Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Новини

ГОТОВО, Opel с доживотна гаранция

fanatic снимка fanatic 09 август 2010 - 13:43

За какво е тая дискусия, като всички знаем, че тая гаранция е част от белите държави. Тук няма как да стане тоя номер поне до 22 век...
Отговори

mitaraf снимка mitaraf 09 август 2010 - 20:44

Колеги, на мен ми се струва, че от Опел изобщо не трябва да увеличават гаранцията, а даже трябва да я направят по-малка. Само трябва да почнат да произвеждат автомобили с качество, като тези правени от тях до 1993 година и да забравят срама наречен "Екотек". Тогава ще забият в земята редица марки, но може и да фалират, защото ще си караме опелчета до живот. :naughtynono: Ако забравят и ръждите, ще останат единствената марка на планетата. Приятно е да помечтаем, нали... :mhihi: :sad-smiley-046:
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 12 август 2010 - 21:24

Тази доживотна гаранция е рекламен трик като 7 годишната на Хюндай или 5 годишната на Киа т.е. метод на евтините марки да привличат клиенти... А най важното е автомобила да не се разваля и да не гние не някакви гаранции...

Ако ми произведат в момента вектра А с Ц20ХЕ и 4х4 не искам гаранция никаква... Аххх мечти мечти....
Отговори

fanatic снимка fanatic 12 август 2010 - 23:33

След 10 години ще си пак целия жълт отдолу, което сега поне отчасти е ок, поне е по-добре от това, което беше.... междувпрочем много по скъпи марки в наши дни имат проблем с корозията....
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 12 август 2010 - 23:56

 mitaraf, на 09 Aug 2010, 21:44, каза:

да забравят срама наречен "Екотек"


Обоснови се.
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 20 август 2010 - 22:41

Темата вече има официално развитие.
В последния брой на ВАГ списанието AutoBild (№33 от 19-25 август) на стр. 44 има следното заглавия:

Цитат

"Рекордна гаранция от Опел.
В кои случаи тя е дори до живот"

В общи линии най-важното е следното:
Тази гаранция важи от 05 август 2010г, но (както винаги има едно НО) тази гаранция (160 хил км) важи само за Англия и немско.
Гаранцията включва "...Опел да поеме разходите за труд неограничено дълго или до пробег 160хил.км. Собственика ще трябва да поема разходите за части както следва:
- до 50хил.км - клиента не плаща нощо
- до 60хил.км - Опел поема 90% от разходите за частите
- до 70хил.км - Опел поема 80%
- до 80хил.км - Опел поема 70%
- до 90хил.км - Опел поема 60%
- до 100хил.км - Опел поема 50%
- до 160хил.км - Опел поема 40%"
Мнението беше редактирано от Зенит-е: 21 август 2010 - 08:22
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 07 април 2014 - 18:36

Вече е ясно, че няма да доживеем до доживотната гаранция на Опел, но все пак има напредък:

Цитат

Opel минава на 5-годишна гаранция

Българските купувачи вече ползват допълнителни три години без увеличение на цената.


За клиентите на Opel пролетта ще бъде още по-щастлива, защото моделите на марката вече ще се продават с удължена 5-годишна европейска гаранция, или до 150 000 км пробег, вместо досегашната 2 години и без ограничение на пробега. Нещо повече, трите допълнителни години гаранция няма да се отразят в повишаване на цените на автомобилите, които за някои модели дори ще са по-ниски от тези през 2013 година.

Освен с удължената гаранция Opel ще привлича нови собственици на доказалите се с високите си качества, практичност и надеждност Corsa и Zafira. Моделът Corsa с 1,2-литров бензинов двигател с максимална мощност 63 кВт/85 к.с. се предлага на цена от само 18 500 лева с включен ДДС и богато оборудван с климатик, радио CD, управление на радиото от волана, борд компютър, круиз контрол, дистанционно централно заключване, предни ел. стъкла и други. Станалият стандарт за многофункционалност компактен ван Zafira в изпълнение с 1,8-литров бензинов двигател 103 кВт/140 к.с. вече се предлага на цена 25 990 лева без ДДС (моделът ползва данъчен кредит). В цената са включени: цвят металик, климатроник, радио CD, управление на радиото от волана, кожен волан, круиз контрол, борд компютър, фарове за мъгла, електрически прозорци, дистанционно централно заключване, електронна стабилизираща програма ESP, 6 въздушни възглавници, 7 места, преден подлакътник и много други екстри. Специалното предложение за Zafira е валидно и в комбинация с дизелов 1,7-литров двигател с максимална мощност 81 кВт/110 к.с. (цена 27 990 лв. без ДДС) или 92 кВт/125 к.с. (цена 28 790 лв. без ДДС).


Източник: Агенция Speed-Press
Отговори

bgfrayman снимка bgfrayman 08 април 2014 - 19:09

мен лично ме изгубиха с тези 2-е години до сега.
Пу да го бяха направили преди година сега щях да съм със Зафирата, но нищо никога не е късно :-)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg