Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Смяна на задни тампони, биалетки и шарнири

rusin atanasov снимка rusin atanasov 09 юли 2012 - 05:45

Добро утро,
почнах смяна на заден тампон на носача. Разглобих всичко и стигнах до самият тампон, но на новият има стрелка, която трябва да сочи белег на носача. Обаче не го намирам или незная какво да търся. Старият тампон е бил на "Топран" и явно е нямал белег като новият.

1:
Прикачен файл  01.jpg (103,1K)
Брой изтегляния: 63

Къде се намира този белег?
Предполагам че е тази "пъпка"

2:
Прикачен файл  02.jpg (103,73K)
Брой изтегляния: 45

С уважение,
Русин Атанасов
Мнението беше редактирано от dvasilev: 17 март 2018 - 12:19
Причина за редактиране:: Качвам снимките директно в темата за да не се загубят :)
Отговори

kalin09 снимка kalin09 09 юли 2012 - 05:53

Тази пъпка е
Отговори

rusin atanasov снимка rusin atanasov 17 юли 2012 - 01:19

 kalin09, на 09 юли 2012 - 05:53, каза:

Тази пъпка е


Мерси много за указанието!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Всичко започна с един скъсан маншон на карето, който реших да сменя бързо, за да не влезе там кал и боклуци и да правя каре. В последствие както става винаги видях че са заминали биалетките, а самите шарнири са се разхлопали, макар единият да има още "хляб" в него. Хубавото е че не се движат на горе и на долу и не хлопат в тази посока. Отделно имах нов комплект тампони от преди и се престарих на тази голяма смяна на почти всичко.

Когато колата е на земята с гедоре №30 развивам гайката на главината и след това отделям гумата. Освободих биалетката като първо разглобих от щангата и после с доста зор и раждясалите гайки на гумените тампони. Отделих шарнира и след това отвих двата болта на тампоните така демонтирах носача. През цялото време пръсках с WD-40 защото поне мен ме затрудниха болтовете на предните тампони. Там най-удобно ми беше с гедоре №16. Задните с един звездогаечен ключ №16 и тръба за рамо развих без проблем. Предните тампони си бяха оригинални и в добро състояние - тях мисля за сега да не сменям макар че си имам чисто нови.

3:
Прикачен файл  03.jpg (274,89K)
Брой изтегляния: 29

Единият от задните тампони беше разкъсан, а другият доста напукан, но иначе видимо здрав - смених и него защото рано или късно щеше да се разхлопа.

4:
Прикачен файл  04.jpg (195,55K)
Брой изтегляния: 28

За малко по-здравият тампон не ми се занимаваше да търся преса за избиването му и пробих в гумата по периферията няколко отвора със свердло ф10 и с голяма отверка разчупих гумата. В носача остава външната гривна на тампона - нея избивам с остър секач и чук като внимавам да не надера мястото:

5:
Прикачен файл  05.jpg (489,28K)
Брой изтегляния: 27

Остана ми само да отделя и шарнирите. Те са занитени към носача с нитове. Изпилих ги с малък ъглошлайф и диск с едра шкурка и и избих с дорник и чук:

6:
Прикачен файл  06.jpg (368,69K)
Брой изтегляния: 29

Така демонтираните носачи почистих с обезмаслител, шкурка и с телена четка за дрелка премахнах където има ръжда. След това минах с четка една ръка грунд и после черна боя. Не стана моного красиво заради четката , но пък носачите придобиха вид и ще се запазят повече време. Шарнирите предпочетох да ги дам в гр Казанлък за рециклиране, защото ми излезе хем по-евтино, хем станаха супер стегнати и здрави, с нови силиконови маншончета и с нова смазка. Майстора си беше играл с тънка стоманена тел да ги стяга за стеблото на ябълковидният болт за да не влизат там боклуци. Стегнах ги с якостни 8/8 болтове М10х25 и самозаконтрящи гайки. Намерих едни готини хора с преса и ми набиха новите задни тампони като спазваха означенито и стрелката:

7:
Прикачен файл  07.jpg (366,61K)
Брой изтегляния: 38

8:
Прикачен файл  08.jpg (226,06K)
Брой изтегляния: 29
Мнението беше редактирано от dvasilev: 17 март 2018 - 12:26
Причина за редактиране:: Качвам снимките директно в темата за да не се загубят :)
Отговори

rusin atanasov снимка rusin atanasov 17 юли 2012 - 01:29

Едва сега започнах и смяна на самите маншони. Лявата полуоска реших да не махам от скоростната кутия и да пробвам на място. С клещи и отверка освободих двете скоби фиксиращи маншона, а останалите ракъсани парчета изрязах с ножица. Трябва да се отдели карето от полуоската. То се законтря в нея с една зегерка.

9:
Прикачен файл  09.jpg (395,59K)
Брой изтегляния: 21

Когато се върти карето на свободна скорост се вижда една скосена площадка и врехчетата на зегерката. С клещи с дълъг връх ги разтварям и с чук удрям по задната част на карето като внимавам да не нараня сепаратора и стоманените топчета вътре. С няколко удара карето излезе без проблем. Изчистих старата грес, промих с обезмаслител и коресилин и подсуших с чиста кърпа. В коплекта на новите маншони има : самите маншони, две нови скоби, молибденова грес и нова зегерка:

10:
Прикачен файл  10.jpg (163,3K)
Брой изтегляния: 16

От разглобеното каре извадих 6 стоменини топчета и часта, в която влиза оста на полуоската:

11:
Прикачен файл  11.jpg (393,78K)
Брой изтегляния: 13

Тук лесно се вижда площа, в която се разтваря зегерката, иначе всичко е грес и трудно се намира, ако не се знае как изглежда мястото. Сглобих карето като самите топчета поставих ето така :

12:
Прикачен файл  12.jpg (290,56K)
Брой изтегляния: 15

Когато се извие карето максимално така както е на снимката се пъха самото топче и така за останалите. Намазах с новата смазка и сглобих до като зегерката не влезе на мястото си, като преди това сложих новият маншон и малката скоба. Преди стягане внимавах да няма смазка в място им на контактуване, защото четох из форумите че имало опасност да се изхлузят когато там е мазно. После повдигнах края на маншона с отверка да излезе въздуха в него и стегнах скобите с най-обикновенни клещи-"келпедени" макар че има специални за целта:

13:
Прикачен файл  13.jpg (359,33K)
Брой изтегляния: 10

Дясната полуоска ми беше по-трудна, там зегерката не излезе лесно и от ударите с чука оделих полуоската от скоростната кутия. Загубих малко масло около 50-70гр. и после долях. Така на свободно разтворих зегерката и избих карето, там греста беше като рядка кал:

14:
Прикачен файл  14.jpg (340,77K)
Брой изтегляния: 11

След слагането на новият маншон почистих с чиста кърпа мястото на полуоската влизащо в скоростна кутия. Доближих я до отвора и леко напипах шлиците. После с два много леки удара щракна едно стомамнено пръстенче, то много не се вижда на снимката, но си е в каналчето в края на оста:

15:
Прикачен файл  15.jpg (238,46K)
Брой изтегляния: 14

Вече бях готов с носачите и смяната на маншоните. Дойде ред и на финалното сглобяване. Носача с тампоните и без биалетка и шарнир монтирах, като пъвро поставих от към задният тампон и след това към предният. Фиксирах ги с болтовете без да ги стягам, само колкото да хванат не много от резбата. Монтирах новата биалетка първо на щангата и я завих за носача не много стегната, защото иначе може да се изкриви или счупи шпилката от натоварването. Едва тогава монтирах шарнира. Когато едната гума е готова синхронизиращата щангата от другата страна е натегната и си помагам с малка щанга да монтирам биалетката. Вече окачването е монитрано и остава да се завият болтовете на тампоните. До колкото разбрах автомобила трябва да е на равно място и без да е повдигнат и така се завиват самите болтове иначе тампоните остават натегнати и може да се скъсат при натоварвания. Преди да затегна здраво болтовете ги намазах с лепило за резби, защото старите си имаха фабрично. Болтовете са различни за задният и преден тампон, но се познават лесно:

16:
Прикачен файл  16.jpg (297,44K)
Брой изтегляния: 14

това са местата от рамата, в който влизат :

17:
Прикачен файл  17.jpg (165,38K)
Брой изтегляния: 20

Остава едно регулиране на праден мост за всеки случай пък и не съм минавал от година и мисля ремонта за приключен. Опитах едно пробно каране и действително возията е по-стегната от преди, но като покарам още ще имам по обективни впечатления.

С уважение,
Русин Атанасов
Мнението беше редактирано от dvasilev: 17 март 2018 - 12:38
Причина за редактиране:: Качвам снимките директно в темата за да не се загубят :)
Отговори

oiliane_12 снимка oiliane_12 01 март 2013 - 19:46

zdr-te.moje li da se opravi vun6no kare.pri mene mi padnaha metalnite top4eta vsi4ki imali 6ans da se slojat ?
Отговори

opel_16v снимка opel_16v 02 март 2013 - 08:57

 oiliane_12, на 01 март 2013 - 19:46, каза:

zdr-te.moje li da se opravi vun6no kare.pri mene mi padnaha metalnite top4eta vsi4ki imali 6ans da se slojat ?


Пиши на КИРИЛИЦА !!!
Отговори

TheNetSet снимка TheNetSet 17 януари 2018 - 13:58

Супер подробно и полезно, както повечето теми тук. Благодаря.
варови мазилки, боя за метал,Боя за коса, боядисване на стени, аминокиселини
Отговори

optimeon снимка optimeon 16 март 2018 - 12:40

Открих много полезна информация! Благодаря ви
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg