Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Opel Astra Bertone 2.2 automatic

photo снимка photo 13 април 2020 - 03:07

Здравейте колеги,
Понеже не успях да намеря подобна тема (извинявам се ако има), а съм се ориентирал към такъв автомобил. Интересувам се от мнение за Opel Astra Bertone (Coupe) 2.2 automatic - по-специално ме интересува скъпа ли е поддръжката, често срещани проблеми, надежден ли е двигателя. И най-много се интересувам от здравината на автомата, дава ли чести проблеми и като цяло чуплив ли е.

Благодаря предварително, поздрави!
Мнението беше редактирано от photo: 13 април 2020 - 03:07
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 13 април 2020 - 06:49

А това 2.2 какво е? Бензин или дизел?
Отговори

k opel e снимка k opel e 13 април 2020 - 07:26

Ако си тешил да купуваш автомат на близо 20 години е риск. При правилна поддръжка и експлоатация може един автомат да надживее мотора. Но попаднал в ръцете на мърляв шофьор, се оказва, после идват ядове. А, мастер кид за автомат е цифра.
За мотора чакаме да кажеш.
Отговори

photo снимка photo 13 април 2020 - 18:49

Бензин е колеги забравил съм да напиша. Тоест да бягам от автомата, жалко, че единственото ми изискване беше да е автомат...
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 13 април 2020 - 18:51

И от този бензин също. Карат ги, ама колко народ изгоряха със сериозни ремонти ако знаеш...
Мнението беше редактирано от tisho.74: 13 април 2020 - 18:52
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 13 април 2020 - 20:08

Ако окастриш двигателя с 200 кубика и стане 2.0, няма да сгрешиш много.
Дали Бертоне, дали не - каквото попадне.

Нещо такова
https://www.cars.bg/...086d5638215fa92

Или такова
https://www.cars.bg/...9db6c29a940cd1d
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 13 април 2020 - 20:16
Отговори

photo снимка photo 14 април 2020 - 00:42

А можете ли да ми препоръчате кола автомат до 5000 лв.? Трябва ми да е читав автомата (да не е трошлив) и мотора също. Нямам каприз за марка и екстри просто ми трябва надежден и евтин автомобил с автомат.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 14 април 2020 - 02:58

Каква е идеята на тоя автомат че си така настървен към него ?

Трябва да знаеш че всичкият автомат, който влиза тук е рисков, защото не знаеш нито кой я е карал, нито как я е поддържал. 90% от колите ги "позакрепят", колкото да има някакъв вид и да може да се кара и толкова. Принципно е удобство за големия град, но е и още едно нещо, което може да излезе много пари за ремонт.

Твоите 5000 , трябва да ги намалиш на 3700-3800 за кола и останалите за обслужване + евентуални гуми, акумулатор, спирачни дискове, накладки ...профилактика на системи(охлаждаща, спирачна)... Не знам да включа ли и маслото и филтъра за автоматика в тия отделени пари, защото може и да не стигнат.
И това е сума, която е само за задължителните неща, преди каране, не говорим за други неща, които може да излязат след купуването.

Не може просто така , някой излиза и ти казва "ей тая". Няма никаква гаранция че ще й е наред нито автоматът, нито моторът. Да не говорим че на повечето едно пълно рециклиране на автомат излиза между 1500 и 2000 лева.
Хората са свикнали там, където маслото "не се сменяло", да не бутат много много. Сервизните интервали още от началото са много големи. Давам ти пример: От Тойота казали на баща ми че маслото на автоматика се сменяло на 120 хиляди....Моля ?
А смятай за какво става дума.
Като виждам сумата отделена за кола, горещо те съветвам да не се занимаваш с автомат(поне), защото може после да си хапеш каишката. Първо че няма да е кой знае колко нова за тия пари, после че може да излезе двойно на дадените за нея. Ще вземеш някоя най-малко 15 годишна бангия, дето не се знае автоматикът й на какъв хал е. Твоя си работа, аз изказвам мнението си.

Аз разбирам автомат, да, но отива на някоя по-скъпа кола, по-луксозна за която човек да е дал пари, но да се знае че ги има и ако стане нещо с него. Или пък чисто нова.

Всичко е търсене на по-поддържаната кола, щом нямаш претенции. Ама с тия пари да се хвърляш на автомат, не ми се вижда много разумно, поне на мен де. Както казах твоя си работа. Ти ще даваш парите, ти поемаш риска.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 14 април 2020 - 09:59
Отговори

photo снимка photo 14 април 2020 - 23:49

Благодаря колеги за информацията! За момента се отказвам от автоматика, пък като събера някой друг лев може да се ориентирам към нещо по-ново!
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 15 април 2020 - 14:56

 Д-и-м-о-в, на 13 април 2020 - 20:08, каза:



Димов, какъв е тоя двигател двойка бензин 190 коня?
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 15 април 2020 - 16:38

Вероятно става въпрос за Z20LET
Отговори

miro_rz снимка miro_rz 28 април 2020 - 10:51

 photo, на 14 април 2020 - 23:49, каза:

Благодаря колеги за информацията! За момента се отказвам от автоматика, пък като събера някой друг лев може да се ориентирам към нещо по-ново!

Баш да искаш автомат на 2.2 бензин. Първо мотора ще е гроги и ще трябва ревизия. Знаем за високия разход на масло и гориво. Второ ако автомата е подържан както трябва ще надживее въпросния двигател. Трето ако е със стария 2.2 на 147коня , а не директа на 155 коня ще носи и на газ, това ще е добре. Обречен си да храниш високия разход!
Моя баджанак търкаля Сигнум 2004та 2.2 директ автомат малко повече от 3 години. Врътна му 100 хиляди и нямаше проблеми с кутията. Доливаше доволно масло в двигателя и споделяше за високия разход на гориво. Иначе вървеше добре мотора, не беше слаб!
Мнението беше редактирано от miro_rz: 28 април 2020 - 10:58
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg