Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Vectra B - От TID към MID

VectraB1.8/16v снимка VectraB1.8/16v 20 септември 2007 - 11:10

Да, така е, жълтите наистина са по дефицитни. А знаеш ли каде в БГ мога да го препраграмирам?
Благодаря за отговора!
А дали можеш да ме упътиш към някой майстор, който може да го препрограмира?
Отговори

VectraB снимка VectraB 20 септември 2007 - 11:15

Колегата помагащ със сигурност ги препрограмира и то прфесионално.
Отговори

VectraB1.8/16v снимка VectraB1.8/16v 20 септември 2007 - 11:24

 VectraB, на Sep 20 2007, 12:15 PM, каза:

Колегата помагащ със сигурност ги препрограмира и то прфесионално.

Благодаря за инфото. Значи спокойно да поръчам дисплей-я... 8)
Отговори

mandata снимка mandata 30 септември 2007 - 09:12

Почти съм сигурен, че нестава от друг двигател, а от бензинка- абсурд.
Ако е от друг дизелак - ще показва, но най-вероятно няма да се верни данните и ще трябва да се калиблира. Има си начини или да се флашне изцяло, или да се влезне в служебно меню и да се променят константите по таблица за твоя двигател.
Най-добре си търси MID от двигател точно като твоя :sup:
Отговори

помагащ снимка помагащ 30 септември 2007 - 17:12

 mandata, на Sep 30 2007, 10:12 AM, каза:

Почти съм сигурен, че нестава от друг двигател, а от бензинка- абсурд.
Ако е от друг дизелак - ще показва, но най-вероятно няма да се верни данните и ще трябва да се калиблира. Има си начини или да се флашне изцяло, или да се влезне в служебно меню и да се променят константите по таблица за твоя двигател.
Най-добре си търси MID от двигател точно като твоя :sup:

колеги няколко пъти вече МОЛЯ когато нещо не знаете и не разбирате не давайте мнение в повечето случаи е неверно и води само до едно обърква човека , който пита . МИД от бензин на дизел става само се препрограмира и с омега е същото .
Отговори

Mihal снимка Mihal 30 септември 2007 - 18:23

 помагащ, на Sep 30 2007, 06:12 PM, каза:

 mandata, на Sep 30 2007, 10:12 AM, каза:

Почти съм сигурен, че нестава от друг двигател, а от бензинка- абсурд.
Ако е от друг дизелак - ще показва, но най-вероятно няма да се верни данните и ще трябва да се калиблира. Има си начини или да се флашне изцяло, или да се влезне в служебно меню и да се променят константите по таблица за твоя двигател.
Най-добре си търси MID от двигател точно като твоя :sup:

колеги няколко пъти вече МОЛЯ когато нещо не знаете и не разбирате не давайте мнение в повечето случаи е неверно и води само до едно обърква човека , който пита . МИД от бензин на дизел става само се препрограмира и с омега е същото .

Става ли от омега. Нали уш били с по 2 букси.
Отговори

Maiky снимка Maiky 30 септември 2007 - 20:12

Колегата Помагащ е човека, който днес по рано писах, че препрограмира МИД-овете. От Омега на Вектра на става, той имаше предвид, че няма значение дали е от дизел на бензин или обратното. Просто се препрограмира. Така че примерно от Вектра дизел става на бензин и обратното, но от Омега на Вектра не става и обратното. Също така за Вектра има с два вида букси. И последно, колегата дето иска МИД на местото на ТИД: не си мисли, че само ги сменяваш и всичко е ок. Пускат се доп. кабели, сменя се лоста за чистачките и ти трябват доста датчици: за антифриза с ново казанче, за водата за чистачките също с ново казанче, за маслото, за стоп светлината и накрая и един тестер за фаровете. Познай от къде знам за всичко? А който не вярва, че от Вектра дизел става на бензинка да дойде да види с очите си. Препрограмирането е благодарение на колегата Помагащ. Надявам се, че няма да има повече въпроси на тема МИД. Има и търсачка! И всичко това е писано през последните почти 3г толкова пъти, че е станало досадно!
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 01 октомври 2007 - 10:32

Предполагам, че на много от собствениците на Vectra B с Triple Info Display (TID) би им било интересно да разберат как аджеба и какво е необходимо, той да стане Multi Info Display (MID). За самият дисплей е ясно - взима се дисплей от Vectra B в зависимост каква ти е буксата (жълта и бяла ли са?), но какви датчици трябва да се поставят и къде, това е по-интересната част! Нека който има информация и опит с това нещо да ми помогне :sup:
Отговори

hudson снимка hudson 01 октомври 2007 - 10:50

И аз чакам такава помощ :sup:
Aко пък има и снимков матриaл... ще е направо супер, но да не се размечтавам.
Отговори

beos снимка beos 08 октомври 2007 - 11:25

Много полезна тема! Отдавна не е писано в нея, но има някои неточности, според мен.

1. Гумите както са даден като размер 175 и 185 - това е широчината на гумата .. и не би трябвало да дава разлика в бордовия компютър.
2. Разликата за остатъчно остатъчно гориво с тази от показания на БК и реалните според мен идват от датчика на скоростта или по точно от индекса на скоростта на таблото - не знам как е точно при Вектра Б, но при Астра Ф има много разновидности и индексите на скоростта са доста различно варират дори и преди фейслифтовите и фейслифтовите Астри ..
3. Настройката на наличното гориво се коригира с ТЕХ2 като това много от сервизните работници немогат или незнаят как да го настроят с точност. Гледах описание как става това със съпротивление от 120 ом-а което имитира пълен резервоар и се влиза в сервизен диагностичен режим на БК и му се оказва с точност обема на резервоара и се коригира с бутоните върху самия МИД.

п.п Наскоро имаше пак въпроси как се преминава от ТИД към МИД и то от хора създали този форум и имаше напъдствия от други към тема която едва ли би била по полезна от тази .. Не погледнах дали тази тема е важна .. ако не е нека бъде такава ;)
Отговори

Silver снимка Silver 08 октомври 2007 - 23:17

 beos, на Oct 8 2007, 12:25 PM, каза:

Много полезна тема! Отдавна не е писано в нея, но има някои неточности, според мен.

1. Гумите както са даден като размер 175 и 185 - това е широчината на гумата .. и не би трябвало да дава разлика в бордовия компютър.
-----------------------------
3. Настройката на наличното гориво се коригира с ТЕХ2 като това много от сервизните работници немогат или незнаят как да го настроят с точност. Гледах описание как става това със съпротивление от 120 ом-а което имитира пълен резервоар и се влиза в сервизен диагностичен режим на БК и му се оказва с точност обема на резервоара и се коригира с бутоните върху самия МИД.

1. Да,това е ширината на гумата,но има малка реазлика във външния диаметър на гумите(който всъщност е важен),ако и двете са .../70R14.
70 значи,че дебелината на гумата(над джантата)е 70%от ширината.При еднакъв цолаж и различна ширина общия размер е различен... Това може да се провери например тук:http://www.avtogumi.com/
------------------------------
3.Ако можеш дай линк къде си чел за това...
Отговори

beos снимка beos 25 октомври 2007 - 21:00

За първото се съгласявам .. наистина не са ми сила гумите и джантите .. не знаех, че има отношения някакви спрямо широчината ..

По третото ето линк .. при Астра е така и при Омега, Калибра и Вектра ..

http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...st&p=140306

Поздрави!
Отговори

Silver снимка Silver 25 октомври 2007 - 23:29

 beos, на Oct 25 2007, 10:00 PM, каза:

За първото се съгласявам .. наистина не са ми сила гумите и джантите .. не знаех, че има отношения някакви спрямо широчината ..
По третото ето линк .. при Астра е така и при Омега, Калибра и Вектра ..
http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...st&p=140306
Поздрави!

Благодаря за линка,но той е за Вектра А.Там не е даден оригиналния линк(без превод) да видим дали няма и за Вектра Б...
Отговори

beos снимка beos 25 октомври 2007 - 23:35

Ето и тук .. но е на Чешки .. и е за Астра .. http://www.opelastra.../diagnosmid.htm .. за Вектра Б вече е проблем .. ще потърся инфо още и ще пиша в темата ..
Отговори

Raven снимка Raven 28 октомври 2007 - 13:19

и приблизително какви пари излиза това удоволствие?
Отговори

ipk снимка ipk 21 април 2008 - 13:19

Прочетох доста теми във форума за смяната на tid дисплея с mid. Явно става. Но никъде не прочетох в кой сервиз може да стане това и за колко пари може да се купи mid дисплей и да се смени (в София). Колата е вектра б 1.8, 97 г.
Отговори

Рошко снимка Рошко 21 април 2008 - 13:27

 ipk, на Apr 21 2008, 02:19 PM, каза:

Прочетох доста теми във форума за смяната на tid дисплея с mid. Явно става. Но никъде не прочетох в кой сервиз може да стане това и за колко пари може да се купи mid дисплей и да се смени (в София). Колата е вектра б 1.8, 97 г.

Въпросът е не колко пари ще дадеш за MID-a, колега, a за всички онези датчици, които трябва да сложиш, за да има кой да праща инфо към тоя MID.
Отговори

hudson снимка hudson 21 април 2008 - 15:44

 ipk, на Apr 21 2008, 02:19 PM, каза:

Но никъде не прочетох в кой сервиз може да стане това и за колко пари може да се купи mid дисплей и да се смени (в София).

Не си прочел за сервизи, защото всеки от там писалите си го е слагал сам. Дисплеите вървят за около 100 лв + двайсетина за лостчето на чистачките с бутоните за управление.

 tigra79, на Apr 21 2008, 02:27 PM, каза:

Въпросът е не колко пари ще дадеш за MID-a, колега, a за всички онези датчици, които трябва да сложиш, за да има кой да праща инфо към тоя MID.

Наистина тези датчици са проблем, защото за да ги сложи, трябва да смени казанчетата за антифриза и течността за чистачките (и може би картера на двигателя вместо да го пробива), НО това в само в случай, че иска да му изписва, когато гореизброените течности намалеят. Ако иска да има функциите на ТИД + показания за: моментен разход, разход за пътуването, оставащи километри с наличното гориво, хронометър и още един дневен километраж (май това бяха), не са му нужни НИКАКВИ датчици. Аз го направих така, с идята по-късно да добавя въпросните датчици, но май няма да стигна до тях.
Отговори

Рошко снимка Рошко 21 април 2008 - 15:50

Цитат

Ако иска да има функциите на ТИД + показания за: моментен разход, разход за пътуването, оставащи километри с наличното гориво, хронометър и още един дневен километраж (май това бяха), не са му нужни НИКАКВИ датчици. Аз го направих така, с идята по-късно да добавя въпросните датчици, но май няма да стигна до тях.
Бях се замисли по едно време за това, колега... Ама да дам 100+ лева заради единия разход... Че аз и така си го смятам разхода с елка за 2-3 лева. Що да дам 100 и кусур лева за друга елка...? :dance:
Отговори

hudson снимка hudson 21 април 2008 - 16:35

 tigra79, на Apr 21 2008, 04:50 PM, каза:

да дам 100+ лева заради единия разход... Че аз и така си го смятам разхода с елка за 2-3 лева. Що да дам 100 и кусур лева за друга елка...? :19a:

Че то на същия принцип - вдигаш капака и за 20 секунди си проверил всички нива.
От друга страна обаче, значително ми олекна крака върху газта, като гледам какви числа се въртят на моментния разход :dance: .
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg