Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Множество проблеми

Хари Потър снимка Хари Потър 02 декември 2021 - 07:29

Здравейте. Колата е вектра ц 2002 2000 кубика дизел 101 коня. Закупих колата 2012 карах я малко (20000км) като смених задни амортисьори с монро маслени при което се повдигна малко от зад. Имах проблем с егер клапана чистих го оправяше се . До момента когато (2015) не изскочи пак егера като грешка при което го почистих оправи се за около месец и пак... Ядосах се и я зарязах в гаража (открит гараж(колата не беше покрита с нищо (слънце вятър сняг лед и тн))) не я докоснах до преди 2 седмици (вратата не съм и отварял) . Та реших да я поправя и да я вкарам в експлоатация. На пръв поглед 3 от 4 гуми бяха спаднали на 0 бара . Взех 4 нови гуми 205 55 16R и приключихме с гуми и джанти (изришно за всяка една при качването на гумите казах да се провери дали не е крива джантата (нямаше криви)) . Взех и нов акомулатор разбира се (100 ампер часа) като стария беше свален ( направи ми впечатление че някое плъхче се беше заселило в кутията на акомулатора (имаше огризчици от някакви семена(топчета липа)) . И доиде момента да запаля (колата си е с проблема от преди години ) на таблото светеше отворена врата смяна на масло и ниско ниво на охладителна течност) врътнах препали за 3 сек и угасна закарах я при познат механик където :
@1. Не палеше заради конекторното уплътнение към горивния филтър от където взимала въздух.
Поправихме го и запали . Следва смяна масла и филтри . При което установихме че заглушителя е изчезнал. купих нов сложихме.
Качвам се карам 5 километра ...
@2. Стори ми се мудна (тромава мн) и влизаше в авариен режим след 125 км на 5та предавка .Отворих и почистих егера и всичко около него максимално с минимално разглобяване (6 болта и няколко маркуча (4 мисля)) (като за целта използвах смес от бензин и нафта) и пак не върви. Махнах катализатора (беше мн чист) и пак не върви . Оказа се сцепено съединение за налягането към променливата геометрия на турбината. Поправихме го на място и взе да лети от ново.
@3. обаче неще да загрее ...(стига мах до 80 градуса и се охлажда на извън градско пада под 70. Взех нов термостат и 7 литра антифриз да го сменя и него (още не съм го направил ще упдейтна след 5 дни (ням свободно време )дали се е оправил проблем 3)
@4 сега усещам мн леко придърпване на ляво (стенд може би) . Не зная дали ще и направя стенд скоро (не ми пречи толкова това леко придърпване)
@5 като запаля поскърцва ремъка за около 20 сек и спира (ремък и обтяжна ролка може би ). Може би ще ги сменя след коледа и ще упдеитна темата.
@6 парното не духа... Отварям от към филтъра бъркам развъртам перката тежко мн свалям жабки и др свалям мотора и виждам корозия(малко но където трябва) около задния край на оста (поради листа запушили дренажите от към филтъра на купето е влизала дъждовна вода и го е корозирала) . Спрей ВД и се раздвижи до другия ден (пак блокира леко 1/4 оборот я минаваше по бавно от колкото другите 3/4). Пак вд пак раздвижване но и грес за верига (от мотора имам спрей грес за вериги ).вече 5 6 дена няма дерт духа мн.
Ще продължа с ъпдеита утре др ден че се уморих да пиша... Има още проблеми за който ще искам помощ надявам се да съм бил полезен до момента .
Мнението беше редактирано от Хари Потър: 02 декември 2021 - 07:43
Отговори

k opel e снимка k opel e 02 декември 2021 - 08:04

Ще се оправи всичко. Щом помпата е в ред, другото е дребна работа. И аз имам една с такъв мотор и е спряна от 2017 г. Пролетта ще ходя и аз по същите мъки. Ако ти свети чека, прочети на опком и напиши грешката. С Делфи или ELM327 не я закачвай, че ще си вкараш още повреди.
Профилактично почисти дебитомера и МАП сензора. Колеги смятат това за излишно и не слушат tisho.74. При замърсени дават грешни показания, но ако са до 20% разликите, ЕКУ не дава грешка, но колата не върви коректно. Чисти ги със спрей за спирачки. На дебитомера може да не вадиш елемента, заради гадните шифрови болтчета. Пръскаш ги яко и се оставят два часа да се изпари. Аз ползвам спрей на TRW или Вюрт, защото са с ниско съдържание на нитролин и не правят бели. Вихровите ако не са чистени е хубаво да се отворят. Аз ги махам механично.
Отговори

k opel e снимка k opel e 02 декември 2021 - 08:10

Ако мислиш да я караш поне две-три години помисли за слабия мотор. Може да се пипне софтуерно EGR и да се чипне до 136 коня. За повече трябва турбо и дюзи от Y22DTR. Понеже си нов ще ти дам линк на тема на Митето, който е минал по този път и при него няма грешка.
Отговори

k opel e снимка k opel e 02 декември 2021 - 08:16

Ето темата на Митето.
https://www.opelclub...l=&fromsearch=1
Отговори

Хари Потър снимка Хари Потър 02 декември 2021 - 10:21

 k opel e, на 02 декември 2021 - 08:16, каза:

Ето темата на Митето.
https://www.opelclub...l=&fromsearch=1

Благодаря!

 k opel e, на 02 декември 2021 - 08:04, каза:

Ще се оправи всичко. Щом помпата е в ред, другото е дребна работа. И аз имам една с такъв мотор и е спряна от 2017 г. Пролетта ще ходя и аз по същите мъки. Ако ти свети чека, прочети на опком и напиши грешката. С Делфи или ELM327 не я закачвай, че ще си вкараш още повреди.
Профилактично почисти дебитомера и МАП сензора. Колеги смятат това за излишно и не слушат tisho.74. При замърсени дават грешни показания, но ако са до 20% разликите, ЕКУ не дава грешка, но колата не върви коректно. Чисти ги със спрей за спирачки. На дебитомера може да не вадиш елемента, заради гадните шифрови болтчета. Пръскаш ги яко и се оставят два часа да се изпари. Аз ползвам спрей на TRW или Вюрт, защото са с ниско съдържание на нитролин и не правят бели. Вихровите ако не са чистени е хубаво да се отворят. Аз ги махам механично.

Не нищо не свети . Ако говориш за това че има други проблеми то те са на бързо: някой копчета не работят , често опира от пред гумата на предната броня ама не съм стигнал до там ще ги опиша до 15ти че тогава заплата пък трябва да ям не мога да вкарам всичко в опелчето
Отговори

k opel e снимка k opel e 02 декември 2021 - 10:34

Спрея струва 4-5 лева и винаги е помагал. Аз го купувам от верига Тех-ко.
В кой град е колата? Ако е в София мога да я видя. А, гумата да опира в предната броня ми е чудно. Аз сън с 215/55/17 и има много разстояние до бронята.
Отговори

Хари Потър снимка Хари Потър 02 декември 2021 - 13:47

 k opel e, на 02 декември 2021 - 10:34, каза:

Спрея струва 4-5 лева и винаги е помагал. Аз го купувам от верига Тех-ко.
В кой град е колата? Ако е в София мога да я видя. А, гумата да опира в предната броня ми е чудно. Аз сън с 215/55/17 и има много разстояние до бронята.

Благодаря но съм от пловдив . Просто имам в една туба смес от бензин и дизел та я използвам да чистя масла и др неща иначе със сигурност спрей за карборатори ще свърши перфектна работа но и така стана сега работи . Относно опирането в легнали полицай основно ще сменя пружините от пред и ще дам резултати . Но след 15 да взема парички че сигурно ще са 130 лева ако не се оправи ще сменя и амортисьорите но нека стигна до там .

 k opel e, на 02 декември 2021 - 10:34, каза:

Спрея струва 4-5 лева и винаги е помагал. Аз го купувам от верига Тех-ко.
В кой град е колата? Ако е в София мога да я видя. А, гумата да опира в предната броня ми е чудно. Аз сън с 215/55/17 и има много разстояние до бронята.

Оф сега зацепих спрея е за копчетата нали?
Отговори

k opel e снимка k opel e 02 декември 2021 - 13:55

За чистене на дебитомера и МАП сензора е спрея. За копчетата първо мултицет.

Нови части да набиваш е скъпо и не знаеш на какво менте ще попаднеш. Свържи се с пламен Маринов от Пловдив (pacho_m). Има много качествени части от такава. Може и за друго да ти помогне.
Отговори

Хари Потър снимка Хари Потър 02 декември 2021 - 13:55

Мн прескачаме от проблем на проблем и се обърках за това се старая да я направя със @(номер) за да може да остане за бъдещи ентусиасти ще поправя всичко и ще е описано възможно най ясно за да знаят какво да очакват хората като зае ат автомобила като мен.
Отговори

Хари Потър снимка Хари Потър 02 декември 2021 - 14:21

@7 конзолата за управление на парното всички ключове (3те врътки за: скорост на вентилатора , топлина на парното и къде да духа) работят както трябва но копчето за затваряне на клапата, както и другите 3 за обдухване на предното стъкло, за нагревателите на задния прозорец и за климатика (на климатика не съм го пробвал
защото ще пробвам да спася компресора ама като се стопли времето (но предполагам)) не работят . Всяко от тях има светодиодни индикатори при натискане не реагират (преди работеха всички) имам догатки но със сигурност отговор нямам все още ще отворя да разгледам и замеря платката и ако има решение ще го напиша с @7 някъде надолу.
Отговори

benzy снимка benzy 02 декември 2021 - 14:44

И темата ти колега показва, че по-лошото от много карана кола е некарана кола:)
Успех с вкарването в порядък!
Отговори

Хари Потър снимка Хари Потър 02 декември 2021 - 15:34

 benzy, на 02 декември 2021 - 14:44, каза:

И темата ти колега показва, че по-лошото от много карана кола е некарана кола:)
Успех с вкарването в порядък!

Всичко си иска неговото ако ме питаш мен един маркуч като се спука то не е защото е стоял или се е движел а му е дошло времето (от кислорода , слънце и др калчукът се втвърдява и се пука ) просто ако я караш ще изкачат един по един проблемите а не на един път но всеки има право на мнение и аз го уважавам. Благодаря ще се постарая да я направя бонбон.
Отговори

Хари Потър снимка Хари Потър 07 декември 2021 - 06:36

@3 смених термостата и течността сега работи горе долу(преди загряваше на 90 градуса и не мърдаше ,сега загрява на 85 и играе между 83 и 88) което ме устройва считам проблема за решен. Пробката за източване беше трудна за боравене , прецаках резбата на единия от трите болта на термостата но я поправих(стягайте внимателно) събра около 4.5 литра течност (за момента са толкова но ще я следя може да изкара въздух още) и не съм обезвъздушавал .
Отговори

k opel e снимка k opel e 11 декември 2021 - 08:32

Ще ми продадеш ли стария термостат?
Отговори

Хари Потър снимка Хари Потър 11 декември 2021 - 12:43

 k opel e, на 11 декември 2021 - 08:32, каза:

Ще ми продадеш ли стария термостат?

След изваждането на стария термостат го отделих от тялото и не е наличен но мисля че имам тялото кое ти трябва?
Отговори

k opel e снимка k opel e 11 декември 2021 - 15:55

Патрона ми трябваше. Здраве да е.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg