Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra A

Как да си поставя огледалото

bubo_e снимка bubo_e 20 февруари 2006 - 09:53

Здравейте колеги,
Миналата седмица ми отнесоха огледалото и не само това, но и счупиха скобата. Сега си имам огледало, но не знам от къде да си купя скоба а и след като я купя (ако продават само скоби) не знам как да извадя старата :gosh: (без да я счупя) и после да сложа новата на нейно място. :gosh:
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 20 февруари 2006 - 10:50

Не знам какво е скоба, но ако са основите те са хванати с винтове, ако не се лъжа. Развинтваш ги и слагаш новите. А такива поотделно не знам дали ще намериш. Кажи за какво огледало ти трябва защото на мен нещо ми се мъти, че май имам една такава в мазето
Отговори

bubo_e снимка bubo_e 20 февруари 2006 - 11:08

Става въпрос за обикновено механично огледало за Вектра, а за скобата нали като бутнеш огледалота на зад се държи на нещо като метална скоба т.е. то друго метално там няма :) Надявам се наистина да е на винт, ама за съжанелине не видях такъв :2angry1: ще погледна пак дано да си прав :gosh:
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 20 февруари 2006 - 11:12

аа тая скоба се маха с ръце :) огледай я добре :)
Отговори

bubo_e снимка bubo_e 20 февруари 2006 - 14:22

Ми уж гледах ама нещо явно съм супер кьорав, така 4е Помагай колегаааа :gosh: :gosh: :gosh:
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 20 февруари 2006 - 14:58

bubo_e, на Feb 20 2006, 03:22 PM, каза:

Ми уж гледах ама нещо явно съм супер кьорав, така 4е Помагай колегаааа :gosh:  :gosh:  :gosh:
 

Мда тая скоба се сваля на ръка но с малко зор...........И аз така го отнесох мойто огледало но за щастие се пръсна само едното "краче"...........И аз си търся такава скоба, но само тя не се намира :crazy:
Отговори

kabby снимка kabby 20 февруари 2006 - 17:46

И аз съм с едно огледало по същара причина.
Намерих го висящо, а на земята до колата имаше остатъчци от стоп /явно на бус/ От страна на вратата тази скоба е хваната с винтове.
От страна на огледалото е .. като панта.
Проблема е, че когато се опитах да откача остатаците от "скобата" за да си сложа нова за малко не потроших цялото огледало.
Ако има техника на сваляне на тая гад - пишете, че и аз не мога да се ориентирам.
Отговори

sv_tzvetkov снимка sv_tzvetkov 22 февруари 2006 - 15:21

Колега, тази скоба наистина се сваля на ръка, затова толкова лесно ни гепят огледалата от Вектрите... :knee: Трябва внимателно да я стиснеш и ще излезе от ушите. Трудно ще намериш само скоба, ако не и невъзможно! Тази скоба служи да си прибереш огледалото към колата, така нареченото сгъване - в белите държави разбира се! <_< Тук е повод да ти го свият... Вземи си епоксидна смола, наложи огледалото да легне хубаво върху основата и запълни фугата с лепилото. Ако си по-сръчен ще стане перфектно. Аз така си реших проблема с кражбата на огледалата, няма грозни скоби с нитове и тем подобни простотии! Изсъхва за 10 мин. а за 24 часа става бетон!
Поздрави и Успех! :nau:
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 23 февруари 2006 - 18:51

sv_tzvetkov, на Feb 22 2006, 04:21 PM, каза:

Вземи си епоксидна смола, наложи огледалото да легне хубаво върху основата и запълни фугата с лепилото.  

Обаче не ми се мисли какво ще стане ако огледалото го закачи някой автобус или както стана при мен като си я вкарвах в гаража на заден и духна вятър и дясната врата се прибра и аз както се бях засилил <_< :knee: Та мисълта ми е че огледалото се откачи и увисна а ако беше лепнато щеше да се е :nau: т всичко пластмасово наоколо
Отговори

bubo_e снимка bubo_e 24 февруари 2006 - 09:08

Е то няма оправия!!!! Ако не е закрепено здраво ще го откраднат, а ако пък е твърде здраво ще се счупи вовеки ЕЕЕЕЕ :2angry1:
Не може ли и ние като нормалните бели хора да не се притесняваме за такива работи а само да си караме :nau:
+Това мисля, че трябва да сваля цялата козола на огледалото за да махна тая скоба без да я счупя :knee: та тази събота ще пробвам и ще кажа резултата :nau: :nau: <_<
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 24 февруари 2006 - 09:30

bubo_e, на Feb 24 2006, 10:08 AM, каза:

Не може ли и ние като нормалните бели хора да не се притесняваме за такива работи а само да си караме :knee:
 

<_< Не може батка, живеем в България :nau:
Отговори

Pawel_p снимка Pawel_p 08 март 2006 - 16:51

Отивате при един ключар ... И му казвате какъв е проблема . Лепи се с каноколит и после се прави отливка от бронз .Както по филмите копират ключовете -с пластелин . Излива се и готово . Пантата е от някаква гадна сплав по принцип и не се заварява и запоява .
Във Варна ми излезе 10 кинта нова панта (държач) за огледало , като човека имаше готови на склад (3-4). :unsure: Айде със здраве
Отговори

kabby снимка kabby 08 март 2006 - 20:00

Ако има как да се направи това, което каза колегата - вземи 1 такава панта и я засили насам, остави на ЛС как да ти пратя парите :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg