Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Ъпгрейд на 2.0 дизел

ceko снимка ceko 03 юни 2018 - 13:04

неее не ме разбрахте,сигнумнското е 2.2,1849v моята е 2.0
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 03 юни 2018 - 13:06

Колега Димов ти да не си пропуснал заглавието на темата???.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 03 юни 2018 - 13:24

Не, колега - не съм го пропуснал, просто пореден колега казва за ъпдейт и не се уточни - затова поне за мен не стана ясно точно какво има и иска. Плюс това и 2.0 на сигнум-а и там турбото е "право" и затова за да съм сигурен - попитах.

В такъв случай беше по-добре да си вземе турбо от 2.2 на вектра Б предполагам и Фронтера , за да няма проблеми с "правото". Но негово решение - дано стане и да се похвали после.
Отговори

ceko снимка ceko 03 юни 2018 - 13:37

Турбото е в добро състояние,и почти без пари с турбо пътищата,за това го взимам.Лесно ще ги преправя.А старите ми турбо пътища отиват заедно с турботои дюзите на фамилния работен кон зафира x20dtl
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 04 юни 2018 - 20:05

Дано не съм в жесток разрез със заглавието, но.. само да вметна - ASTRA G, X20DTL заводски.. сложих и турбо и интеркулер от DTH, интейк от VECTRA C.. спортен панелен филтър + няколко пъти настройка и догоних около 110-магарета (но не е мерена колата). Е.. вървеше прилично, поне спрямо stock DTL, но си нямаше нищо общо с читава 110-ка на VW.. :surrender:

Направи ми впечатление изказването на Марков - 175 или 185 км/ч и 6.5 разход.. Та аз на 195 не бях доволен, инак разхода поне на ASTRA G с много идиотско каране можех да стигна 6.5/100. Та на къде бия - ако тая променлива геометрия след чип не ви донесе много повече.. то за мен тя е една сложна занимавка, която се обезсмисля само с един чип.

п.п. Николай Вълчев само с едно ходене до Брезел - извади 131-коня от напълно stock-ов DTH!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 04 юни 2018 - 21:53

За мен турбо с променлива геометрия без дюзи от 2.2 не си заслужава. Просто повечето въздух ако не е комбиниран с повече гориво не си струва усилията.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 04 юни 2018 - 22:16

 tisho.74, на 04 юни 2018 - 21:53, каза:

За мен турбо с променлива геометрия без дюзи от 2.2 не си заслужава. Просто повечето въздух ако не е комбиниран с повече гориво не си струва усилията.


-Аз малко по-глобално се опитах да задам въпроса - струва ли си изобщо ВСИЧКИТЕ МАНИПУЛАЦИИ И ПАРИ, спрямо резултатите на финиша !? То каквото и да правиш, в крайна сметка редиш едни 350-400 лв. за ремап. Въпроса е без нищо друго и направо ремап-а - какви ще са разликите в постиженията на края ??? :confused:
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 05 юни 2018 - 06:22

Имах 2.2 във вектра б, което беше правено, но подозирам, че не само софтуер. Според мен някой хибрид на турбината е правен. Вървеше наистина много. На трета не си искаше гумите и то от 1700 оборота. Развърташе се до 5500 с лекота и там просто спираше. При 230 даваш газ и тя продължава мигновено без да се замисли. Но и скоростите са Ф35, което знаеш какво значи при тия скорости. В същото време биеше по светофарите сериозни автомобили за времето си. Та да не пиша още, за мен си струва само ако резултата е такъв. Ако не- не си струва.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 05 юни 2018 - 06:31

Резултата на stock-ов DTL с ремап е 107 магарета измерени.
Отговори

ceko снимка ceko 05 юни 2018 - 08:39

Веднага щом монтирам турбото,и преправя турбо пътя ще споделя каква е разликата между сегашното поведение на колата,и това с турбото с геометрия.Ще се опитам да кача и някоя снимка,стига да не забравя да щракам с телефона.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 19 юни 2018 - 22:13

 tisho.74, на 05 юни 2018 - 06:22, каза:



-Всичко това е вече твърде сложно, ако говорим за stock DTL да отиде на това равнище.. За това и задавам въпроса - СТРУВА ЛИ СИ всичко, предвид постигнатите резултати само с една скапана настройка !??

 mrsch66, на 05 юни 2018 - 06:31, каза:



-Точно толкова ги пресметна и човека, който няколко пъти настройва моята кола, но не е качвана на стенд и не мога да го потвърдя с графика. Но всеки, който е карал читава 110-ка на VW знае, колко СПЪНАТИ са конете на Опел-а, за жалост.

 ceko, на 05 юни 2018 - 08:39, каза:



-Разликата ще бъде осезаема, особено ако настройката е наистина качествена, а не като моята от някой с лаптоп под мишка.. Но имам едни подозрения, че дори въртящият момент и конете да насмогнат - съединителя бързо ще изплези език.. а след това дори да е наред всичко.. предавателните числа на кутията отново ще спънат пробудените кончета.. :surrender:
Отговори

ceko снимка ceko 24 юни 2018 - 11:51

Намерих време и монтирах турбото,колата върви и не влиза в авариен режим,поне за 20тината навъртяни километри но,винаги нещо ще е нередно.Ускорява на тласъци,в един момент развърта за част от секундата,усеща се много приятно,но веднага пада налягането,явно нещо несе спогождат с сегашния софтуер.В близките дни ще се гледа какво става.Ще кача и снимки на турбопътя.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 24 юни 2018 - 12:09

Нали не си очаквал да е плъг & плей? Сега те чака нов софтуер, който не е много ясно кой в нашта татковина може да направи като хората...
Има и една друга възможност- просто да ти изпуска отнякъде по турбопътищата. Но дори и така да е няма да минеш без софт.

Още нещо, не е зле да опишеш всички промени, които си направил, за да могат хората, които се интересуват от това да имат информацията за твоите неща на едно място, а не разхвърляна на две- три страници в десетина мнения.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 24 юни 2018 - 12:12
Отговори

ceko снимка ceko 24 юни 2018 - 13:04

Всичко ще опиша само да тръгне като хората.Инак почти съм сигурен че не изпуска от никъде.Като я покарам ще покаже
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 03 юли 2018 - 21:30

Дългонски, нали се сещаш че карам Зафира А, а не хеч като твоя? Мисли малко преди да пишеш! Когато сложиш твоя мотор в купето на Зафира А ще те призная да вдигнеш 195!
Ceko Твоята турбина пренадува и затова се реже от софта.
Мнението беше редактирано от dimitarmark: 03 юли 2018 - 21:31
Отговори

ceko снимка ceko 26 юли 2018 - 18:51

Днес се опитахме да настроим колата с богомил и честно казано според мен се получи добре.Човека беше очуден колко добре се управлява турбото с стария софтуер за гейт турбото.Общо взето вдигнахме горивото и налягането,като ми присади "картата"за управление на соленоида на турбото от 2.2,демек кога колко вакуум да дава.На дино не съм я качвал поради това че усещането за мен е по важно от хартията,а и спестих някой лев за други благинки.Колата върви много различно,за съжаление като се покара по душмански и температурата на въздуха се качва и започва да попуушва леекичко,което автоматично означава че следващия мод за през зимните месеци ще е подобрено охлаждане.Зимата ще ревизирам и турбото за да съм сигурен в него а и сега не звучи особено бодро,но държи налягане.Искам да кача снимки на преправения турбопът за да е полезен и на някой друг,просто нямам време за това и май и познания,така че моля някой колега да му ги пратя да ги качи.Отворен съм за въпроси.

https://b.radikal.ru...d91836d7ba8.jpg

https://d.radikal.ru...c568142b203.jpg

https://a.radikal.ru...9de82a8fd7d.jpg

https://c.radikal.ru...c0c9807a9e5.jpg

Използваните материяли за пътя са ал.тръби които взех от сигнума,а връзките се получиха след като нарязах маркуч от астра,зафира дтх,този свързващ кулера с металната тръба.
Мнението беше редактирано от ceko: 26 юли 2018 - 20:44
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 26 юли 2018 - 19:16

www.radikal.ru

Ползвай тоя сайт, за да качиш снимките.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 27 юли 2018 - 05:28

Защо ми се струва че си обърнал посоката на Кулера? Мисля че тръбите са вързани обратно :/
Отговори

ceko снимка ceko 27 юли 2018 - 06:54

Нее така си е,гледано отпред дясната тръба слиза надолу с пластмасово удължение и влиза в кулера на дъното му,лявата е отгоре и отива в колектора
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 27 юли 2018 - 07:22

В грешка си. Студения въздух от Кулера излиза отдолу.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg