Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Турбиниране на астра ц20хе

fugatyve снимка fugatyve 21 септември 2010 - 22:02

Здравеите!
Искам да си турбинирам астрата но чета много различни мнения за тоеа на какво налягане на турбината ще издържи стоковата карантия на двигателчето.. и най вече дали на истина може да се кара на бар бар и 2 десети..

Моля да пишат хора наистина сигурни в това което казват.. Благодаря предварително!
Отговори

vanko_xe снимка vanko_xe 22 септември 2010 - 11:23

 fugatyve, на 21 Sep 2010, 23:02, каза:

Здравеите!
Искам да си турбинирам астрата но чета много различни мнения за тоеа на какво налягане на турбината ще издържи стоковата карантия на двигателчето.. и най вече дали на истина може да се кара на бар бар и 2 десети..

Моля да пишат хора наистина сигурни в това което казват.. Благодаря предварително!


Чел съм ,че до 0,8 бара няма никакъв проблем за C20XE-то,но нека да каже някой, който
е турбинирал с стокова карантия
Отговори

Oleg-16V снимка Oleg-16V 22 септември 2010 - 15:01

 vanko_xe, на 22 Sep 2010, 12:23, каза:

Чел съм ,че до 0,8 бара няма никакъв проблем за C20XE-то,но нека да каже някой, който
е турбинирал с стокова карантия

по-добрия вариант е с бутала от С20ЛЕТ и няма да има никакъв проблем мотора на 1 бар,ако разбирасе е с оригиналната турбина и електроника от с20лет.....
Мнението беше редактирано от Oleg-16V: 22 септември 2010 - 15:01
Отговори

fugatyve снимка fugatyve 22 септември 2010 - 15:40

Мисля да слагам чисто нова турбина с нов колектор (извит) и всички останали части които ми трябват ще бъдат нови, казаха ми че двигателя давал кам 300 кончета със същата електроника на хе-то и сток карантия но не зная дали ще издържа на напъна и ако издържи колко ще кара, ако има някои пробвал моля да пише понеже занм че има няколко вектри направени така
Отговори

Oleg-16V снимка Oleg-16V 22 септември 2010 - 17:14

 fugatyve, на 22 Sep 2010, 16:40, каза:

Мисля да слагам чисто нова турбина с нов колектор (извит) и всички останали части които ми трябват ще бъдат нови, казаха ми че двигателя давал кам 300 кончета със същата електроника на хе-то и сток карантия но не зная дали ще издържа на напъна и ако издържи колко ще кара, ако има някои пробвал моля да пише понеже занм че има няколко вектри направени така

колега дават ти много неверна информация,която няма грам истина :fire:
не е само до новите части човек разправията е много голяма,а и си приготви доста парички :fire:
Мнението беше редактирано от Oleg-16V: 22 септември 2010 - 17:14
Отговори

Stenli_ снимка Stenli_ 22 септември 2010 - 17:19

Как турбо кола ще върви с екелтроника на атмосверка? :fire: :fire:
Мнението беше редактирано от Stenli_: 22 септември 2010 - 17:19
Отговори

Martin8801 снимка Martin8801 22 септември 2010 - 18:25

 fugatyve, на 21 Sep 2010, 23:02, каза:

Здравеите!
Искам да си турбинирам астрата но чета много различни мнения за тоеа на какво налягане на турбината ще издържи стоковата карантия на двигателчето.. и най вече дали на истина може да се кара на бар бар и 2 десети..

Моля да пишат хора наистина сигурни в това което казват.. Благодаря предварително!



...............................................................


Пиши на кирилица !!!!
Мнението беше редактирано от Бижо Бижев: 22 септември 2010 - 20:35
Причина за редактиране:: кирилица
Отговори

Manta2005 снимка Manta2005 22 септември 2010 - 21:06

 Stenli_, на 22 Sep 2010, 18:19, каза:

Как турбо кола ще върви с екелтроника на атмосверка? :61: :mhihi:



ами много лесно с ремап :) :fire: :fire: :fire:

има доста заводски турбо коли САМО по дебитомер :) (нямат мап сензори)
Отговори

fugatyve снимка fugatyve 22 септември 2010 - 21:58

 Stenli_, на 22 Sep 2010, 18:19, каза:

Как турбо кола ще върви с екелтроника на атмосверка? :fire: :fire:


Уш щяха да пишат хора сигурни в това което казват

 Martin8801, на 22 Sep 2010, 19:25, каза:

...............................................................


Пиши на кирилица !!!!


колега коя буква ти се стори на друга писменост??
Отговори

fugatyve снимка fugatyve 22 септември 2010 - 22:07

 Oleg-16V, на 22 Sep 2010, 18:14, каза:

колега дават ти много неверна информация,която няма грам истина :fire:
не е само до новите части човек разправията е много голяма,а и си приготви доста парички :fire:


Защо според теб е неверна информацията? и по мои исчисления частите ще ми струват не повече от 2000 лв вече за настроиките ще му мислим :) колата е след ремонт на мотора (качествен) портвана глава има и пауар кап. Бях решил да и слагам валове но проекта с турбината ще ми струва с около 500 600 лв повече, а ефекта ще е далеч по голям от този на атмосферния..
Отговори

Oleg-16V снимка Oleg-16V 23 септември 2010 - 00:08

 fugatyve, на 22 Sep 2010, 23:07, каза:

Защо според теб е неверна информацията? и по мои исчисления частите ще ми струват не повече от 2000 лв вече за настроиките ще му мислим :) колата е след ремонт на мотора (качествен) портвана глава има и пауар кап. Бях решил да и слагам валове но проекта с турбината ще ми струва с около 500 600 лв повече, а ефекта ще е далеч по голям от този на атмосферния..

ами според мен си остава невярна тъй-като съм минал по всички пътища и точно с 2000 лева нищо няма да се получи,но ще почакаме и ще видим крайния резултат,а колкото за настройките трябва добре да мислиш щото качествения ти ремонт на мотора както казваш може да иде на кино :fire:
Отговори

fanatic снимка fanatic 23 септември 2010 - 00:19

Защо не ползваш търсачката или направо в раздел Астра и Вектра има хора които са правили къде къде по-сериозни проекти....

понеже виждам, че малко не си запознат с цените- качествен ремонт на ХЕ мотор е повече от 2000 лева само за него.
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 23 септември 2010 - 00:50

Нека и аз да се набъркам в мелето  :fire: Стенли - радвам се, че не е популярна темата, та да ти се смеят... Електроника без мап сенз. чете до 0.6 бара(за Хонда-Ровър, доколкото знам - не само) Ако се ремапне качва значително, макар че си е най-добре да е с мап сензорите... Нека не забравяме, че колегата от Пазарджик иска със стокова карантия да си турбинира колата... Да, валове от атмосферка, ще се чувстват по-добре, но 300к.с.  :fire:  fugative(Fugitive).. Бая ще бяга към гаража ако я надуеш над 1 бар  :fire: Ако искаш турбо и да е здрав мотора - ГОРЕЩО ти препоръчвам да не вдигаш над 0.6 бара! Колата ще удари към 200к.с. Слагаш един газов инжекцион да не ти пука колко гори и забравяш зад теб малко над 70% от колите в България! Успех с проекта, но си приготви към 5-6000лв да не събираш чаркалъци по канавките  :mhihi:
Отговори

fugatyve снимка fugatyve 23 септември 2010 - 07:29

Благодаря ви за информацията все пак, виждам че няма да събера много полезна такава :)) но все пак когато сам готов с това което ще се захващам, с удоволствие ще споделя резултата, какъвто и да е той..
Мнението беше редактирано от fugatyve: 23 септември 2010 - 07:42
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 23 септември 2010 - 08:05

Ае колега. Ти искаш всичко наготово ли да получиш!!!!


Колегата Фанатик ти го написа ама ти май не четеш или изобщо не си правиш труда да видиш...........


ИМА ТЕМИ ЗА ТУРБО АСТРИ И ВЕКТРИ ХЕ :fire: :fire: :fire: :mhihi: :61: :mhihi: :mhihi: :mhihi: <_< :use_search:

Най лесно е да напишеш

Цитат

виждам че няма да събера много полезна такава :))


Преди теб 100 че и повече са минали по твоя път!!!! не си първия нито последния. Иска се четене.


Ако се напънеш малко ще намериш темата и на колегата "Oleg 16V"
Отговори

Stranger снимка Stranger 23 септември 2010 - 08:52

Спокойно Бижо, не се изнервяй, пести нервите! Аз ти предлагам да избереш една хубава тема за турбиниране на ХЕ и да я сложиш като важна тема най горе, за да може да се спре с въпросите от подобен род
Отговори

fanatic снимка fanatic 23 септември 2010 - 08:56

 Stranger, на 23 Sep 2010, 9:52, каза:

Спокойно Бижо, не се изнервяй, пести нервите! Аз ти предлагам да избереш една хубава тема за турбиниране на ХЕ и да я сложиш като важна тема най горе, за да може да се спре с въпросите от подобен род



Е да ама целите в тия теми са били различни, че и бюджетите...просто трябва да си даде труда човека и да чете, чете, после да си приготви сумата, да сложи 20% отгоре и да се запаси с време... няма шанс според мен....
Отговори

Oleg-16V снимка Oleg-16V 23 септември 2010 - 09:26

 fugatyve, на 23 Sep 2010, 8:29, каза:

Благодаря ви за информацията все пак, виждам че няма да събера много полезна такава :)) но все пак когато сам готов с това което ще се захващам, с удоволствие ще споделя резултата, какъвто и да е той..

колега с този бюджет резултата предварително е ясен,но все пак ще чакам с нетърпение да покажеш какво си постигнал,току виж си ни изненадал :fire:
полезната информация е свързана с добър бюджет,имаш ли пари веднага ти изкарвам едно по едно нещата,за да ти стане както трябва колата,но с 2000 лева това просто няма как да стане,а колкото до мега скуирт и с нея не ми харесва как се получават нещата :fire:пък да не говоря,че ф20 кутията на астра гси се чупи като солета след като се турбинира и съединитела буксува демек само за скорости и съединител заминават над 1500 лева за да имаш поне един възел както трябва от колата ти,така че сам помисли дали да се вкарваш в това приключение или така да си караш колата,а за газова уредба на газ не те съветвам и там ще гориш с проблеми.......
Мнението беше редактирано от Oleg-16V: 23 септември 2010 - 09:28
Отговори

BaMnuPa снимка BaMnuPa 23 септември 2010 - 13:22

Ако наистина имаш бюджет 2000лв продаи си ХЕ-то събери още някои лев вземи си един цял c20let както си му е реда и си караи защото с тези конверсии ще ти отидат много повече пари и резултата не е много ясен....
Отговори

Oleg-16V снимка Oleg-16V 23 септември 2010 - 15:17

 BaMnuPa, на 23 Sep 2010, 14:22, каза:

Ако наистина имаш бюджет 2000лв продаи си ХЕ-то събери още някои лев вземи си един цял c20let както си му е реда и си караи защото с тези конверсии ще ти отидат много повече пари и резултата не е много ясен....

да де то лесно ще купи един с20лет за 3000 лева примерно ама после има качване изникват винаги разни неща и проблеми и отива още още нагоре в сумата....
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg