Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Хидравлично масло

goony снимка goony 24 юли 2013 - 01:34

 Rosen Popov, на 15 юли 2013 - 17:32, каза:

Идеята на производителят е да се различават по цвят:
Червено-Механична хидравлика
Зелено-Електрическа хидравлика. Нормално е(не компетентно) да ти кажат за зеленото масло, че става за почти всички нови коли-те повечето нови коли са с електрическа хидравлика.
Поздрави :icon_wink2:


Доляхме масло, но да попитам още нещо- май доляхме малко повечко( малко над максималното ниво), но казаха, че нямало проблем и системата сама щяла да си изхвърли излишното масло, ако имало такова. Та, искам да попитам така ли е наистина и може ли да се повреди нещо като сме сипали повече масло от колкото е максимума?
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 24 юли 2013 - 07:13

Защо не извадиш ненужното количество със спринцовка и шлаух, производителят за това е сложил белязка за максималното количество.
Отговори

RumbertoX снимка RumbertoX 30 август 2013 - 13:11

Колеги според вас хидр. масло MAXXUS ZHS-SERVO подходящо ли за ел. хидр. помпа TRW на astra g 1.6 16V?
Отговори

deas снимка deas 30 август 2013 - 14:41

За Astra G виж тези масла

Моята връзка
Отговори

Hristo Mutafov снимка Hristo Mutafov 10 октомври 2013 - 17:36

Здравейте колеги,на астрата ф искам да и сменя някой ден хидравличното масло какво червено масло трябва да е?защото като въртя на място се чува едно съскане!?
Отговори

boyko1975 снимка boyko1975 10 октомври 2013 - 19:07

Изчетох подробно цялата тема и с изключение на един единствен колега, никой друг не споменава,има ли разлика в "лекотата" на волана след смяна на хидравличното масло.Явно няма,а смяната е с профилактична насоченост.Поздрави!
Отговори

unreax снимка unreax 08 април 2015 - 15:33

А за Astra H какво масло се сипва?
Отговори

Toni74 снимка Toni74 29 април 2016 - 07:24

За втори път се вкарвам в разходи по смяна на хидравлична рейка. Първия път сменях на Golf 3 като след това направих 2 промивки с българско хидравлично масло MHL 32. След първата промивка излязоха много мизерий и затова реших да направя 2-ра промивка. Маслото се източва, като се развият тръбите от рейката, в противен случай мизериите не могат да се отстранят. След 2-рата промивка карах с хидр. чечност 4-5 дена с MHL 32. Почна да се обажда помпата /Зърка странно/. Отидох в сервиза на VW и ми дадоха - VAG G 004 000 M2 1L. Източих тази българска ЧОРБА и сипах оригиналното масло около 800-900гр. Помпата спря да се обажда, карах си голфа след това 5 год. без проблем. Сега ми предстои смяна на рейката на Astra H.
Отговори

tenchev снимка tenchev 17 септември 2016 - 18:16

GM ATF DEXTRON VІ 1L това ли е маслото за хидравликата и като обезвъздушавам НЕ паля джигател и да не затварям капачката на съда това ли е всичко?
Отговори

njoy снимка njoy 19 септември 2016 - 08:19

 tenchev, на 17 септември 2016 - 18:16, каза:

GM ATF DEXTRON VІ 1L това ли е маслото за хидравликата и като обезвъздушавам НЕ паля джигател и да не затварям капачката на съда това ли е всичко?

Не е това масло.Даже на цвят е различно.Маслото за хидравликата на астра "Н" е 1940715.
Отговори

Victoriq снимка Victoriq 25 декември 2016 - 18:32

Здравейте колеги да попитам за моята вектра Б 2.0 на хидравликата смених маслото и помпата се чува да работи когато завъртя пълен десен/ляв/ , НО се едно нямам хидравлика. Въпроса ми е каква може да е причината и кое трябва да сменя . Благодаря
Отговори

Hevy снимка Hevy 19 февруари 2018 - 20:19

Ако някой се напъне да прочете цялата тема, и се чуди какъв е този бардак с маслата - един пише зелено, друг червено, аз пък съм с жълто, ще поясня. До преди 7-8 г си имаше зелено опелско масло за хидравликата, заради електрохидравличните усилватели. После го спряха и казаха, ще наливате червено трансмисионно - не пречи. Вероятно някаква фирмена политика за облекчаване на сервизите. Естествено Опел масла не произвежда, вземали са го от някой производител, така че нищо не пречи човек да си намери хубаво синтетично хидравлично масло - почти винаги са зелени. Не само по колите, винаги прецизната хидравлика е със синтетично зелено масло, масовата хидравлика - с обикновено минерално. Ето например Феби го правят,бутилират...един дявол знае, нашето хубаво старо зелено масълце кат.ном. 1940 766

http://deauto.bg/con...06161-зелено-1l

Аз добре че се зачетох в темата, излиза че от 2011 карам, и не съм го сменял :doh: , с обикновено минерално хидравлично масло Maxxus. Някакви нередности не съм забелязал, преди година долях малко-бистро изглеждаше, хидравликата не вие- демек не се товари. Обаче ме налегна носталгията и ще взема да го сменя с това зеленото Феби...

п.с. Да бистро изглеждаше, даже топнах пръстче. Днес запасен с 2 л зелено масълце тръгнах да го сменям и още като вдигнах цедката посърнах...От вътрешната страна черна! Изсмуках някаква черна течност, приличаща на масло с графитна добавка. Така че проверявайте под цедката, отсам мрежата изглежда по добре. Отново препоръчвам метода със спринцовката. Този път взех от 60мл, на нея сложих прозрачно маркуче 6мм. На три пъти изпразва резервоара, наливам новото на един пръст под гърлото, паля, три пъти насам - натам до край, капачката може да не се навива, не плиска.И е желателно предницата да се вдигне, няма смисъл да се търкат гумите по пода на едно място. На 1.5 л стана бистро като това което наливам, оставих си 0.5 за резерв.

п.с. кат. ном. за сервоусилвателя в ТИСа са 2 - 1940707 и 1940715 , на зеленото масло което взех /SWAG че го нямаше това Феби/ има Opel 1940715.
Това което съм писал по горе - 1940 766 , и го знам от преди, го има на Феби заедно с 1940715 . Но в тиса такъв номер не открих, интересното е че съседните номера в списъка са
1940764 - трансмисионно масло SAE 80 И ТРАНСМИСИОННО МАСЛО ATF3305
ппс .Намерих от къде го знам, ето го номера където описват сервоусилвателя, а го няма в списъка с маслата които цитирах по горе...

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Hevy: 01 март 2018 - 22:46
Отговори

daritel снимка daritel 05 април 2018 - 13:33

Здравейте !
Пиша в тази тема , за да не отварям нова, пък и проблема ми е в същата категория.
Имам Вектра Ц 2002 1.8 z18xel.
На информационния дисплей ми излезе символ с волан и удивителна / което предполага проблем с кормилното управление /.
Рециклирах си рейката /имаше теч/ вчера подмених и около 400 грама от хидравличното масло , но символа си стои на таблото .
А е голяма мъка да доливаш - сваля се гума , подкалник и доливам със спринцовка .
Грешки не ислизат на диагностика . Давайте идеи как , какво , къде ...
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 07 април 2018 - 10:48

За електро-хидравликите, маслото, което е "оторизирано" за ползване е Febi 06161.
Зелено е - така че си го има все още зеленото масло. Много колеги казват че няма проблем при ползването му.

Аз само не разбрах къде е тая цедка и някой ще я покаже ли къде стои и как изглежда на снимка?
Вътре в "гърлото" на помпата ли? Отделен елемент ли? Предполагам Вектра Ц ползва същите системи TRW 2 генерация като на Астра Г(поне фейслифта).
Отговори

esil2 снимка esil2 13 април 2018 - 18:19

Това е помпата ми http://prikachi.com/...86/9306486r.jpg каква марка е не знам но като извадих цедката с пръчицата самата пръчица беше суха явно трябва да долея масло от това зеленото за електрически хидравлични помпи. На самата пръчица има малка стрелка сигурно до там трябва да е нивото или греша.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 13 април 2018 - 19:52

Това е първата генерация на TRW май. За нея знам че цедката е в този високия отвор, завършващ с капачката отгоре. И стрелката мисля че казваше до там задължително да има масло.
Отговори

esil2 снимка esil2 13 април 2018 - 21:24

Точно така цедката с пръчицата е във високия отвор а колата от подписа ми е 1999г
Отговори

Hevy снимка Hevy 14 април 2018 - 09:16

За daritel - Най вероятно компа не приема рейката след свалянето,и няма датчик който да засича нивото на маслото. Сложно е, най добре отиди в официален сервиз.Най вероятно ще излезе че е загубена калибровката на нулево положение.
За esil2 - това е Делфи.

пс. Темата е от важни, не е място за разсъждения...
Мнението беше редактирано от Hevy: 14 април 2018 - 09:27
Отговори

1st0r1k снимка 1st0r1k 10 октомври 2018 - 21:29

Здравейте!
Решил съм да сменя хидравличното масло,защото помпата цвили. Купил съм зелено масло (за ел.помпи). Проблема е,че до сега не съм го правил никога. Бихте ли дали някоя снимка и информация?
Колата е Astra G 1999г. X16XEL
Благодаря!
Мнението беше редактирано от 1st0r1k: 10 октомври 2018 - 21:35
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 10 октомври 2018 - 21:42

Толкова ли е трудно да се върнеш малко назад в темата и да откриеш отговор? Не може всичко наготово! И по сто пъти едно и също.......
Мнението беше редактирано от IvailoM: 10 октомври 2018 - 21:43
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg