Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ascona

Сложих по-силни крушки на Асконата !

sve_savov снимка sve_savov 16 януари 2006 - 19:01

Абе хора, преди около 2 месеца сложих по-силнички крушки на фаровете на Асконата - 100/90W ! Казаха ми да ги сменя, защото оригиналните са 60/55W,а тези по-силните можели да ми изгорят рефлекторите на фаровете !!!
Струва ми се логично, но дали наистина е така ?! :huhsign:

Дайте акъл, ако трябва пак да търся по-слаби или да слагам пак оригиналните немски !!! :fire: :mhihi:

Мерси предварително !!! ;)
Отговори

StK снимка StK 16 януари 2006 - 22:33

Вземи си крушки 55/60, но които са с повече светлина, има такива. Не слагай 100 ватови, че наистина се скапват рефлекторите.
Отговори

GT PoWeR снимка GT PoWeR 16 януари 2006 - 22:39

Освен рефлекторите се стапя и ключа за включване на фаровете :huhsign:
Отговори

Akulski_Cali снимка Akulski_Cali 16 януари 2006 - 22:48

...пожар.. най-малкото сложи едно доп. реле колега, инак светят по-силно.. първата седмица.

Ако искаш покарай така и след няколо седмици си огледай кабелите които захранват крушките ;) :huhsign:
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 16 януари 2006 - 22:59

От една година карам с такива крушки без никакви проблеми, баща ми също е с такива неговата кола от много по-дълго време, но и той няма никакви проблеми.......нито с рефлектори, нито с нищо......................
Едно е да твърдиш нещо за което си слушал и за което предполагаш че може да стане, а съвсем друго нещо е наистина да си пробвал :crazy: Така че проблеми с тези крушки няма :huhsign:
Отговори

Akulski_Cali снимка Akulski_Cali 16 януари 2006 - 23:36

schumi.fan, на Jan 16 2006, 10:59 PM, каза:

От една година карам с такива крушки без никакви проблеми, баща ми също е с такива неговата кола от много по-дълго време, но и той няма никакви проблеми.......нито с рефлектори, нито с нищо......................
Едно е да твърдиш нещо за което си слушал и за което предполагаш че може да стане, а съвсем друго нещо е наистина да си пробвал :crazy:  Така че проблеми с тези крушки няма :mhihi:
<{POST_SNAPBACK}>

.. :fire: :thu: , колега минал съм оттам и аз на младини :beer: , но поне си сложих допълнително реле преди 100 ватовите крушки :beer:
Резултата- след известно време каране, десни къси, ..аве нещо много често горят ве, брех 2/3 крушки смених, поразчовърках се след време и кабелята беше заприличала на неуспешен опит за качамак от мед, гума и пластмаса, след време трябваше да разглобявам фара за хоум мейд ремонт и рефлектора беше целия уеко напукан ;) :huhsign:
Така че, слагайте и 200 ватови ако искате но поне според мен е по добра инвестиция 55 вата прим. Филипс Блу Вижън или на GE има едни за всякакви атм. условия с много добра светлина(пак от опит колега).. :sup:
Отговори

Akulski_Cali снимка Akulski_Cali 16 януари 2006 - 23:38

:huhsign:
Мнението беше редактирано от Akulski_Cali: 16 януари 2006 - 23:40
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 16 януари 2006 - 23:39

Аз също нямам проблем 2 години и половина с такива крушки и рефлекторите са ОК :huhsign:
Отговори

Ivo_Dinkov снимка Ivo_Dinkov 17 януари 2006 - 08:59

Тайната на добро светене без хоум мейд изпълнения с допълнителни релета, крушки от по 100+ вата, ритуали за дъжд и други такива е:
1. хубави крушки(поне за мен такива са Филипс, ОСРАМ, но имам и доста добри впечетляния от евтините Нарва) с фабрично предписаната мощност

2. почистване с нещо остро и после с контактен спрей на клемите, влизащи в буксите на крушките

3. почистване нагара на ключа за фаровете(една профилактика с контактен спрей никога не е излишна, а ако ви е малко акъла като на мен, сменете и крушката му, така и така е свален, направо нова крушка няма да навреди :fire: )

4. сваляне, измиване с неабразивен препарат на рефлектора и стъклото; ако има нужда от допълнително уплътняване с прозрачен силикон за да не влиза влага. Следва подсушаване и монтиране на напълно сухите :mhihi: фарове

5. това не е задължително, но при мен също беше фактор- подмяна на бушоните за светлините- моите бяха нагорели и ту свтеха късите, ту ги нямаше :crazy:

След това отивате да ви регулират светлините, вземате си кутийка РедБул, пълните резервоара, пускате приятна музика и отивате да се возите цяла нощ, за да се насладите на "новите" си фарове :huhsign:
Отговори

baitanas снимка baitanas 17 януари 2006 - 09:04

и аз карам със 100 ватови крушки и не съм имал такива проблеми до сега,а баща ми кара вече 7-8 години така и няма проблеми.сега съм се навил да си взема филипс блу вижън ама не знам от къде да си купя,т.е не знам къде във Варна може да се продават.
Отговори

sve_savov снимка sve_savov 17 януари 2006 - 09:23

Май ще трябва да ги сменям навреме с Филипс !!! ;) Нещо необичам да си правя експерименти, за да не ме е яд после ! :2angry1: ;)
А, Филипса колко парички е долу-горе ? :huhsign:
Отговори

Sol_lecks снимка Sol_lecks 17 януари 2006 - 13:20

От година и половина и аз сам с такива крушки и нямам никакви проблеми!
Обаче има две неща които ще ти кажа:

1. Като ги сложиш трябва да направиш реглаж на фаровете, защото късите ще
ти светят като дълги и ще бъркаш в очите на другите шофиьори.

2. Един приятел с такива крушки преди 2 седмици направи белята, защото
той обича непрекъснато да кара с включени къси. И след цял ден каране из
София накрая един джип мина покрай нас през една локва, плисна студена
водичка, чу се едно пукане, и сега фаровете му са като пъзел. Залепени с тиксо.
Отговори

bugatti снимка bugatti 17 януари 2006 - 13:51

Блу вижън на H4 бяха някъде 40лв парчето поне аз за толкова си ги взех а иначе има и една GT серия се води пак на филипс която е много добра с незнам си колко % по силно светят.......
В софия вносителя се намира тук
има и в магазина на тонекс горубляне (малко след автопазара посока боровец)
успех
Отговори

Владо снимка Владо 17 януари 2006 - 14:02

да, 200 вата е най-добре. Ся правете разлика между фар на Аскона и на Астра...

иначе крушката за мен е една - HELLA :huhsign: Blue Light е модела, ама всъщност светят доста бяло и има огромна разлика
Отговори

bugatti снимка bugatti 17 януари 2006 - 14:09

Синия цвят по балона на крушката няма нищо общо с тези ментета на ксенон-а той се слага за да изчисти жълтеникавия отенък който има всяка една нажежаема крушка така че няма страшно инвестирайте спокойно :huhsign:
Отговори

sve_savov снимка sve_savov 17 януари 2006 - 14:48

LET's fly, на Jan 17 2006, 02:02 PM, каза:

иначе крушката за мен е една - HELLA  :huhsign:  Blue Light е модела, ама всъщност светят доста бяло и има огромна разлика
<{POST_SNAPBACK}>


LET's fly, можеш ли да ми кажеш нещо, като цени на HELLA - та !!! ;)
И все пак да предположим, че цената си отговаря и на марката !!! ;)
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 17 януари 2006 - 21:14

Akulski_Cali, на Jan 17 2006, 12:36 AM, каза:

.. :thu:  :beer: , колега минал съм оттам и аз на младини :huhsign: , но поне си сложих допълнително реле преди 100 ватовите крушки :mhihi:
Резултата- след известно време каране, десни къси, ..аве нещо много често горят ве, брех 2/3 крушки смених, поразчовърках се след време и кабелята беше заприличала на неуспешен опит за качамак от мед, гума и пластмаса, след време трябваше да разглобявам фара за хоум мейд ремонт и рефлектора беше целия уеко напукан ;) :sup:
Така че, слагайте и 200 ватови ако искате но поне според мен е по добра инвестиция 55 вата прим. Филипс Блу Вижън или на GE има едни за всякакви атм. условия с много добра светлина(пак от опит колега).. :beer:
<{POST_SNAPBACK}>


На калибрата рефлекторите и фаровете като цяло са мн по-малки от на вектра примерно и опасноста е по-голяма да изгори рефлектора..........Все пак е по-малко мястото за охлаждане...........Но по пронцип и при тях не става нищо, не знам защо при теб е станало така, да не стоял на място половин час на дълги :thu:
Относно Филипса ми се оплака един приятел, че не му светели добре и че било по-добре с оригиналните отколкоото с филипс.......Това ми каза, но не съм ги виждал как светят, така че това е само непотвърдено мнение.......... :fire:
Отговори

Владо снимка Владо 17 януари 2006 - 21:26

sve_savov, на Jan 17 2006, 03:48 PM, каза:

LET's fly, на Jan 17 2006, 02:02 PM, каза:


иначе крушката за мен е една - HELLA  :huhsign:  Blue Light е модела, ама всъщност светят доста бяло и има огромна разлика
<{POST_SNAPBACK}>


LET's fly, можеш ли да ми кажеш нещо, като цени на HELLA - та !!! ;)
И все пак да предположим, че цената си отговаря и на марката !!! ;)
<{POST_SNAPBACK}>



мида, сичките ми возила са с тях :mhihi:

Н4 - 12лв парчето

Н7 - 25лв парчето

Н4ките ги имам от 3 години , карани са на 3 коли .... общо около 80 000км
Отговори

sve_savov снимка sve_savov 18 януари 2006 - 00:27

LET's fly, на Jan 17 2006, 09:26 PM, каза:

sve_savov, на Jan 17 2006, 03:48 PM, каза:

LET's fly, на Jan 17 2006, 02:02 PM, каза:


иначе крушката за мен е една - HELLA  :fire:  Blue Light е модела, ама всъщност светят доста бяло и има огромна разлика
<{POST_SNAPBACK}>


LET's fly, можеш ли да ми кажеш нещо, като цени на HELLA - та !!! ;)
И все пак да предположим, че цената си отговаря и на марката !!! ;)
<{POST_SNAPBACK}>



мида, сичките ми возила са с тях :beer:

Н4 - 12лв парчето

Н7 - 25лв парчето

Н4ките ги имам от 3 години , карани са на 3 коли .... общо около 80 000км
<{POST_SNAPBACK}>



Евалла !!! Ами ти направо ме нави !!! :beer: :mhihi:
Има ли наистина ефект от тези незнам колко си % светлина в повиче, а ??? :huhsign:
Отговори

tarambuka3500 снимка tarambuka3500 18 януари 2006 - 10:39

да си кажа и аз мнението :)

- първо съм съгласен с по-горните мнения, че (особено на стара кола) е много вероятно да се скапат клеми/кабели/бушони и т.н.
След това иде самия рефлектор, ако е пластмасов.

- това обаче което най ме дразни е факта, че не мислите за другите по пътя. Щото като карате на къси, за останалите сте все едно на дълги, и не се чудете защо ви присветват или даже не гасят дългите. Онзи ден един такъв караше след мене, направо ми проби огледалото. Аз му пуснах задната за мъгла, пускам го да мине, забавям леко, ама той си седи, да е** и дзвера :fire: Направо издивях, идеше ми да го спра на аварийни и да му счупя фаровете (и главата).

Напоследък все по-често се замислям дали да не си сложа една халогенка отзад под бронята, хем да ми свети по-добре като карам назад, хем да мога да я пускам в лицето на умници с фарове като на локомотив.

така че помислете още веднъж - не сте само вие на пътя!
----

решението доколкото е възможно, е едно -
1) по-добри крушки от типа на гореспоменатите (аз лично съм с Osram Silverstar), но не по-мощни.
2) реглаж на фаровете !
3) почистване на рефлектори, евентуално полиране на стъклата (това съм чувал да го правят, но незнам къде)

запомнете:
На Пътя НЕ СТЕ само вие!

айде лека и доходна :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg