Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Какво да гледаме при покупка на автомобил !

Gena_bs снимка Gena_bs 14 март 2012 - 20:04

За мен цената е нормална, но това е само по оскъдната информация за нея.
Колко според теб трябва да струва една 12 годишна кола?
Мой съсед преди 2 години си купи Astra G X14XE hatchback'99 набор, италианка, CDX, металик, клима, фарове за мъгла и мултиволан за 5500лв. от Горубляне. При нас същите бяха с 1000лв. отгоре. След това даде доста пари за нова гарнитура и ремонт на помпата на усилвателя на кормилното управление.
С две думи - всичко зависи от състоянието на конкретния автомобил и дали екстрите работят.
Отговори

swetla777 снимка swetla777 15 март 2012 - 08:19

Единственото в поста което е смекчил за мен е цифрата след закопуване на каквато и да е кола на първо време може и да минеш с 500, но според мен една кола стара за да тръгне на 100м % по пътя си трябват 1000 лева за всичко и това е минумума без глезотийте, само за техническо обслужване и сигурност. Извинявам се за спама напоследък съм доста активен и трябва да се спра малко.
Отговори

Гостastra2000_* 07 април 2012 - 17:28

Здравейте,Колеги.Дойде времето,да заменя служилата ми вярно 7 години корсичка с друга колица.Естествено марката е Опел:)Иска ми се да покарам Астра Г 1999-2000 г.Тъй като до сега все съм карал малки коли,тази искам задължително да е Комби,за да е удобна семейна кола.Другото условие е да я купя директно с газова уредба,тъй като така или инъче ще слагам,а по добре да я купя готова.Посъветваха ме да търся мотора 1,6-100к.с.,който както казаха,бил горе долу икономичен откъм разход гориво,и влиза в малкия данък.Тъй като несъм никак голям разбирач,така да се каже,моля да ме посъветвате,на какво да обърна внимание,като търся из автокъщите и обявите.Общо взето знам че искам Астра Г 1999-2000г,Комби с газово,и това е.Не съм съзтезател,не търся скорост,а комфорт и приличен разход на гориво и поддръжка на семейна колица.На останалото ще разчитам на съветите Ви!Благодаря ви искренно и Поздрави!!
Мнението беше редактирано от astra2000: 07 април 2012 - 17:50
Отговори

swetla777 снимка swetla777 08 април 2012 - 08:24

Имаше теми колега точно затова което питаш и хората препоръчваха 1.6 обикновения с моноинжекциона като най здрав и най малко проблеми, евтина подръжка и обикновена газова и малък разход, според мен ти търсиш точно това не да летиш.
Отговори

Гостastra2000_* 08 април 2012 - 09:54

да,не търся скорости,а сравнително евтина поддръжка ,здрав мотор и икономичен разход.А моноинжекцията колко коня е?
Мнението беше редактирано от astra2000: 08 април 2012 - 09:57
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 08 април 2012 - 10:16

Колега ,както каза ти търсиш комфорт ,тази моноинжекция е 75 коня мисля ,т.е. тва комби с включен климатик ,товар и пътници вътре не го виждам изобщо как ще се движи.1,6 16 101к.с. ще е една идея по-добре ,влиза в малкия данък,единственото ,което трябва да гледаш е да е в добро състояние ,защото тия двигатели се славели като маслояди.Не се плаши ,че е пълна инжекция ,кадърен майстор-газаджия може да го излъже с обикновена газова.Успех с покупката.
Отговори

CuMo снимка CuMo 08 април 2012 - 10:21

Моноинжекцията е 75 коня, както е моята. Дава ми доста приличен разход на гориво, с обикновена газова съм, колата е седан, не хечбек или комби и честно да ти кажа, върви "прилично" само когато съм сам, иначе като е натоварена с 4-ма... иначе миналото лято като ходих на кино до Пловдив си я засякох, с четирима, багаж, климатик и около ~100 км/ч отидох и се върнах за няма и 10 кинта на газ... а, проблема с маслото да засегнем - при мен отсъства почти изцяло, т.е. за 10 000 пада с милиметър от щеката, а доколкото знам за вентилирания вариант със 101 коня си е доста по-голям...
Отговори

swetla777 снимка swetla777 08 април 2012 - 10:27

Какъв комфорт е приличното вървене, че не се сещам. Човека не е състезател като мен и иска кола която да товари много, да харчи малко и да ходи рядко в сервиза и да не лети по пътищата на България за бензин досега от всички теми това е 1.6 моно пък има достатъчно теми и може сам да си прочете и е голям да си извади изводи. :use_search:
Отговори

CuMo снимка CuMo 08 април 2012 - 10:31

Момиче ли си, момче ли си, както беше писал скоро в някое твое мнение - време ти е да се спреш малко, защото си станал/а много активен/а. А сега ще ти кажа какъв комфорт е приличното вървене - когато тръгнеш за Пампорово с приятелката ти, да не ти се налага да буташ чак на ВТОРА(!!!), да не кажа, че имаше и моменти в които се замислих и за първа... ей тва е комфорта, и на мен ми трябва кола дето да харчи малко, данъка да й е 20 кинта и ангренажния комплект още толкова и я имам, обаче при такива като по-горе описаните условия, предпочитам нещо по-така... ай със здраве!
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 08 април 2012 - 10:36

Добре де не може ли да се спазва добрия тон ?Всеки си има мнение все пак ,то е ясно че едното ще е за сметка на другото-1,6 моно е по-добър от 1,6 16 откъм харчене на масло и обща подръжка ,но е слаб.Освен това си мисля че на астра г комби 1,6 моно или няма ,или много трудно ще се намери.
Отговори

swetla777 снимка swetla777 08 април 2012 - 10:38

:offtopic: Мъж съм и на 47г. и съм абсолютно съгласен с теб за всичко на 100 процента което писа. :beer:
Отговори

CuMo снимка CuMo 08 април 2012 - 10:45

Аз винаги си спазвам добрия тон, когато пиша, предишното ми мнение не съм го написал с цел заяждане, а просто като пояснение. Въпреки, че съм почти на 24 не карам "жалнатската", пазя си колата и ме кефи как върви, най-яко ми е като вляза в магазина и да си взема ремък, ролка, филтър, масло, термостат и биалетка за няма и 150 кинта, обаче това, двигателя е слаб - истина си е, може би ако се кара само на бензин ще е по-добре, но на газ - няма халичка... иначе това е, евтина поддръжка и никакви ядове с маслото (поне при мен), но малко мощност. В съчетание с тея къси скоростни кутии дето са ги сложили и като караш със 100 си на 3000+ кофти работа е
Отговори

swetla777 снимка swetla777 08 април 2012 - 10:47

http://www.opelclub....showtopic=96531
Ето една обява от форума не е комби, но е доста скъпо ми се струва и действително слаб е мотора и всичко е истина, но всички го дават като най здравия и най евтиния за подръжка и безпроблемен за газова. Имах предвид, че комфорт за мен в един автомобил не е в бързината и действително е досадно по големия баир с пътници и багаж, но идеално щастие няма. Аз карам и 17д там пък каква досада е с пътници и например към Пампорово, но се примирявам заради ниския разход. В мобиле има точно 8 обяви на такива комбита така, че не е трудно да си намериш. Според мен най големия минус на този мотор е при изпреварване.
Мнението беше редактирано от swetla777: 08 април 2012 - 11:36
Отговори

Гостastra2000_* 08 април 2012 - 11:26

благодаря колеги за съветите!Както каза колегата swetla777 -''Човека не е състезател като мен и иска кола която да товари много, да харчи малко и да ходи рядко в сервиза и да не лети по пътищата на България '' и е абсолютно прав.Казаха ми да се огледам за мотора Z16XE,който е 2001г.и бил доста сполучлив и не пипал масло....пак 1,6 101к.с.....с малкия данък,какво мислите за този мотор?
Отговори

Krasimirs снимка Krasimirs 08 април 2012 - 11:33

От скоро /януари/ карам Астра Г 1,6 16v /101к.с./ комби и впечатленията ми са отлични. След Кадета /60к.с./ кончетата си се усещат и комфорта от към возия и мощност е несравним. За разхода - не мога да отделя пари за цял резервоар, но субективно е около 10-12 градско и 7-8 извънградско. Относно обслужването - около 300 лева масла, ролки и ремъци. Друго за сега не съм правил. С маслото никакъв проблем - около 1500 км. без забележимо спадане на нивото. Според мен с по-слабия мотор ще бъде доста тегава работа, но ако се гони икономия той е по-подходящ. Относно здравина на двата мотора не мога да кажа нищо, три месеца не са достатъчни за адекватно мнение.
Отговори

dundurma снимка dundurma 08 април 2012 - 12:08

айде и аз да изсера едни.............малък разход,евтина подръжка и т.н...,НО...........един път ще попаднеш в екстремна ситуация,където ще имаш нужда от мощност иииииииии...помисли и за това-колко струва живота и здравето ти.
Отговори

Гостastra2000_* 08 април 2012 - 12:47

прав си колега,затова съм по склонен да погледна към -Z16XE мотора,макар че по скоро колата ще се кара ако не само градско,то на близки разстояния и за екстремни ситуации не мисля много..
Отговори

esil2 снимка esil2 08 април 2012 - 16:47

Мисля че за комби и за товарене дизела на астра г е по удачния вариант а и мотора е с верига така че при запазена кола остава да се сменят само масло и филтри.
Отговори

paco_malibu снимка paco_malibu 02 ноември 2012 - 01:35

Прочетох цялата тема,браво на пичовете за изчерпателната информация.На мен също ми предстои покупка на автомобил и се спрях на Опел астра-G,2.0i 136 кончета.Виждам че темата е стара,но ако има някои които да ми помогне ще съм мн благодарен.харесал съм тази http://www.cars.bg/u844027 даите мнение поне така на пръв поглед и на снимка има ли нещо което забелязвате да не е както трябва.на мен веднага ми прави впечатление волана.даите мнение и за цена и изобщо ще съм благодарен за всяка полезна информация за колата.
Отговори

ГостМаги_* 26 ноември 2012 - 15:49

А какво означава надпис отзад след CORSA, 1.2 ?Модела е от края на 1999 годV

 paco_malibu, на 02 ноември 2012 - 01:35, каза:

Прочетох цялата тема,браво на пичовете за изчерпателната информация.На мен също ми предстои покупка на автомобил и се спрях на Опел астра-G,2.0i 136 кончета.Виждам че темата е стара,но ако има някои които да ми помогне ще съм мн благодарен.харесал съм тази http://www.cars.bg/u844027 даите мнение поне така на пръв поглед и на снимка има ли нещо което забелязвате да не е както трябва.на мен веднага ми прави впечатление волана.даите мнение и за цена и изобщо ще съм благодарен за всяка полезна информация за колата.

КУПУВАЙ !! ЧУДЕСНА КОЛА!!! САМО КАТО ЗА ТЕБ!!!! НО И ГЛАСУВАЙ ЗА БОЙКО,ЗА ДА ДОВЪРШИ МАГИСТРАЛИТЕ.ЧЕ КАКВАТО И ДАЕ ПРИ ТИЯ НАШИТЕ ПЪТИЩА ЩЕ И СЕ Е...БОЙНАТА СЛАВА ЗА ПОЛОВИНАТА ГОДИНИ НА КОЛКОТО Е ИЛИ СЛЕД 5 ГОДИНИ ЩЕ БЪДЕ...КАПУТ !!!
Мнението беше редактирано от Liubeznia: 26 ноември 2012 - 16:22
Причина за редактиране:: Писането само с главни букви се приема за викане и не се толерира!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg