ли си вихровите клапи?Дали не са запушени и да не влиза въздух в двигателя?

Не това не съм го правил, ако може да ме насочиш към някоя тема ?
Странно ми е че не записва никакви грешки, нито свети чека.
Мнението беше редактирано от jabcho: 13 юли 2010 - 18:39
Отговори

Emo_VectraB снимка Emo_VectraB 14 юли 2010 - 12:15

Щом е светнал чека трябва да е записал грешка.Иди на друго място на диагностика
Отговори

jabcho снимка jabcho 15 юли 2010 - 00:52

Да ви кажа днес какво направих, зех един компресор и я надух към резервоара, дане би да се запушило нещо. Напълних филтъра и след 2-3 опита запали и се форсира нормално но за кратко. Отворих отново филтъра и докато отвивах болта се чу как излиза въздух от него, завих болта запалих и пак така 10 сек. ОК и после умира и така е всеки път. Пробвах с бутилка дирекно към помпата без успех, нестана. В събота ще я водя на"лекар" че с тая работа няма как. До колкото ми е ясно гълта въздух от някаде ама какво става точно нямам представа.
Мнението беше редактирано от jabcho: 15 юли 2010 - 00:54
Отговори

kalin09 снимка kalin09 15 юли 2010 - 05:13

Не-излиза-въздух,съскането-е-от-вакуум.Запушена-сонда.Нали-я-пробва-без-капачка-на-резервоара?
Отговори

jabcho снимка jabcho 15 юли 2010 - 08:15

Да без капачка я пробвах, и се чуваше че балбука в резервоара. Но дали е сондата след като и с бутилката не стана, пак не дигаше обороти. Днес ще пробвам с друг горивен филтър, че на новия който го зех уплатнението което е на самото тяло на фитъра падаше беше хлабаво и оставаше за капачката на филтъра и зех от стария и да не е от него нещо.
Отговори

Emo_VectraB снимка Emo_VectraB 15 юли 2010 - 08:22

С бутилка върза направо към входа на помпата нали така?Без филтъра
Отговори

jabcho снимка jabcho 15 юли 2010 - 08:37

Да след филтъра я сложих, извадих търбичката която отива към помпата и на нея я сложих. При самото палене с бутилката пак работеше но за мн. кратко.
Отговори

jabcho снимка jabcho 26 юли 2010 - 17:18

В крайна сметка се оказа ел. блока на помпата за съжеление

error-P1631 А какво са гледали преди това незнам.
Отговори

Emo_VectraB снимка Emo_VectraB 29 юли 2010 - 22:36

Колега сподели решението на твоя проблем че и аз май натам съм запътил.Накратко преси седмица карам всичко нормално,оборотомера ми заби на 0,чека светна след това сервизен режим,и така си я карах 2 дена,бутах всички букси които видях около мотора,включително и този на датчика на коляновия вал.Оборотомера се оправи но сервизния режим остана.Днес паля колата без прблем и угасна това беше,повече неможах да я запаля,свърши ми акумулатора,а най лошото(според мен де) е,че свети чека докато въртя и ми се струва че ще е помпата ама майстора утре ще каже тежката диагноза :dance:
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 30 юли 2010 - 00:42

Да колеги проблема се оказва меко казано странен и необясним. Колата на колегата Жапчо е при мен в сервиза. След закачане на тестер Бош КТС няма никакви повреди и аномалии. Колата обаче не иска и не иска да си вдигне оборотите при подаване на газ. Всичко което може и има метод за диагностика е прегледано!!! Единствено остана ГНП, дюзи, и да и разкача генерацията. Понеже се усъмних в КТС-а днес я закарах на Опелскенер, резултата е същия, нито един параметър няма за който да може да се закачим. Гледах ме я 3-ма човека мога да кажа поне "кадърни" и единственото до което стигане и сме съгласни 3-мата е че в помпата се случва "нещо" което започва да ограничава горивото. Чека не свети, и паметта за повреди е празна. Грешките преди това бяха от слаб акумолатор. Колата спира да повишава оборотите си на около 1300-1400, на празен ход дори няма да познаете че има проблем. До тия 1300 оборота си има мощност. Като я настъпя двигателя започва да щрака точно все едно има изпускаща дюза, само дето звука е все едно изпускат всичките. колата пали от четвърт. От днес ми прави впечатление, че в зависимост от времето на престой пали и заработва на 2-3 цилиндъра, при по дълъг престой на два и на 500 оборота празен ход. На по-малък престой на 800 оборота и цилиндъра(до колкото може да преценя от звука).

ПП - При различни обстоятелства колата се форсира нормално, за малък период от време. Жапчо мислеше че е след интервенции по филтъра, но според мен го прави само при старт на мотора, само по някога.

Моля ако има някой запознат с устройството на ВП44 нека сподели, дали има възможност вътре в помпата да има цедка?
Отговори

KRISS снимка KRISS 30 юли 2010 - 23:24

Има цедка на долния соленоид който е за авнса, но може и авнсатора да е задрал и двете са най-ниски точки и е възможно да има натрупана мизерия, но би трябвало да светне чека според мен. Ако имате възможност закачете директно помпата за диагностика тя също записва грешки да не я разхвърляте напразно и все пак се уверете, че всичко друго е наред да не се подведете.


http://www.google.bg/imgres?imgurl=http://...011&bih=629



Емо твоите симптоми са на датчик на коляновия вал.
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 31 юли 2010 - 16:11

Дозиращия магневинтил в помпата е фира....Проверено вече с диагностика на самата помпа.

ПП - Колеги имам много важен въпрос колко модела ВП44 се монтират на Астра Г и Вектра Б?
Мнението беше редактирано от IvanGrigorov: 31 юли 2010 - 16:17
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 31 юли 2010 - 16:30

 IvanGrigorov, на 31 Jul 2010, 17:11, каза:

Дозиращия магневинтил в помпата е фира....Проверено вече с диагностика на самата помпа.

ПП - Колеги имам много важен въпрос колко модела ВП44 се монтират на Астра Г и Вектра Б?

001,003,004,011. Като 011 и 004 са взаимозаменяеми.
005 се вгражда в бмв е46 /е39 М57Д20
Отговори

Emo_VectraB снимка Emo_VectraB 31 юли 2010 - 16:55

колега и на моята кола изкараха такава грешка,ще се радвам да споделиш решението на проблема ако искаш може и на ЛС
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg