Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Проблем Газов изпарител

ГостCeco DADE_* 31 март 2019 - 09:42

Здравейте. Имам проблем с изпарителя. Колата ми гасне когато изключа от скорост на газ. Казаха ми че е от изпарителя,не е бил сложен където трябва.Ако може да ми снимате къде трябва да се седи. Благодаря предварително.

Забравих да каже че е обикновена газ. Колата е Опел Астра Г комби.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 31 март 2019 - 11:00

За първи път чувам "не бил сложен където трябва" и то за най-обикновен изпарител. Къде трябва да е ? При резервната гума ли ? Слага се където има повече място. Все пак не е 2 на 2 сантиметра голям, нали? Или наистина самият ти изпарител нещо е сдал багажа или нещо настройките не са наред. Като казваш обикновена, не знам точно какво значи. Защото имаше и от ония с въртоци за първа и втора клапа на карбуратора. Астра Г с карбуратор не знам да има ама все пак .. да кажа.

Най-вероятно имаш предвид газова без ОБД!!?
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 31 март 2019 - 11:03
Отговори

ГостCeco DADE_* 31 март 2019 - 12:08

Имам в предвид че газовата не е инжекцион.Изпарителя не седи вертикално а леко на една страна така казаха майстори. Преди да го сменя нямаше такива проблеми.Губеше обороти и ми го смениха.Сложиха го на същото място където си беше,сега не губи обороти.Като е на място работи добре но когато е в движение и изключа от скорост гасне.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 31 март 2019 - 15:11

Сменяй ;мастора; щом не може да се справи с такъв елементарен проблем.
Отговори

ГостCeco DADE_* 31 март 2019 - 15:21

Смених сигурно 5 или 6 майстора ...
Отговори

ГостCeco DADE_* 31 март 2019 - 17:39

.
Мнението беше редактирано от Ceco DADE: 31 март 2019 - 17:41
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 31 март 2019 - 18:28

Проблема е в настройката на изпарителя или в познанията на ;майстора;.
Отговори

ГостCeco DADE_* 31 март 2019 - 18:37

Всички са го регулирали но няма промяна.
Отговори

emoned снимка emoned 01 април 2019 - 07:46

Здравейте. Доколкото знам наистина има значение как е монтиран изпарителя. Правилното е, да е надлъжно на купето. Т.е. оста на мембраните да е успоредна на оста на преден/заден мост. На теория при рязко спиране се увличали мембраните и може да се получат подобни ефекти като угасване, намаляне на оборотите, нестабилни обороти. Аз преди време имах подобен проблем - обикновенна газова на двигател X16SZR. Започнах да преглеждам вс. вакууми от мотора и да ги затапвам, да видя дали ще има промяна. Оправи се от последния който пробвах(закона на Мърфи). Влиза един шлаух ф4 в клапата на въздушния филтър за топло/студено. Ами както го затапих така си и остана докато я продадох. Обаче и проблема беше решен трайно. Домързя ме да отварям възд. филтър да видя какво точно се случваше. Успех с намирането на проблема.

Колега кога точно го прави това? Има ли значение с каква скорост се движиш когато изкл. от скорост и какъв е изпарителя?
Мнението беше редактирано от emoned: 01 април 2019 - 07:54
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 01 април 2019 - 18:26

А тази Астра Г,комби,дизел ли е с какъв мотор е?
Отговори

ГостCeco DADE_* 01 април 2019 - 19:04

Прави го почти винаги когато е в движение и изключа от скорост без значение с каква скорост се движа.Изпарителя незнам какъв е точно но е най - обикновен.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 02 април 2019 - 08:12

 ivan_pop, на 01 април 2019 - 18:26, каза:

А тази Астра Г,комби,дизел ли е с какъв мотор е?

Бензинка е колега. :smile3560:
Отговори

Кинов снимка Кинов 02 април 2019 - 09:00

Колега Ceco DADE, за да може да получаваш по точна информация си попълни коректно профила, т.е. напиши си номера на двигателя. Ето например понеже си написал, че си от Трявна, а аз съм от Габрово - наблизо си, ще се опитам да помогна с каквото мога. Не разбирам от газови уредби, както и ти явно и според мен най добре върви на майстор. Ако искаш мога да ти намеря телефон на газаджия в Габрово, който мисля, че ще ти реши проблема. Няколко познати ходят при него и са доволни.
Отговори

ГостCeco DADE_* 02 април 2019 - 13:50

Добре дай да видим дали той ще може да ми реши проблема. Мотора е 1.6. Аз съм ходил при газаджии в Габрово и Търново но за сега никой не може да го оправи.
Отговори

ГостCeco DADE_* 02 април 2019 - 14:58

...
Мнението беше редактирано от Ceco DADE: 02 април 2019 - 14:59
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 02 април 2019 - 18:39

То 1,6 разбрахме ама са 7 вариации на този обем. Кога за последно е сменян филтъра какъв е, къде е насочен въздуховода и какъв размер е плочката и от колко места се захранва с какво е Ф-то на маркуча.
Мнението беше редактирано от mrsch66: 03 април 2019 - 06:09
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 02 април 2019 - 20:24

 JorkataG, на 02 април 2019 - 08:12, каза:

Бензинка е колега. :smile3560:

Ами аз гледам,че на Астра Г,1.6 има 7 различни мотора.Единия от тях е Bi-Fuel CNG.А дали всичките варианти се монтират на Комби,не зная! :confused:
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 03 април 2019 - 07:44

Не че нещо ама още не съм видел некой да си сложи газова уредба на дизелова кола. Автобуси има ама кола не съм видел.
Отговори

Коцето снимка Коцето 03 април 2019 - 12:12

Ми той въпросът на Иван за дизела е риторичен, щото всеки втори регистрирал се го мързи да си попълни профила както трябва. А колегата пуснал питанката за газовото дори след напомняне не се сеща да си попълни кода на двигателя.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 03 април 2019 - 13:08

 Коцето, на 03 април 2019 - 12:12, каза:

А колегата пуснал питанката за газовото дори след напомняне не се сеща да си попълни кода на двигателя.

Това трябва да е задължителна при регистрацията на профила.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg