Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra H

Проблем с щората на Астра Н 2007

Vladimir17 снимка Vladimir17 19 октомври 2018 - 20:55

Палецът /дръжката/ за прибиране и издърпване на щората на багажника се е отпуснал. Превърта и не работи. Все едно е имало пружина, която се е скъсала. Имате ли идея как да реша проблема? Как да събера щората, за да товаря багаж? Ако има някой в Благоевград да ми помогне, ще съм благодарен.
Отговори

Vladimir17 снимка Vladimir17 22 ноември 2018 - 19:45

Проблемът е решен.
Имало е нещо като нит /щифт/ предполагам пластмасов, който се е счупил и изпаднал. Вижда се дупка отдоло на дръжката. При натискане на дръжката няма какво да създаде опора, да завърти механизма и да освободи щората/така го видях аз/. Заменен е временно с кламер. Благодаря на всички за прегледите и желанието да помогнат!
Ако админа прецени може да изтрие темата.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 22 ноември 2018 - 20:52

Защо да я изтрие, като си дал решение. Може да е полезна на някой в бъдеще.
Отговори

Kamael снимка Kamael 03 януари 2020 - 14:09

Здравейте, не отварям нова тема, тъй като ми изглежда излишно :biggrin:
Моят проблем с щората е, че като я дръпна после не мога да я прибера. Щифтчето, за което говори колегата си е на място, но така и не прибира палчетата, които държат щората опъната. Всеки път муша с каквото намеря (най-често отверка :whistle: ), за да ги освободя и да се навие.
Някой имал ли е такива преживявания и има ли решение различно от купуване на нова щора?
Колата е Astra H 1,9 CDTI 120к.с. комби.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 03 януари 2020 - 14:19

Щифтчето трябва да държи дръжката застопорена към тръбата. Като натиснеш дръжката, на практика завърташ тръбата и зъбчетата отиват нагоре и се освобождават. Механизма е много прост. Щом не се освобождават, най-вероятно или щифта не е на място, или пластмасата на дръжката се е изяла и не може да натисне достатъчно или накрайниците превъртат в тръбата.
Отговори

Kamael снимка Kamael 03 януари 2020 - 14:38

 Ne6to Smisleno, на 03 януари 2020 - 14:19, каза:

Щифтчето трябва да държи дръжката застопорена към тръбата. Като натиснеш дръжката, на практика завърташ тръбата и зъбчетата отиват нагоре и се освобождават. Механизма е много прост. Щом не се освобождават, най-вероятно или щифта не е на място, или пластмасата на дръжката се е изяла и не може да натисне достатъчно или накрайниците превъртат в тръбата.

Механизма наистина е доста елементарен. Чисто визуално всичко е О.К.
Но, да - може дръжката да е поизядена. Има ли решение тип „побългаряване“, или да си приготвя едни пари за нова? :confused:
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg