Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Бордови компютър Калибра

FaKeR снимка FaKeR 24 март 2010 - 12:43

Здравейте колеги,

На бордовия постоянно седи буквата F неспоредствено до часовника.
Бордовия е слаган допълнително ако това има значение.
Та мина ми през акъла това F да не идва от Failure/Fault или казано на нашенски някаква грешка :newsm05_41:

Благодаря предварително на отзовалите се!

Като казвам че е слаган допълнително - само копчетата и дисплея да сложени, инсталацията си я имаше!Но вероятно ще трябва да се препрограмира... показва среден разход от 20/100 (при реален ~10) и разход на място по 3-4л. на час.
Мнението беше редактирано от FaKeR: 24 март 2010 - 12:45
Отговори

Ivan Enchev снимка Ivan Enchev 24 март 2010 - 13:20

 FaKeR, на 24 Mar 2010, 12:43, каза:

Здравейте колеги,

На бордовия постоянно седи буквата F неспоредствено до часовника.
Бордовия е слаган допълнително ако това има значение.
Та мина ми през акъла това F да не идва от Failure/Fault или казано на нашенски някаква грешка :newsm05_41:

Благодаря предварително на отзовалите се!

Като казвам че е слаган допълнително - само копчетата и дисплея да сложени, инсталацията си я имаше!Но вероятно ще трябва да се препрограмира... показва среден разход от 20/100 (при реален ~10) и разход на място по 3-4л. на час.



Здравей,
и аз го имах този F на същото място... и аз като теб незнаех за какво беше, но ми беше слаб акумулатора и като го заредих слойих го и изчезна... незнам дали съвпадение и дали не се е нулирала някоя грешка докато колата е била без акумулатор...
Същият този F се беше появил като смъкнах таблото и карах без табло..
Ако някой може да каже точно какво означава F-a и аз ще съм много благодарен.

Поздрави!
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 24 март 2010 - 13:52

Колега правилно си се ориентирал.буквата F означава грешка. относно показанията ти на дисплея за разхода, трябва препрограмиране на дисплея за твоя мотор и гуми.
Отговори

FaKeR снимка FaKeR 24 март 2010 - 14:38

Благодаря колеги,

Явно ще се препрограмира компа.
Ще пробвам да махна акумулатора да видим дали ще се махне грешката , ако не помогне ще се направи и диагностика на колата :newsm05_41:

Поздрави!
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 24 март 2010 - 14:44

буквата F излиза когато някой от параметрите,които следи борд компа не е наличен.

Борда следи количество гориво в резервоара(взима сигнал от стрелката на таблото-респективно от сондата в резервоара),скорост на автомобила(взима сигнал от датчика в таблото на километража) и външната температура.Ако датчика за скороста не подава сигнал тогава обаче измерването на разхода ще бъде в l/h и няма да отчита средна скорост,затова там не излиза символа за грешка.По-вероятно е датчика за външната температура или за количеството гориво в резервоара
Отговори

FaKeR снимка FaKeR 24 март 2010 - 15:51

Ами нямам датчика за външна температура :beer:
Като го сложа и него вероятно тогава нещата ще се оправят :newsm05_41:

Мерси за отговора колега :beer:
Отговори

Ecotec_user снимка Ecotec_user 24 март 2010 - 16:26

Точно от това е проблема датчика за температурата като го няма изписва F.
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 26 март 2010 - 00:43

Да но другите трябва да бацат. При мен не работеше е температурния датчик и ми даваше F само на температурата, другите си работеха. Според мен само е захранен без другите ситнали затова ти дава F на всички.
Отговори

Iovkom снимка Iovkom 26 март 2010 - 08:50

Нали при опелите с бордови компютър има датчик на таблото , които е свързан с жилото и преобразува скоростта в импулси. Ти такъв датчик слагал ли си ?
Мнението беше редактирано от Iovkom: 26 март 2010 - 08:50
Отговори

tot_ снимка tot_ 26 март 2010 - 20:07

този датчик се казва VSS При мен проблема е следния .Както каза колегата по-горе ,ако не е вързан този датчик щте ти отчита l/h (както е при мен)
но vss-то е вързан към бордовия комп и към ЕКУ ... Другите показатели ми ги показва като чертички (-------) . Как да разбера дали този датчик работи коректно .. :mhihi: а Относно Буквата F това е дачика на температурата колегата може да си направи самодиагностика на борда . В една тема за 'Vectra A - Бордови компютър' е описано как се прави самодиагностиката както и други много полезни неща ...

колега дано да не сам прав , но на първия борд ,който си купих работеше само часовника и светлината и нищо друго (нещо беше повреден ) дано този не е така
най лесно ако има от каде да пробваш с друг (аз така направих и разбрах че е развален )
Мнението беше редактирано от tot_: 26 март 2010 - 20:14
Отговори

FaKeR снимка FaKeR 22 август 2010 - 15:56

Дори успях да си препрограмирам борда,сега работи коректно...пък като ми се занимава и температурният датчик ще го свържа :icon_wink2:
Отговори

Globe снимка Globe 22 август 2010 - 19:43

имаш да пуснеш 2 кабела да закачиш 1 датчик отдолу на бронята и да ти покажа къде стой буксата ..където да щракнеш всичко това ;) и да бягаш до магазина за 1 кола :icon_wink2: :drinkin:
Отговори

Agamemnon снимка Agamemnon 22 август 2010 - 21:44

Ако не си с оригинален касетофон, също става така.. но лесно се познава, като ти работи касетофона изчезва горния ред на дисплея...
Отговори

FaKeR снимка FaKeR 22 август 2010 - 22:06

 Globe, на 22 Aug 2010, 20:43, каза:

имаш да пуснеш 2 кабела да закачиш 1 датчик отдолу на бронята и да ти покажа къде стой буксата ..където да щракнеш всичко това ;) и да бягаш до магазина за 1 кола :drinkin: :o

Тогава внимавай какво си пожелаваш :icon_wink2:
Колата Light ли я пиеш? :drinkin:
Отговори

Гостtinkata123_* 20 декември 2011 - 00:00

кажете как се сменя от температура на разход и вобште как се сменят опците на компютара има ли копче??
Отговори

stepo3 снимка stepo3 20 декември 2011 - 00:47

Има копчета при ръчната спирачка, ако ги нямаш най-вероятно си само с цифровия дисплей (не е борд компютър), който показва само часа и температурата.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg