Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

ПОМОЩ - Лампа Акумулатор !

red_gendo снимка red_gendo 19 юни 2009 - 20:58

Здравейте колеги,

Проблема : АСТРА 1,6 КОМБИ , 1995Г., 71 К.С.,

Наскоро ми се появи следния проблем - сутринта отивам на работа, оставям колата, вечерта си я прибирам. Вечерта забелязх обаче, че лампата на акумулатора свети, като забележете -колата е изгасена и дори ключа не съм сложил в нея. Помислих, ч е е заради горещото време. Вечерта долях малко дистилирана вода и го заредих. На другата сутрин запалих без проблем и отидох пак на работа. Угасям колата, махам ключа от контакта и ... лампата на акумулатора пак светна. Оставих колата и заминах на работа. Нямах ключове за да сваля едната клема и стана това което си мислих - вечерта нямаше грам ток да запаля. Наложи се да ме влачат. На другия ден заредих акумулатора отново . Направих едно две кръгчета около блока. Лампата в движение си свети. Когато угася колата пак свети и акумулатора заминава. Карама на газ. Повиках майстор ПЪРВИ - каза, че е от пистовия ремък, да ама не -обтегнат си е. После каза, че е от динамото -свалих го , четките са си добре и не са много износени. После каза, че е от контакта за запалване - нямаше проблем и там. ВТОРИЯ майстор който доведох каза че почва да мери от акумулатора и ще намери проблема. Акумулатора без да е запалена колата показва 12,5 волта. При запалване около 14,4 волта. Като дам газ се покачват волтовете. Каза , че акумулатора е добре и се зарежда. Отново свалих динамото - четките пак огледахме и са си добре. Гледахме и трита диода на динамото - мерихме ги и са си наред. Като оставя колата запалена на свободни обороти лампата на акумулатора свети и леко по леко намалява светлината, а като подам газ и светлината и става ярка и силна. Не ми присвятква жълтата лампа за да покаже грешка. Не знам от какво може да е. Моля някой ако е имал такъв проблем да ме посъветва как да реагирам и какво да проверя

Благодаря на всички участвали !

Red_gendo@abv.bg :icon_razz2:
Мнението беше редактирано от red_gendo: 20 юни 2009 - 09:24
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 19 юни 2009 - 21:56

Здравей колега,пишеш че колата при работа дава 14.4в а при изфорсирване превишава ли ги?Ако ги превишава значи е отишъл регулатора на напрежението,който ограничава напрежениетодо14.4в Това е което се сещам.Да помагат и други по знаещи колеги
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 19 юни 2009 - 22:33

колега имаш отечка по инсталацията....някъде някой кабел ти прави мизерии.Аз имах същия проблем с абсолютно същите симптоми само че го хванах навреме преди да съсипя акомулатора.Отидох на жичкажия и оправиха нещата...незнам кой кабел честно казано правеше проблема но поне при мене всичко се реши с намесата на мой познат който е на "Ти" с автомобилните инсталации.

Моя съвет е да потърсиш човек който разбира защото от неизправна инсталация се тига и до самозапалване на автомобила.....не е шега работа.Докато не отстраниш проблема ако ти е възможно когато не караш колата откачай едната клема на акомулатора за всеки случай.
Отговори

Izparitel снимка Izparitel 19 юни 2009 - 22:38

Най-вероятно проблем с алтернатора. Съдейки по въпроса най-добре отиди директно при майстор. Ако трябва да се сваля алтернатора, да се разглобява и т.н. не си заслужава енергията.
Отговори

Svetoslav снимка Svetoslav 20 юни 2009 - 00:15

Този проблем би трябвало да е от алтернатора ... трябва ти някой, който наистина разбира добре от такъв тип "щуротии". Успех и чакаме резултати ... и то добри :icon_razz2:
Отговори

red_gendo снимка red_gendo 20 юни 2009 - 08:16

fanatic пак тънко мина щото съм на биричка. Голямо да разбирам метър ? :) а инъче с тази кола съм обиколил сервизите и то все за електроники и тънки дефекти. Още като я купих в Казанлък никой не можа да открие странния дефект загуба на мощност - накрая едно лапе на 18 ми събра очите и откри какво е. Относно алтернатора - сваляхме го всичко му е наред два пъти и двама различни майстора го гледаха. Та сега ако някой ме пита защо няма мощност колата му ще му дам съвет къде кво да провери защото съм минал по този път. Затова се надявам някой който е имал този проблем да даде точен съвет. Благодаря на всички все пак с обмяна на идеите ще стигнем до успех !

Fanatik - чакам си биричката.

А и гледам събор на опел ще има. Абе няма ли да има избори баш тогава?
Мнението беше редактирано от red_gendo: 20 юни 2009 - 08:18
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 20 юни 2009 - 10:22

Колега, сега ще ти обясня. На старата ми кола ставаше същото нещо, описано от теб. Щом ти повишава напрежението виновен е реле-регулатора. Със сигурност проблема ти е в алтернатора. Ако толкова няма кой да ти го оправи ходи в някоя морга и си вземи втора употреба.
Мнението беше редактирано от IvailoM: 20 юни 2009 - 10:24
Отговори

Кръстника снимка Кръстника 20 юни 2009 - 12:09

алтернатор--реле регулатор диоден блок и тези диоди които сте мерили не са диодния блок който изправя тока при мен беше от това.
Отговори

red_gendo снимка red_gendo 20 юни 2009 - 16:07

OK това ще трябва да се провери, лошото е че тук майсторите са кът. А тези с името ,,майстор" са много. Проверих настаро от морга алтернатор струва 60 лева( тва е към днес 20.06.09) . Има ли някъде в интернет икниги за ремонт на Опел Астра ? Ще ми се да видя всичко това което си говорим.

Благодря колеги, надявам се скоро да кажа какво му е било !
Отговори

Automatic снимка Automatic 20 юни 2009 - 22:15

При мен при същите симптоми излезе от диоден блок и след ремонта няма проблеми :icon_razz2:
Отговори

4ebura6ka снимка 4ebura6ka 21 юни 2009 - 14:09

 red_gendo, на 20 Jun 2009, 05:07 PM, каза:

... Има ли някъде в интернет икниги за ремонт на Опел Астра ?...


Колега, виж тук и тук.
Мнението беше редактирано от 4ebura6ka: 21 юни 2009 - 14:10
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 21 юни 2009 - 18:58

При мен на Астрата (X17DTL) по време на шофиране започна да ми мижи лапата и като подам газ намаляваше, проблема беше - диоден блок. Но твойте симптоми са малко по-различни, а щом лапата свети и без контакт значи някой кабел прави мизврий, но това не пречи и да е в комбинация с генератора. Дано съм бил полезен.
Отговори

red_gendo снимка red_gendo 24 юни 2009 - 17:25

Здравейте.

Открих проблема ! Да точно така - диоден блок - с 3 малки и 3 по големи диода под тях. Изгърмял е средния голям диот.Лошото е че е на гадно място няма как да се смени а и незнам дали се продава изобщо нещо такова а и е намазано с някаква електропроводима паста. Та за смяна е диодната плочка . Намерих я в магазините - 37 лева струва. Та като виден цънцър не мие ясно защо аджаба като струва този диоден блок 37 лева ( а и кво има в него толкова че струва толкова много е друг въпрос) , защо ми искат 65 лева за него при смяна в сервиз ? Както и да е тва го разбрах днес , след като обиколих 4 сервиза .

Като сменя всичко и тествам ще пиша още. Благодаря на всички и най-вече на онзи пич с книгата . Евала!
Отговори

iceman снимка iceman 24 юни 2009 - 17:38

Здравейте,на всички на мен ми светеше постоянно лампата на акумулатора от 1 оголен кабел,който се беше допрял до всумакателния колектор и беше умасил,изолирах го и всичко се оправи иначе и при мен си зареждаше,само светеше лампата.Става въпрос за тънкия кабел,който отива към алтернатора.Дано съм помогнал
П.П.-Аз съм с Вектра А 92г
Поздрави на всички
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 26 юни 2009 - 22:06

 iceman, на 24 Jun 2009, 06:38 PM, каза:

Здравейте,на всички на мен ми светеше постоянно лампата на акумулатора от 1 оголен кабел,който се беше допрял до всумакателния колектор и беше умасил,изолирах го и всичко се оправи иначе и при мен си зареждаше,само светеше лампата.Става въпрос за тънкия кабел,който отива към алтернатора.Дано съм помогнал
П.П.-Аз съм с Вектра А 92г
Поздрави на всички

този кабел трябва да е бил тънък син с бяла лента и не може да е бил постоянно на маса защото щеше да ти изгори реле регулатора, явно само се е допирал от време на време и си изкарал късмет
Мнението беше редактирано от Shmortz: 26 юни 2009 - 22:06
Отговори

red_gendo снимка red_gendo 27 юни 2009 - 00:07

Каръка продължава. Купих нов алтернатор - BOSH на старо ( 60 лева) . смених само пистовата шайба от стария. Сложих го обаче при него пък проблема се обърна на 180 градуса - при даване на контакт - лампата на акумулатора не свети. При запалване пак не свети. Мерих акумулатора при запалено положение - от 12 волта пада напрежението на 11,8 V. За мен това означава че този алтернатор не зарежда. Мислих че е от четките но има. Това е 5-я майстор. На всичкото отгоре ми счупиха и обтегача - акуминиев е и неиздържа при сгъването когато слагахме пистовия ремък. Някой знае ли цена и на него на старо ? Сега мисля да го връщам и вече ще нося оръжие четете по вестниците за мен - майстор обесен за топките ще има скоро. Сега сам се хванал за главата и се чудя вече кво да правя. Хеееееллллллпппппппп!
Отговори

red_gendo снимка red_gendo 27 юни 2009 - 10:16

Днес 27.06.09 отново ходих при майстора от който купих алтернатора. Сменихме 1, 2 и 3-ти ... и ....не не и нестава. Не зарежда едвам се прибрах без ток. Търси вика някой майстор ?!?!?! паднах направо. както и да е , както се случва обаче понякога и късмет трябва да има човек ... едно момче с бял опел астра мина и ме пита дали не се дава гараж под наем. Видя ме, че се мъча и пита какво и е и му казах . Даде ми 2 бушона за което му благодаря. Е пак нестана де. Само че като си тръгвах от майстора видя че не стана и ми каза това е само от загуба на маса. Викам си да бе да и тва гледахме при третия майстор П.М. Прибрах се криво ляво и викам на нашия абе нестана ама тва ми казаха да направя. Сложих маса .... и о чудо ...лампата светна! :) сега зареждам акумулатора и ако при запалване угасне и зарежда акумулатора , за което се надявам , може и да приключа с ремонтите. Незнам дали няма опасност да се запали несхто като дам масата - сложих кабела от едната гайка на алтернатора на гайката на амортисьора. Вечерта ще пиша какъв е дерта. А на момчето с белия опел астра му благодаря, надявам и аз да мога да помогна на някой някога.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 28 юни 2009 - 09:08

Колега защо не подадеш масата директно на акумулатора?Няма смисъл да я хващаш от амортисьора или други лесно окисляващи се елементи.Поздрави
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 28 юни 2009 - 09:08
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 29 юни 2009 - 00:02

по принцип масите са 2 една от акумулатора до купето и една от акумулатора до стартера, що не си възстановиш тази която ти създава проблем. По принцип има и допълнителна маса на самия алтернатор, но само ако е на тампони, моя е твърдо закрепен и я нямам.
Отговори

Vektra снимка Vektra 02 февруари 2012 - 11:22

Здравейте колеги!
Повдигам темата тъй като имам почти същият проблем като колегата.При мен се наблюдава следното.Само и единствено на 5та скорост при ускорение след 60км/ч лампата на акумулатора мъжделее,забелязва се само на тъмно.Над 80км/ч (д)ефекта изчезва.Тествах мотора при други скорости и други предавки,както и при работа на място,не се забелязва.Интересно е,че не свети нормално силно,а съвсем приглушено и изчезва.
Моля споделете,възможна причина.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg