Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Астра H не върти стартер

Go6k0 снимка Go6k0 08 октомври 2021 - 10:24

Здравейте колеги! Имам следният проблем при Astra H 1,7 cdti. Без значение дали топла или студена колата, пали когато тя пожелае. Вкарвам ключа, давам на контакт, светват всички стандартни лампи, завъртам да запаля и всичко изгася, все едно съм върнал ключа. Няколко пъти се повтаря тази процедура, в следващия момент давам контакт, светват лампите, завъртам да паля и запалва от раз. Аз съм доста озадачен какъв може да е проблема. Колата ходи при ключар, никакъв ефект. Казаха, че акумулатора е за смяна. Сменихме акумулатор ( наистина беше за смяна, подут и на товарна вилка под 7 волта ). От там "стана" динамото има проблем. Закарахме я да й оправят динамото. Всичко точно, но колата е в същото положение като в началото на процедурата. Ключаря ли да сменя или да търся проблема някъде по стартерните вериги и релета ? Тази вечер ще вляза в канала да огледам нещата около стартера, най вече дали има слаба връзка на болтовете. Дайте съвет, вече се виждам в чудо с майстори, които само ме мотаят наляво надясно и хвърлям пари на вятъра...

Благодаря предварително!
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 08 октомври 2021 - 10:37

Привет колега.
Вариантите са 2. Всичко останало е тъпотия. Разкарването ти е било излишно.
Първи вариант. Прецакан датчик за положение на разпределителния вал. Намира се над компре3сора на климатика. Ако е БОШ се търси БОШ-задължително. При Денсо - Денсо.
Втори вариант. Четки на стартера. Сваляш стартера, сменяш и си готов. Тук обаче има и един друг момент. Четките са набрали прахоляк и не се връщат.
Пиша това защото съм го минал вече.
Относно стартера. Единия болт се вади отгоре а другия отдолу. Когато го слагаш обратно първо се слага горния болт, намества се хубаво и тогава долния.
Отговори

Go6k0 снимка Go6k0 08 октомври 2021 - 10:50

Когато разкача датчика на разпределителния вал, как мога да разбера дали е работещ или не ?

Между другото, не съм автомеханик, да ме просветлите, какво общо има датчика на разпр. вал с паленето ? Това просто информативно, не разбирам и затова питам :)
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 08 октомври 2021 - 10:59

Датчик за положение на разпределителния вал, това само по себе си ти отговаря на половината питане. И да има връзка с паленето. Всичко се следи от компа на колата и при правилно функциониране на всички датчици и сензори колата пали от раз. Отговаря за да знае компа дали вала е в правилно положение, за да не стане сакатлък с клапаните и буталата. тва е най лаишкото обяснение.
За да си 100% сигурен какво е се прави диагностика. Най лесния вариант е: натискаш газ, спирачка и даваш на контакт без да пабиш.
На мястото на километража ще ти изпише грешки, ако има. За стартер не знам дали изписва грешка, но за датчиците-да.
Мнението беше редактирано от JorkataG: 08 октомври 2021 - 11:02
Отговори

Go6k0 снимка Go6k0 08 октомври 2021 - 11:05

Довечера ще направя всичко и ще пиша резултат :) Благодаря Адаш!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 08 октомври 2021 - 11:25

Дано не си прецакал нещо с тия ниски волтажи, защото тия Астри имат по-капризни компютри, следят напрежението и с тия резки клякания и буквално изключвания на всичко, няма да се учудя и да си думнал нещо. Те са били (поне преди смяната на акумулатор) породени от точно това, че не ти държи акумулатора. И в момента, в който захапе да върти, всичко пропада. Щом на вилка е бил под 7 волта, на стартер не ми се мисли на колко е бил.
Хубаво ще е да си провериш и кабелните връзки на силовите кабели, грее ли някъде някоя клема(кербовка)...Това е долен проблем при вече Опели на толкова години.
Пак проверете при въртене, на колко пада акумулаторът.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 08 октомври 2021 - 11:28
Отговори

ICO07 снимка ICO07 08 октомври 2021 - 11:31

Имах подобен проблем преди години на Вектра Б. Оказа се че стартера е за обслужване. А и имаше лек теч на антифриз и капеше върху стартера и беше клеасал. Колата палеше когато тя поиска и лампите на таблото гаснеха като завъртя ключа да паля, но стартера не се завърташе.
Отговори

Go6k0 снимка Go6k0 08 октомври 2021 - 12:21

Както се казва, тази вечер ще дерзая :D Канала ме очаква. На не зацепен стартер, мога ли на ръка да го завъртя на място или трябва да се сваля ? Лесно ли се сваля?
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 08 октомври 2021 - 12:33

 JorkataG, на 08 октомври 2021 - 10:37, каза:

Първи вариант. Прецакан датчик за положение на разпределителния вал. Намира се над компре3сора на климатика. Ако е БОШ се търси БОШ-задължително. При Денсо - Денсо.


Като е прецакан датчика не върти на стартер, така ли да разбирам?
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 08 октомври 2021 - 12:45

Това според мен не е вярно....
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 08 октомври 2021 - 13:17

 ivan_pop, на 08 октомври 2021 - 12:33, каза:

Като е прецакан датчика не върти на стартер, така ли да разбирам?

Не. Ако е прецакан датчика ще върти но няма да запали. А когато му чезнат лампите и стартера не реагира си е стартер.
Написах това защото съм минал и през двете. Първо беше стартера, после датчика. Интересното беше че въртеше при мен нормално, после не върти. при въртенето се случваше и да не пали. Тогава даже и с Оги говорихме що така прави.
Мнението беше редактирано от JorkataG: 08 октомври 2021 - 13:18
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 08 октомври 2021 - 13:24

Щом гаснат лампите, акумулатора ти кляка.
Мерете напрежението му когато искаш да палиш.
Хептен ли не върти?
Туй не е от четки. По-скоро втулки на стартера или нещо друго механично.
Стартера не можеш го врътна на ръка в никакъв случай. Просто няма откъде. Затворен е.
Не пробвай много, да не прецакаш и тоз акумулатор.
Отговори

Go6k0 снимка Go6k0 08 октомври 2021 - 13:59

Когато завърти, пали от четвърт. Въпроса е да стигне до въртене. На 5 въртенета на ключа 1 път пали ( и върти ) на 4-те само изгасят лампите, даже не завърта стартера. Възможно ли е да е губеща се маса ? От акумулатор до купе, от купе до двигател ?
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 08 октомври 2021 - 14:07

Да
Отговори

Go6k0 снимка Go6k0 08 октомври 2021 - 14:14

:good: Както казах, довечера ще дерзая. Ще рапортувам после. Аз лично най-много клоня към слаба връзка някъде по стартерната част, защото когато се стигне до въртене няма празно палене. Благодаря на всички за идеите!
Отговори

ufer снимка ufer 08 октомври 2021 - 14:18

Провери за всеки случай и плюсовия кабел. И там има изненади, особено при кербовките... :doh:
Отговори

Жоро снимка Жоро 08 октомври 2021 - 15:13

 Go6k0, на 08 октомври 2021 - 14:14, каза:

Аз лично най-много клоня към слаба връзка някъде по стартерната част, защото когато се стигне до въртене няма празно палене. Благодаря на всички за идеите!

Като запали и поработи 10мин пипни клемите на батерията дали са топли. По някога вътре в кербовката има проблем.

На баща ми на 1,7 на Х-ката, с проблем като твоя, му рециклираха стартера и се оправи.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 08 октомври 2021 - 16:42

Стартера взема направо от акумулатора.
Щом лампите гаснат, значи няма хлабава връзка, а стартера черпи голям ток и не завърта.
Стартер е.
Отговори

Go6k0 снимка Go6k0 08 октомври 2021 - 18:54

Сега дойдох при колата. При диагностиката с педалите дава 2 грешки. Едната е ecn061504, другата е ecn213971. Оставих колата да работи 20 мин, клемите на акумулатора са студени. Доколкото разбирам от интернета първата грешка е P0615 relay starters voltage too small C-127 - мерих напрежението на акумулатора при запалена кола и е 14.1, при изгасена е 13.0. Втората грешка доколкото разбирам е 2139- Invalid signal from CIM. А сега ме светнете закво иде реч?
Отговори

ICO07 снимка ICO07 08 октомври 2021 - 20:47

Колега тези грешки не те интересуват. Трима души ти казахме че проблема е в стартера и без свалянето му няма да решиш проблема. Както един колега е написал проблема е механичен в стартера. Трябва сваляне, разглобяване, почистване на всичката мизерия която е събрал във вкючвателя и в него а така и така си го разглобил смени четки и втулки ако са износени и ще си решиш проблема който имаш. А и в следващите няколко години ще имаш
обслужен и безпроблемен стартер.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg