Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Помощ при избор на автомобил

benzy снимка benzy 23 април 2021 - 17:47

 Иван33, на 23 април 2021 - 16:24, каза:

Е, накрая съгреших с B20DTH... :pardon:

Е то не нема па да мрем девствени и за дявола трябва работа да има :)
Не е като бензина, но се свиква да ти "преде", а разхода ще те радва всеки път на колонката :)
Честито да ти е.
Отговори

west_side снимка west_side 19 юни 2021 - 17:57

Здравейте!

Бих искал да попитам какво мислите за колата от тази обява: Моята връзка

Ходих да я видя на място и колата изглежда доста прилично. В салона има съвсем леки забележки, като леко протрита кожа тук и там, олющено на дръжката на едната врата и още 1-2 такива детайла. Външно ми направи впечатление само едно мъничко петънце по боята на предния капак. Излизат и някакви грешки за преден ляв фар, като подозирам, че може просто да са сложили някаква евтина крушка и затова да се получава така, тъй като фарът си свети. Продавачът предложи да свали цената на 10 и нещо и да даде 4 стоманени джанти в бонус.
След проверка на ВИН-а се оказа, че колата е претърпяла удар отзад вдясно на 49 000 км и е възстановена в Швейцария. На около 65 000 км е обслужван диференциалът, като според служител в Опел това е твърде рано за този автомобил, но като цяло няма гаранция защо може да се е наложило. Последно през 2017 г. е била на 179 000 км. когато е обслужвана в Опел. Ясно е, че за 5 години не е направила 5 000 км, както твърди продавача. Освен това гумите и спирачките са тотал щета - едва ли мога да карам колата с тях от Севлиево до където и да било.
Отдруга страна, в момента в страната като цяло има още 2 с подобен двигател и екстри, и двете комбита.
С оглед на горното ми е интересно да чуя какво смятате -струва ли си инвестицията или рисковете са твърде големи.
Отговори

benzy снимка benzy 19 юни 2021 - 18:41

Колега, въпросът е на теб дали ти допада колата не дали е рискова.
Има голям шанс да е лимон. Сам си на ясно, че не е на реалните км, като нищо може да е със 100 хил км отгоре за тия 3-4 години. Съчетано с готовността на продавача да я махне като ти отстъпи печалба от 1500 е съмнителна... обаче истината е, че вероятно 99% от колите в България са също толкова съмнителни (и не обвинявам джамбазите - такова можем да си позволим).

Питай дали може да я вкарате в сервиз за хубав преглед и ако ти харесва - кръсти се и скачай.
Тоя фар може да е за 10 лева крушка както си мислиш, ама може да е за 500 модул или за 2500, господ знае, ако е било лесно за отстраняване вероятно са щели да го оправят, за да не ти се набива в очи. Което не дава гаранция, че ако вземеш друга нещо няма да "светне" по нея след седмица... Просто знай, че в БГ купуваш много по-употребявана кола от обявеното и имай някоя хилядарка в резерва да поемеш разходите, щото по по-новите коли всичко е скъпо м**** му... или се въоръжи с търпение да намериш някоя от 1ния % добри коли случайно попаднали при нас..
Мнението беше редактирано от benzy: 19 юни 2021 - 18:53
Отговори

sathv снимка sathv 19 юни 2021 - 19:40

Абе какви рискове бе човек? Ти за 10000 лева не можеш да си вземеш читава базова астра, ти си тръгнал да купуваш топ версия инсигния. Не я ли виждаш, че е на 300 хиляди. Изобщо, наивно е да очакваш, че инсигния за 3000 евро като тази има някакъв остаснал ресурс.
Мнението беше редактирано от sathv: 19 юни 2021 - 20:02
Отговори

west_side снимка west_side 19 юни 2021 - 22:36

 sathv, на 19 юни 2021 - 19:40, каза:

Абе какви рискове бе човек? Ти за 10000 лева не можеш да си вземеш читава базова астра, ти си тръгнал да купуваш топ версия инсигния. Не я ли виждаш, че е на 300 хиляди. Изобщо, наивно е да очакваш, че инсигния за 3000 евро като тази има някакъв остаснал ресурс.


То въпросът е, че у нас други няма. Или е 2009 г. или отива на току-що изтекла гаранция. По средата няма почти нищо. То няма и много алтернативи. Ако имаш по-добри предложения съм отворен за тях.
Отговори

sathv снимка sathv 19 юни 2021 - 23:01

За посочената от теб сума, можеш да вземеш доста по запазена астра. Това ми е предложението, подразбиращо се от предходния ми пост.
Отговори

benzy снимка benzy 20 юни 2021 - 01:39

 sathv, на 19 юни 2021 - 23:01, каза:

За посочената от теб сума, можеш да вземеш доста по запазена астра. Това ми е предложението, подразбиращо се от предходния ми пост.

Като изцяло подкрепям идеята за Астрата, отбелязвам, че колегата се е насочил към големия V6 мотор. Опциите му за що годе мощен двигател са относително проблемните 1.6т 2.0д мотори в Астра. Бая сериозен компромис. Ако държи да е мощна кола с голям мотор, се прежалва и взима 2.8 с всички рискове за това.

Може да погледне Инсигния 2.0 турбо, не е драстично по-слаба от V6 мотора. Няма да е същото като 2.8, но може би ще излязат повече бройки и по-голям шанс за по-читава.
Отговори

sathv снимка sathv 20 юни 2021 - 18:46

Той 2.0 турбо мотора също е голямо дърво. Директно впръсване, вериги, променливо газоразпределение, сложно турбо. Свят да ти се завие.
Отговори

benzy снимка benzy 20 юни 2021 - 19:25

Все пак е относително безпроблемен, не съм засичал много оплаквания из форума, било то и защото е по-малко каран от дизеловите. От тия години май няма прости мотори, но щом намира само един V6 седан по обявите, 2.0 ще добави още някоя бройка за оглед. Още повече с 2ка може да намери без 4х4 и да си улесни поддръжката в бъдеще... по-разумно е да се ориентира към по-запазена с по-малкия мотор, но ако го сърби за 260 коня и може да си позволи риска и поддръжката да взима 6така и да му се кефи.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 20 юни 2021 - 20:00

Разликата е че шестака става на газ, а двойката не. Прави си сметката защо се търси В6, а не 2.0Т.
А и при тази двойка панаира е голям. В6 е много по-добър избор. Лично дори не бих ги и сравнявал.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 20 юни 2021 - 20:01
Отговори

benzy снимка benzy 20 юни 2021 - 22:20

Е, и директната инжекция се прави на газ. Не споря кое е по-добро, работата е там, че според собствените му думи има избор от 1 - което не е избор. И казвате (и аз де), че е вероятно тази 1 да е на поне 300 хил км., което го оставя без кола...
Ако непременно иска голям мотор може да се пробва като колегата Zdravkop с 3.2 на Пасат Б6... но Инсигнията е по-нова, по-модерна и по-красива (според мен).
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 21 юни 2021 - 07:32

 benzy, на 20 юни 2021 - 22:20, каза:

Е, и директната инжекция се прави на газ.

Много искам да видя икономическата обосновка точно на това ставане.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 21 юни 2021 - 08:47

За мен пък няма причина да не отиде да я види. Избор от една кола също е избор за мен, защото имаш възможност да избереш нея. Нямане на избор в случая, означава да няма ни една кола такава.
Ако и тази "замине", тогава наистина няма да има нищо за избор. Затова аз го съветвам да отива и да я огледа, да я закарат в сервиз. Не е непременно , че ще е умряла или ще е изпотрошена до неузнаваемост.
Така никой нищо не може да каже, освен ако някой колега не я е гледал вече.

А за икономичексата обосновка... няма да я видиш, защото то няма такава. Или поне нормалните хора не виждат такова нещо. За обикновен инжекцион нещата са ясни, но за директ и по-специално тук...по-добре си карай на бензин.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 21 юни 2021 - 08:52
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 21 юни 2021 - 08:50

 Д-и-м-о-в, на 21 юни 2021 - 08:47, каза:

За мен пък няма причина да не отиде да я види.

Точно така! И това пежо, което карам сега, е стояло известно време преди да го взема. И не е на километрите, които пише на таблото. Но ми хареса и го взех.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 21 юни 2021 - 08:56

 tisho.74, на 21 юни 2021 - 08:50, каза:

Точно така! И това пежо, което карам сега, е стояло известно време преди да го взема. И не е на километрите, които пише на таблото. Но ми хареса и го взех.


А така, съмнявам се, че точно това ще стане и при колегата сега.

Със здраве да го караш. То вече Пежо Опел, Пежопел ... знаем :)
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 21 юни 2021 - 17:04

Колега, просто трябва да си готов с едни 6-7 хилядарки за след като я купиш:
1) смяна на агренажна верига, колела, водачи... Абе цялата карантия, и задължително оригинални части. 2500-3000 лв.
2) обслужване на задния диференциал - мислят че излизаше към 600-700лв в Опел.
3) смяна на масло на скоростната кутия - 400 лв
4) проверка на ходовата част, все нещо ще излезе...
5) за фаровете са ти казали
6) дискове и накладки отпред - 300-350 лв
7) комплект свестни гуми 18" с монтаж - под 1000 лв няма да е...
Газово - може и да не слагаш... Но и там е към 2500
Ако ти понасят тея цени, отиваш, изкарваш я извънградско, изрязваш я до 130 - ако вибрира волана, и джамбазина каже че е от баланса на гумите - да плати един баланс, и ако се оправи вземай я... Ако остане на вибрира след баланса - да смъква още 1500 лв...
Отговори

Dido0 снимка Dido0 24 юни 2021 - 20:13

Здравейте, нов съм във форума.

Насочил съм се към покупка на Опел Астра H и попаднах на една обява, на която не мога да разбера какъв е този двигател със 180к.с.?
Държи ли на газ, с верига ли е? Някакви по особени проблеми по него да има?
Конкретния автомобил от обявата, заслужава ли си парите?
Не са му описани екстрите, но на мен ми е нужен парктроник, темпомат и климатик, а всичко останало ще е бонус.



https://www.mobile.b...03&slink=kjxnbk
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 24 юни 2021 - 21:35

Ако е 2.0 отивай да я гледаш. Ако е 1.6 не си губи времето и парите.
Отговори

benzy снимка benzy 24 юни 2021 - 23:00

 tisho.74, на 24 юни 2021 - 21:35, каза:

Ако е 2.0 отивай да я гледаш. Ако е 1.6 не си губи времето и парите.

2.0 е е с 200 коня, тази остава да е 1.6.
Не знам що си мислиш, че ще има голяма разлика независимо кой е мотора - всъщност знам 4ти цилиндър - но това не означава, че 2-ката няма да е издухана, те по дефиниция всички са и пак ще иде на скъпи ремонти...


 Dido0, на 24 юни 2021 - 20:13, каза:

Не са му описани екстрите, но на мен ми е нужен парктроник, темпомат и климатик, а всичко останало ще е бонус.
https://www.mobile.b...03&slink=kjxnbk

Колега, темпомат и парктроник се добавят изключително лесно и не скъпо - липсата им не трябва да те спира от покупката. Цели се в добро общо състояние на колата, това е трудното за намиране. Колата всъщност изглежда доста запазена. Ако е купувана в БГ може да и се проследи и някаква история.
Поставянето на газова е възможно и всъщност на теория това трябва отстранява основния проблем на този мотор - споменатия 4ти цилиндър. Мотора доколкото помня е с ангренажен ремък, не с верига

П.С. сега видях, че тя колата си е вече газифицирана... което донякъде отговаря и на въпроса за газифицирането и прави цената прилична.
Мнението беше редактирано от benzy: 24 юни 2021 - 23:07
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 24 юни 2021 - 23:04

 benzy, на 24 юни 2021 - 23:00, каза:

2.0 е е с 200 коня,...

Не само.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg