Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

ASTRA H - ПРОБЛЕМИ ?

swetlioo снимка swetlioo 29 януари 2020 - 13:31

 Ne6to Smisleno, на 29 януари 2020 - 12:19, каза:

Със зареден акумулатор няма да имаш проблеми да запалиш и с тоя. Щом имаш грешка, значи ще я има и с другия. Търси реле, свещи, кабели прекъснати или майстор да я прегледа.


Тествам, последните 2 дни и всичко изглежда наред. Майстори, последните 2 седмици, 3 дена е била при мен, останалото време вися в сервиза. Пак казвам, колко и зле да беше алтернатора, стартера и акумулатора, преди ремонтите в сервиза, колата винаги е палела от първия опит, най-много на второто превъртане на стартера. Тия новости с непаленето ми ги подариха в сервиза, а като се върнах за рекламация ме гледаха като ревали деца. Предполагам ако са знаели какво трябва да я оправят ще я оправят. Колата ми трябва всеки ден, не мога да им я оставям да се учат на нея, безцелно, за това се опитвам в свободното време аз да отметна какво й е и какво не й е. В събота и неделя ще я водя ако трябва другаде, а до тогава ще се опитвам сам и с ваша помощ да намеря решение. А вашите съвети са доста добри и благодаря на всички отзовали се до момента.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 29 януари 2020 - 17:13

От къде си?
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 29 януари 2020 - 17:15

София, Обеля 1
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 29 януари 2020 - 18:31

Направо си са уредил на 99%. Баче Тишо е твоя човек.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 29 януари 2020 - 18:33

 swetlioo, на 29 януари 2020 - 17:15, каза:

София, Обеля 1


С това трябваше да започнеш и досега щеше да си караш без ядове. Както казаха Тишо много ги обича тия двигатели!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 29 януари 2020 - 20:05

 swetlioo, на 29 януари 2020 - 17:15, каза:

София, Обеля 1

Имаш ЛС.
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 13 февруари 2020 - 13:49

Колеги, имам нов досаден проблем. Когато колата е паркирана, НО не винаги, се включват сами аварийките. Следователно, след като вляза в колата, мога д аги изгася с бутона. Някой има ли представа защо се включват сами?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 13 февруари 2020 - 13:55

Ами при мен става като падне до толкова акумулатора, че да не може да запали. Имаш проблеми по токовете.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 13 февруари 2020 - 14:43

А таа прословута фабрична аларма да не си прай майтап?
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 13 февруари 2020 - 15:27

Не знам да има аларма, не е пищяла до сега. Тия проблеми по токовете къде да ги търся?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 13 февруари 2020 - 15:34

Търси ги когато отвиеш клемата(минус) на акумулатора, закачиш уред на 10А обхват или ако има 2А, не знам има уреди всякакви. Плюсовата палка на клемата на кабела, минусовата на клемата на акумулатора. Заключваш я , и втори път натискаш копчето.
Изчакваш 15-20 минути и гледаш какво ще покаже уреда.
Казваш ни тук какво си видял.
Ако е много, значи нещо ти харчи нерегламентиран ток.
Ако ли е нормално, нов Акумулатор+ проверка на силовите кабели(пад по тях)

Но това после. Сега направи каквото описах.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 13 февруари 2020 - 15:39
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 13 февруари 2020 - 15:49

Това с мултицет ли се мери?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 13 февруари 2020 - 16:31

да
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 13 февруари 2020 - 16:47

Ok, ще премеря и ще пиша допълнително.
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 29 февруари 2020 - 22:40

Ново питане за моята кола. Нормално ли е като запаля да продължи да свети "лампата на Аладин" в продължение на 2, може би 3 секунди, след което гасне и не светва повече, докато не запаля дп следващия път. Маслото е 5w30 GM оригинално. Така си е била откакто я имам, но днес ми направи впечатление, че всъщност, червената лампа е за налягането.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 29 февруари 2020 - 22:48

Да.
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 01 март 2020 - 09:21

Благодаря, да не го мисля това.
А относно предния ми въпрос с мигачите, откарах колата пак в сервиза, дето я ръчкаха, та седя цяла седмица там, ужким пак са сваляли стартера и алтернатора, да видят дали от там няма проблем, въпреки ремонтите. За сега спряха проблемите с паленето и мигачите, но и навън не е било студено. Та за сега всичко е Ок.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 01 март 2020 - 10:08

Ще се окаже, че Нещо Смислено е прав за акумулатора.
Другия вариант е сим-а да се бъзика.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 01 март 2020 - 10:10
Отговори

Kara57 снимка Kara57 05 април 2020 - 18:28

Колеги,имам проблем с фабричен ксенон на опел астраН 2005г. 1,7CDTI (хечбек)При пускане на късите светлини/адаптивни/дясната крушка светва за 5сек.и угасва.В този момент сами се включват светлините за мъгла.Какво ли не пробвах.Първо купих крушка D2S 35W /китайска/ с гаранция....същият проблем.Пробвах с нов баласт/китайски с китайската крушка/...същото.Попилях бронята от сваляне.Последно откачих левият фар и го закачих отдясно...същото.Ако някой се е сеща за нещо друго освен посещение на оторизиран сервиз,моля да даде някаква друга идея!
Отговори

S.nikolov снимка S.nikolov 23 май 2020 - 19:38

Здравейте колеги, моля някои от вас ако знае колко ампера най- малко трябва да бъде акомулатора за опел астра н 1.9. Имам проблем с плюсовата Клема че загрява и дали може да е от акомулатора . Акомулатора ми е чисто нов но е 60ампера. Благодаря предварително.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg