Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Гуми и джанти

Слушат ли Ви гумите

tazmanieco снимка tazmanieco 15 декември 2007 - 12:42

Аз съм с нови предни SAVA,казаха че били добри ама аз още няма къде да ги пробвам,иначе до момента се справят добре на сухото :k055: ,а от заде са ми старите EUROTEC и са доста стабилни.Опит имам от DEBICA-ta ,на VW съм с такива и то са от както съм го купил има няма 5 години.Мога да кажа че с тези гуми още никаде не са ме оставили по пътищата да рия и да бутам.А колкото до GISLAVEDA, nordfrost и eurofrost са за различни климати.Euro-to са по-твърди а norda са за сняг и са доста мекички.надявам се ме разбрахте че го написах по някакъв странен начин на обяснение :dancin:
Отговори

jikko снимка jikko 15 декември 2007 - 12:49

sory za latinicata!!! :beer: Ot 3 godini karam mishelin alpin,samo smenqm 4iftovete :k055: Ot dve sedmici katerq Pamporovo i obratno,imam zabelejki na led! :beer: Kato iskliu4im tqh gumata e neveroqtna!Kolegaata ima suu6tata vektra kato moqta (A C20NE) ,kara s AVON,naa led sa po dobre ama kuca na mokro i na ki6a :k055: Bezavariini kilometri na vsi4ki! :k055:
Отговори

Vincent снимка Vincent 15 декември 2007 - 13:08

 tazmanieco, на Dec 15 2007, 12:42 PM, каза:

....А колкото до GISLAVEDA, nordfrost и eurofrost са за различни климати.Euro-to са по-твърди а norda са за сняг и са доста мекички.надявам се ме разбрахте че го написах по някакъв странен начин на обяснение :dancin:


И аз така мисля, колега. Тя и шарката си е по-различна! Аз ги взех за по-градска гума, щото основно в града си джиткам и реших, че нямам нужда от много меки гуми (уж да не се износват по-бързо по асфалта). :k055:
За успокоение поне са доста тихи за зимни :k055:
Отговори

Icemann снимка Icemann 15 декември 2007 - 13:16

Аз съм с 4 Lassa Snoways II и мога да кажа че се държат прилично, нищо че вчера на един павиран завой го зех с задницата напред :k055: ама паве + лед и сняг отгоре....не е хава
Отговори

devil_vas снимка devil_vas 15 декември 2007 - 13:29

засега.... няма проблем. отпред две чисто нови Lassa Snowways 2,отзад Marangoni Meteo + от миналата година - 195/55/15
Отговори

D3NiS снимка D3NiS 15 декември 2007 - 13:49

Аз пък съм с Корморан отпред и Фулда отзад и ги карам втори сезон (ама преди бяха на обратно) и съм мн доволен ама от накладките си несъм :k055:
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 15 декември 2007 - 13:59

Много съм доволен от Yohohama-та.Днес за първи път ги карах на сняг и киша и се държаха перфектно.Ще видим нататък как ще е
Отговори

Добрин снимка Добрин 15 декември 2007 - 14:09

Четири SAVA на една зима ако може да се каже миналата зима :bou: Доволен пре доволен...
Отговори

sauber снимка sauber 15 декември 2007 - 14:58

Мишлен Пилот Алпин 195/65/15 H - 4 броя. Тази зима им е 2ри и последен сезон. Доволен съм изключително много, държат и на сухо при по високи температури , аквапланинг не се чувства. В интерес наистината с умерено каране и на поледица се държат страхотно. На ИСТИНСКИ сняг са стъпвали 7-8 пъти само, обаче вадят много добро поведение до момента !

Следващата зима обаче мисля да минавам на Гуд Иър, както ще направя и сега в началото на лятото с летните. До сега в фемилете лятото задълже се караше с Пилот Екзалто, но аз имам други виждания :k055:
Отговори

baidimitar снимка baidimitar 15 декември 2007 - 15:01

Карам с 4 бр. Gislawed euro snow3 silica, купих ги преди месец от "Диана" и първите ми впечатления не бяха добри, НО тогава нямаше сняг, нито киша. Определено на сух и мокър, чист асфалт се хлъзгат доста (сравнявам ги със старите ми DUNLOP) на киша обаче се държат много прилично, а на сух, отъпкан сняг са направо перфектни! За 8-ми ходихме с приятели на Малльовица и за 3-те дни и няколкото качвания до пистата на Мальовица и Говедарци(която не работеше), само моята кола не бутахме! Снега не полепва по протектора, управлението както и ускорението и спирането са повече от добри. Смело мога да твърдя, че на сняг са супер!
Да не забравя да спомена, карам ги на астра Ф комби.
Отговори

Mihal снимка Mihal 15 декември 2007 - 16:10

Аз съм с летни кормуранки RunPRO и пак стаа малко се лезга ама като внимаваш няма проблем. :k055:
Отговори

бат'Марто снимка бат'Марто 15 декември 2007 - 16:42

Аз съм с 4бр чисто нови Bridgestone DMZ 3 Blizzak.Много съм доволен и на сняг и на кал са супер.
Отговори

msi200 снимка msi200 15 декември 2007 - 19:14

Аз съм с Dunlop Wintersport 3D, на хасфалт не са кой-знае какво обаче на всякакъв сняг и лед са идеални, колата запазва много добра управляемост и се държи супер предвидимо. Из баирите също няма проблеми.
Отговори

Yav снимка Yav 15 декември 2007 - 19:35

привет и от мен!
Отпред на Вектрата съм и обул чисто нови 2007 г производство Firestone Winterhawk,а отзад съм с едни Мишелин-ки,които според гумаджийте са с дот 93 :k055: -обаче просто тия гуми нямат грешка-задницата на колата не мърда върху каквато и да е настилка,Обаче относно файерстон-ките имам някои забележки-на сухо,мокро и киша съм доволен,оба4е на утъпкан пресен сняг нещо не ме кефат как се държат-пързалят се и АБС-а мн често заработва.Ама общо взето съм доволен,въпреки че друг път не бих си взел пак такива.

Поздрави и по внимателно с газта и спирачките в тези условия,че каквато и гума да е ако се кара джигитската нищо добро не ни чака!!! :k055:
Отговори

radi-vectra b снимка radi-vectra b 15 декември 2007 - 20:04

 msi200, на Dec 15 2007, 07:14 PM, каза:

Аз съм с Dunlop Wintersport 3D, на хасфалт не са кой-знае какво обаче на всякакъв сняг и лед са идеални, колата запазва много добра управляемост и се държи супер предвидимо. Из баирите също няма проблеми.

a на мокро как са
Отговори

simko снимка simko 15 декември 2007 - 22:05

Отпред съм със Lassa Snow Ways II, карат втора зима и смея да кажа, че за парите си са добър вариянт, разбира се са малко шумнички, но като преглътнем това предлагат добро поведение на автомобила. Отзаде си джиткам с летните ми Pirreli, но с по-умерено каране нямам проблеми.
Апелирам обаче за по внимателно шофиране към всички, защото не е минал ден последната седмица да не видя катастрофа, че дори и по две на ден!!!
Отговори

Denislav007 снимка Denislav007 15 декември 2007 - 22:24

Аз миналата година на служебния автомобил бях взел 4 новички Малоя и бях доволен от тях,но във форума не бяха много ласкави мненията за тях и за моята кола си взех 4 чисто новички Тойо и съм доволен за сега от тях,ще видя като тръгна сега в Петък за Монтана и мина през Петрохан,само там се познават истинските гуми,като не почистят 2-3 дни става доста интересно,така че като се прибера след Коледа ще имам по-ясна представа що за гума е това Тойо :)
Отговори

imitev снимка imitev 15 декември 2007 - 22:41

Я сега кажете от кои гуми НЕ СТЕ ДОВОЛНИ, че иначе всеки хвали своето.

Аз ще започна:

Ласа Сноуейс 2 - абс. скръб - не държат посока (колата има склонност да бяга наляво и на дясно без да пипаш волана - за предно говорим), кофти спират на сняг и мокро, след 1вата зима стават като пластмасови. За тия пари толкова, не че не ги вдигнаха и тях де.

Матадор МР55 - кофти спират на мокро и лед, след 2рата зима стават измислени, но въпреки това си копаят в снега без проблем. Определено ще ги предпочета пред ласите, за парите си перфектен избор.

Малоя Kresta 220 - засега предимно положителни впечатления. На мокро и сухо се държат отлично, в снега си копат, не съм имал екстремни преживявания. В сравнение с предните 2 - определено си струват парите малойките...
Отговори

don_ray снимка don_ray 16 декември 2007 - 09:44

 imitev, на Dec 15 2007, 10:41 PM, каза:

Я сега кажете от кои гуми НЕ СТЕ ДОВОЛНИ, че иначе всеки хвали своето.

Аз ще започна:

Ласа Сноуейс 2 - абс. скръб - не държат посока (колата има склонност да бяга наляво и на дясно без да пипаш волана - за предно говорим), кофти спират на сняг и мокро, след 1вата зима стават като пластмасови. За тия пари толкова, не че не ги вдигнаха и тях де.

Матадор МР55 - кофти спират на мокро и лед, след 2рата зима стават измислени, но въпреки това си копаят в снега без проблем. Определено ще ги предпочета пред ласите, за парите си перфектен избор.

Малоя Kresta 220 - засега предимно положителни впечатления. На мокро и сухо се държат отлично, в снега си копат, не съм имал екстремни преживявания. В сравнение с предните 2 - определено си струват парите малойките...


На сухо ли бягат Ласа-та ? Щото аз ходих на реглаж :) И човека ми каза, ако и сега бяга, значи е от гумите. Ама май пак съвсем леко ходи. Ако е така, ша взема да ги сменя
Отговори

RACER снимка RACER 16 декември 2007 - 17:26

аз карам с dunlop winter 3D-на утъпкан сняг са супер,добре са и на лед,но на мек сняг и киша TC направо откача да свети и колата трудно зацепва по баирите
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg