Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra G

Подмяна на антена на Astra G Caravan

DanDan снимка DanDan 30 ноември 2015 - 23:41

Тъй, след като отстраних забележките по задната броня, дойде време да отстрана и още 2 други, а именно - купих колата със счупена антена, която сега искам да сменя, защото уплътнението на сегашната половината липсва, което ще е предпоставка да се пълни с вода в купето и да падне тавана. Първо, от Опел Стефанов изобщо не можаха да ми кажат коя антена да си поръчат, защото по VIN не виждали точно коя отговаря на моята кола и стигнахме до извода да сваля остатъците от сегашната и да отида при тях, за да гледаме и да умуване. Та питането ми е следното - как да сваля остатъците от антената, при положение, че основата е закрепена, а половината уплътнение го няма. Ясно е, че трябва отвътре да бръкна, но откъде точно? И ако някой има идея - откъде мога да купя антена, която да стане на моята кола, защото в Стефанов ми казаха нещо за 1 месец доставка, което няма как да го дочакам, в смисъл, че като я сваля, ако завали и вътре всичко ще стане на салата...
Вторият проблем е със задната чистачка. Рамото, в частта си, където се закрепва за моторчето е леко пукнато и превърна на шлиците. Явно е правен опит да се ремонтира/застопори с болт, но не е здраво - та откъде да си купя рамо?
Отговори

k opel e снимка k opel e 01 декември 2015 - 08:59

Кабела на антената е щампован със основата и се сменява комплект. Аз на моето комби взех антена от магазин за автоасексоари. Беше на тънка цена. Понеже ползвам и багажника взех чупеща се като на Рено. Кабела беше къс и си купих удължителен кабел и "Г" преход за стандарт Philips. Антени се продават и в кар-аудио магазини. Във форума има тема как се сменява.
А за рамото на чистачката само от морги.
Мнението беше редактирано от k opel e: 01 декември 2015 - 09:00
Отговори

Жоро снимка Жоро 01 декември 2015 - 09:05

Защо не си купиш антена от морга, а вместо уплътнение да сложиш силикон?
Отговори

DanDan снимка DanDan 01 декември 2015 - 09:12

Темата за демонтажа на антената не я намерих, затова и пускам друга. Не търся от морга, защото нямам времето да обикалям. По-добре да го вложа в демонтажа на старата и монтаж на нова. Може и да не е оригинална, само искам да си предпазя тавана.
За чистачката - имам човек с CO и ще го помоля да навари спуканото и да видим.
Отговори

CH_M снимка CH_M 01 декември 2015 - 09:24

В корпуса на оригиналната стойка на антената има платка с елементи - това е ант. усилвател.
Новите, афтърмаркет антени наподобяващи оригинала, нямат нищо, влошава се приема на станции извън града/далеч от предавателя ....
Ако е само до липса на пръчката и оръфано уплътнение, то само пръчки се продават отделно, а за уплътнението - не се продава като отделна част, там спасението е черен силикон.
И няма как да протече ако не е нанесен както трябва, има си още едно уплътнение до стеблото с резбата, с квадратна форма но си е като О-пръстен и няма как да прокапе от там ако е стегната добре.
Добре е да се разглоби основата и да се огледа в какво състояние е платката, ако няма следи от окисление и наличие на влага, значи е наред и най-добре да се остави старата антена.
Отговори

DanDan снимка DanDan 01 декември 2015 - 09:27

Тя платката си е отвън, виждам я отлично. Въпросът е откъде да купя само пръчка или капак тип "Акула" и как да я демонтирам, за да разгледам какво става отдолу?
Отговори

DanDan снимка DanDan 02 декември 2015 - 11:45

Търсих пак доста време, тема за демонтаж на антена, не намирам. Само една тема, с неактивен линк към чужд форум. Тааа, в тая връзка, ако някой може, нека обясни, че не ми чупи... Пък идва дъжд, сняг... Таван не ми се прави, ама категорично. По-скоро ще я продам и ще търся друга кола :newsm05_41:
Мнението беше редактирано от DanDan: 02 декември 2015 - 11:46
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 02 декември 2015 - 12:01

Егати драмите......В днешното мързеливо време отваряш интернет и първата Астра Г на части. Че даже и в Пловдив има. Отиваш и си взимаш цялата антена. Същото важи и за рамото на чистачката. Смяната на антената става, като се свали тавана поне до половината, за да не се счупи. Как става и сам можеш да разбереш, като погледнеш внимателно. Разкачат се уплътнения, кори и така.....
Мнението беше редактирано от IvailoM: 02 декември 2015 - 15:00
Отговори

pitbula74 снимка pitbula74 02 декември 2015 - 12:26

 DanDan, на 02 декември 2015 - 11:45, каза:

Търсих пак доста време, тема за демонтаж на антена, не намирам. Само една тема, с неактивен линк към чужд форум. Тааа, в тая връзка, ако някой може, нека обясни, че не ми чупи... Пък идва дъжд, сняг... Таван не ми се прави, ама категорично. По-скоро ще я продам и ще търся друга кола :newsm05_41:

Заради 1 антена заслужава ли си да си продадеш колата?Я не се излагай!
Отговори

HackMan снимка HackMan 13 ноември 2016 - 09:11

Колеги, кажете от къде да купя основата за антената?

Обиколих 20 морги и 10 магазина и никъде я нямат
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 13 ноември 2016 - 09:38

Ето ти една тема http://www.opelclub....howtopic=107068 - Хората са написали решенията вече, кое точно не разбра? Или търсиш подобни антени по магазините за автоаксесоари, на които можеш да им ползваш уплътнението, или намираш някоя кола на части и взимаш от нея, или мажеш със силикон, или търсиш в Ибея, или отиваш в официален представител и се изръсваш една торба пари за нищо.
Мнението беше редактирано от IvailoM: 13 ноември 2016 - 09:39
Отговори

HackMan снимка HackMan 13 ноември 2016 - 12:29

Амън от дебили в тоя форум
Отговори

hudson снимка hudson 13 ноември 2016 - 12:42

Аман от готованци, дето искат всичко на да им се поднесе на поднос пред тях.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 13 ноември 2016 - 13:23

 HackMan, на 13 ноември 2016 - 12:29, каза:

Амън от дебили в тоя форум


Ще ти покажа 2 причини, поради които ще изхвърчиш от този форум:

1. Профилът ти не отговаря на изискванията
2. Обиждаш

В който и форум да се регистрираш никой няма да ти донесе пред входната ти врата това, което търсиш! Ти си един мързеливец, който не иска да си мръдне пръста, дори и след като са му обяснили абсолютно всичко! Ти си неграмотен, защото не можеш да напишеш и едно изречение без грешка! Ти си инат, ограничен човек! Думата, с която си ме нарекъл отговаря всъщност по описание на теб:

https://bg.wiktionar...%B1%D0%B8%D0%BB

http://talkoven.onli...%B1%D0%B8%D0%BB
Отговори

пешо-жоро снимка пешо-жоро 13 ноември 2016 - 21:52

 HackMan, на 13 ноември 2016 - 09:11, каза:

Колеги, кажете от къде да купя основата за антената?

Обиколих 20 морги и 10 магазина и никъде я нямат

Антената се вади ПРЕЗ ОТВОРА НА ПЛАФОНА НА БАГАЖНИКА ако е комби !!За хечбека не знам. Аз я смених с такава "афтър маркет", но си използвах усилвателчето на оригиналната,което е на една платчица и до него стига и захранване, така че всичко стана ОК. Не е трудно - трябва да го отвориш и ще се ориентираш,стига да си малко по-сръчен.Дерзай и успех!
Мнението беше редактирано от пешо-жоро: 14 ноември 2016 - 17:23
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg