Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Омега Б 2,5ТД загрява

Bily снимка Bily 01 юни 2011 - 17:43

Здравейте,
Доста се порових, но не намерих подобна тема. Проблема е следния: при нормална работа на двигателя(до 2000 - 2500оборота) температурата е "нормална" - 92-94градуса, обаче след като го понастъпя примерно когато трябва да изпреварвам и оборотите отидат към 3500 - 3800 колата видимо загрява - включва се перката за принудително охлаждане а температурата се вдига до 97-99 градуса. След това като продължа да си карам нормално температурата също се нормализира. Миналото лято нямаше такъв проблем - като я настъпя не ми е дигала повече от 95-96градуса. Да допълня: есента съм сменил водна помпа(виеше и лагера) термостат(профилактично) и радиатор и трите нови. През зимата този проблем не съм забелязал да го има, но сега като се постопли времето ....
Приемам всякакви идеи и забележки
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 01 юни 2011 - 20:42

 Bily, на 01 юни 2011 - 17:43, каза:

Здравейте,
Доста се порових, но не намерих подобна тема. Проблема е следния: при нормална работа на двигателя(до 2000 - 2500оборота) температурата е "нормална" - 92-94градуса, обаче след като го понастъпя примерно когато трябва да изпреварвам и оборотите отидат към 3500 - 3800 колата видимо загрява - включва се перката за принудително охлаждане а температурата се вдига до 97-99 градуса. След това като продължа да си карам нормално температурата също се нормализира. Миналото лято нямаше такъв проблем - като я настъпя не ми е дигала повече от 95-96градуса. Да допълня: есента съм сменил водна помпа(виеше и лагера) термостат(профилактично) и радиатор и трите нови. През зимата този проблем не съм забелязал да го има, но сега като се постопли времето ....
Приемам всякакви идеи и забележки

Направи тест за изгорели газове,на гарнитурка отива.
Не е сложен ремонт ,за час главата е долу
Успех
Отговори

Bily снимка Bily 11 юни 2011 - 16:46

 Пресиян Василев, на 01 юни 2011 - 20:42, каза:

Направи тест за изгорели газове,на гарнитурка отива.
Не е сложен ремонт ,за час главата е долу
Успех


Благодаря за съвета, но до там май няма да се стигне. Днес констатирахме, че при 92градуса можем да спрем перката с ръка. Мдаам в понеделник ще се купува ново виско.
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 15 юни 2011 - 19:59

И ?
С новото виско как е ?Въпреки че не вярвам да грее само от виското,така или иначе то охлажда добре ,но при по висока скорост въздушната струя е предостатьчна
Отговори

Bily снимка Bily 16 юни 2011 - 21:42

 Пресиян Василев, на 15 юни 2011 - 19:59, каза:

И ?
С новото виско как е ?Въпреки че не вярвам да грее само от виското,така или иначе то охлажда добре ,но при по висока скорост въздушната струя е предостатьчна


Здравейте, не мога да кажа още, защото в събота ще го монтираме.
Мнението беше редактирано от Bily: 16 юни 2011 - 21:43
Отговори

Bily снимка Bily 20 юни 2011 - 22:53

За сега е добре, но нямах време да тествам кой знае колко защото имам други проблеми. Като ми остане повече време ще се позанимая с колата и пак ще пиша.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg