Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Сервоусилвател на спирачките

gecatax снимка gecatax 07 февруари 2018 - 20:57

Здравейте,
първо става въпрос за Astra F C14NZ 92g.
От няколко дена педала на спирачките е твърд, напомпах 4 пъти и задържах педала, след което при запалване не потъна, което предполага спукана мембрана на сервоусилвател.
Въпроса ми е продават ли се някъде мембрани/ремонтни комплекти или трябва да търся втора ръка серво - ново не намирам в интернет, мембрани също?
Поздрави!
Отговори

Silencer снимка Silencer 08 февруари 2018 - 11:52

Спукана мембрана при мен преди години, имаше като симптом като натиснеш спирачката и се чува свистене/като изпускаш вентил на гума. Свиркаше.

Няма ремонтни комплекти - втора употреба, 10 до 20 лв макс, ти си с най-малко серво, и сп.помпа - става от всичко до 100 к.с.

Бъде сигурен че е мембрана.
Отговори

gecatax снимка gecatax 08 февруари 2018 - 12:06

 Silencer, на 08 февруари 2018 - 11:52, каза:

Спукана мембрана при мен преди години, имаше като симптом като натиснеш спирачката и се чува свистене/като изпускаш вентил на гума. Свиркаше.

Няма ремонтни комплекти - втора употреба, 10 до 20 лв макс, ти си с най-малко серво, и сп.помпа - става от всичко до 100 к.с.

Бъде сигурен че е мембрана.

Тогава ако намеря голяма помпа + голямо серво става ли plug and play или иска преправяне?
Поздрави!
Отговори

Silencer снимка Silencer 08 февруари 2018 - 12:20

Ако вземеш от Астра Ф ГСИ или Вектра А/там има зависи/ става вадиш слагаш монтираш.

Но на гърба на сервото имаш на винт и гайка рег.механизъм, който ако е много натегнат ще ти блокирва спирачките, ако отпуснат обратново.

Аз свалях 4 пъти монтирано серво докато разбера колко да го отпусна, щото ми светеше стоп светлината отзад.

Можеш да вземеш по-голяма помпа и серво от Астра Ф КОМБИ, с двигател 1.6 пълна инжекция 16в 101к.с. Важно е да е комби и да е този мотор. Това комби отзад е с още по-голям като диаметър сп.барабан, а отпред с големи спирачки 256мм дискове и апарати.

Но горепосочените барабани и дискове си имат негатив - по-голям инч джанта- минимум 14 инча.

Вектрата ми е с по-голямо серво и помпа/22мм, пише го отдолу на помпата/, и 256мм сп.дискове и апарати. Отзад съм на малък барабан 200мм диаметър. Въпросното серво ми позволя да сложа по-големия барабан или направо дискове от две нула мотор. За спирането , определено е по-добре.

Your call както се казва
Отговори

gecatax снимка gecatax 08 февруари 2018 - 13:30

 Silencer, на 08 февруари 2018 - 12:20, каза:

Ако вземеш от Астра Ф ГСИ или Вектра А/там има зависи/ става вадиш слагаш монтираш.

Но на гърба на сервото имаш на винт и гайка рег.механизъм, който ако е много натегнат ще ти блокирва спирачките, ако отпуснат обратново.

Аз свалях 4 пъти монтирано серво докато разбера колко да го отпусна, щото ми светеше стоп светлината отзад.

Можеш да вземеш по-голяма помпа и серво от Астра Ф КОМБИ, с двигател 1.6 пълна инжекция 16в 101к.с. Важно е да е комби и да е този мотор. Това комби отзад е с още по-голям като диаметър сп.барабан, а отпред с големи спирачки 256мм дискове и апарати.

Но горепосочените барабани и дискове си имат негатив - по-голям инч джанта- минимум 14 инча.

Вектрата ми е с по-голямо серво и помпа/22мм, пише го отдолу на помпата/, и 256мм сп.дискове и апарати. Отзад съм на малък барабан 200мм диаметър. Въпросното серво ми позволя да сложа по-големия барабан или направо дискове от две нула мотор. За спирането , определено е по-добре.

Your call както се казва

Супер, събота неделя ще сваля да погледна мембрана ли е, клапана ли е и го свалям да търся решението, че крака ми стана мускулест :D
Поздрави!
Отговори

gecatax снимка gecatax 09 февруари 2018 - 20:32

Проблема май се оказа във вакуума за клапите, който отива към кутията на парното, той отива до кутията, след което под филтъра на купето продължава, та този който е под филтъра на купето и който не съм сменял, защото не съм го виждал(знаел че продължава така) беше сцепен.Смених го запалих и се оправи колата, след 1 час тръгнах да вадя маркуча с клапана който влиза в сервото и взе да съска, значи държи вакуума, а аз се разминах лесно.
Да не отварям нова тема някой знае ли на астра ф без климатик от коя страна е изхода на парното, този който е от към скоростите или от към ангренажа?
Поздрави!
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 11 февруари 2018 - 11:49

Към ангренажа е изхода, но принципно няма никакво значение за самото радиаторче и работата му, ако ги размениш.
Поздрави :icon_wink2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg