Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ascona

Ascona C - Интегриране на табло на Astra

ГостGeleto_* 30 март 2005 - 15:53

Искам да попитам дали може от Астра да се сложи таблото на Асконата
Отговори

yasmania снимка yasmania 30 март 2005 - 17:33

Може като идея, но има някои дреболии за преправяне...за подробности питай колегата Ivo_Dincov....той кара блестяща аскона и доколкото знам има същите намерения.
Отговори

Ivo_Dinkov снимка Ivo_Dinkov 30 март 2005 - 20:36

Е, чак блестяща :)
Значи за таблото- проблемите идват не толкова с пасването или закрепването, колкото с жилата и кабеляците. Като размер таблото влиза точно, но май се налага отдолу да сложат планки с гумени подложки върху тях, за да няма вибрации и скърцане на таблото. Въздуховодите и маркучите за парното не са проблем- мериш и режеш колкото трябва.
Жилата на парното трябва да се правят докато пасне, понеже на Асконата са две лостчета, а на Астрата е с "врътка" и има различно опъване на жилото, има и повече позиции предвидени за обдухване, докато при Асконата са само прозорци, само в краката на пътниците, а по- средата- и на двете места(макар, че, ако е реализирано при Астрата, както на Аудито ми, това няма да е проблем ;)).
Ел. уредите и бутоните- тук трябва разбиращ от работата си жичкаджия. Всички кабеляци от таблото на Асконата са изведени на голям куплунг, намиращ се зад декоратвната пластмасова кора в ляво до водача, до лостчето за предния капак. Трябва от Астровото табло да се преправи така инсталацията, за да пасне точно по този куплунг. Може и да не пасва, но тогава ще е "Българска работа" и ако почне да ти прави мизерии някой консуматор, а това е почти сигрно в началото(всичко си има бъгове :)))), тогава ще се наложи да си купиш пакет боб и да гадаеш на него от какво може да е.
Таблото е възможно да дава грешни показания, тук също има нужда от калиброване на показанията, километража тряба ако не със същия, то поне да е с индекс, близък до този на Асконовия километраж, с оборотомера грижи нямаш.
Остава и един малък козметичен проблем, който забелязах при две Аскони с подменяни табла с такива от Астра- зад "барчето" пред скоростния лост остава около една педя кухина, което е силно дразнещо и придава незавършен вид на цялото упражнение, но това според мен лесно ще се реши с две парчета нягран и огънат до подходящата форма плексиглас, облечен с кожа.

Накратко, ако вече не си се отказал, трябва ти много желание, табло с всички уреди от Астра, схемите на инсталацийте на Астра и Аскона, подходящо помещение и добър жичкаджия(под добър визирам такъв, който не задава въпроси от типа "Това маха ли се или съм го счупил" ;)) и малко пари :)

Аз бях планирал това занимание за лятото, но понеже се сдобих и с Ауди, този проект мина на заден план(аут ъф мъни), догодина, след като баща ми се сдобие с по- нов Опел, ще се заема и с това начинание.
Успех, ако се нагърбиш и ти с тази задача!
Отговори

ГостGeleto_* 01 април 2005 - 15:52

Е мерси много за информацията. Абе аз сам си решил и ште се потрудя малко па ще видиме какво ште стане.
Отговори

VectraGT снимка VectraGT 01 април 2005 - 16:41

Бреий това ако някой го направи искам да го видя сигурно ще изглежда доста добре. Ако и асконата е запазена де :) Успех!
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 01 април 2005 - 16:55

Публикувано изображение

Публикувано изображение

:thu: :thu: :o
Отговори

Speedball снимка Speedball 01 април 2005 - 22:18

А колко горе-долу ще върви едно табло от астра с всички уреди и тн. ?
Отговори

ГостGeleto_* 02 април 2005 - 22:44

Ами не знам дати кажа ама няма да е повече от 200лв. Аз гледах в една морга табло за Фиат Купе и то беше 120лв така, че мисля че ще е до 150лв някаде
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg