Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Гуми и джанти

Търся си 17"-ки за GTC-то

фалконети77 снимка фалконети77 26 февруари 2008 - 18:47

Според мен номер 3 или 5...или пък тези с които е обута твойта Ицко,само че 17"...стоят и перфектно.
Отговори

Maverick снимка Maverick 26 февруари 2008 - 18:49

Всички други но не и това което мислех аз :dummy:
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 26 февруари 2008 - 19:04

 Maverick, на Feb 26 2008, 06:49 PM, каза:

Всички други но не и това което мислех аз :clap:


То тва е - ако питаш всеки различно ще си хареса... Затова скачай на тези, които най-много ти харесват на ТЕБ ЛИЧНО :dummy: Няма грозен модел от тези по-горе, пък и производителят е Правилният (с главно П)!!! :clap:
Отговори

Maverick снимка Maverick 26 февруари 2008 - 19:06

Да, ама не съм виждал как седят и 5-те вида джанти... така че малко ми е трудно да направя избор... че в случая няма ама не ми харесват какво да ги правя :) нали се сещаш
Отговори

O-Z снимка O-Z 27 февруари 2008 - 10:16

Аз съм виждал черната канова на черно ГТЦ и не ми хареса как стоят, даже май колата често стои пред магазина на Ауто груп при борсата на слатина. Там има две такива астри, едната с Кановата другата е с 35-тата годишнина. Вторите които си ги сложил ги видях вчера пак на ГТЦ по булевард Тодор Александров. Момчето си беше измил колицата и тея джанти направо седят трепач. На кановата са й тънки спиците и в комбинация с черното по тях малеят малко на астрата...лично мнение...
Отговори

ickko снимка ickko 27 февруари 2008 - 10:29

 O-Z, на Feb 27 2008, 10:16 AM, каза:

пред магазина на Ауто груп при борсата на слатина. Там има две такива астри, едната с Кановата другата е с 35-тата годишнина.


Тя май е една и съща... Аз като си избирах джантите от там и тая с Анивърсари-то беше спряла отзад и мн. ми харесаха как и седят, а са със същия размер като моя, но не ме открехна че са по-тесни, та се наиграх със 7,5 :dummy: ... А Canova не съм видял да стоят добре на която и да е кола..., тя просто самата джанта не ми харесва :clap:
Абе една сива ултралегера е джантата за тая кола, просто съм убеден, ще взема да ги бартеросам и мойте накрая :clap:
Отговори

Мишо снимка Мишо 27 февруари 2008 - 10:48

Колега, личното ми мнение е, че 16-ка е малка за тази кола, но ти си знаеш. Просто като избираш недей се подлъгва по тва какво ти е казал някой майстор или приятел а си прецени сам за себе си. Аз всеки път като ида при гумаджията ми казва, че 175/65 била ниска гума за нашите пътища :clap: Пък и дето викаш твоя приятел в Стефанов, че ти е казал да вземаш 16 и да ти е мирна главата... Ми то по тая логика тряя направо 15 да набухаш с една педя гума отгоре и и тогаз съвсем да ти е мирна главата :clap:
Относно модела на джантата... Всички без Canova-та и първата ще стоят доста добре. Просто ако все пак се спреш на 16 накрая гледай да НЯМА борд щото ще стои още по-малка и :puke: Виждал съм GTC с 15-ки и просто няма друга такава гледка :dummy:
Отговори

O-Z снимка O-Z 27 февруари 2008 - 10:54

 ickko, на Feb 27 2008, 10:29 AM, каза:

Абе една сива ултралегера е джантата за тая кола, просто съм убеден, ще взема да ги бартеросам и мойте накрая :dummy:

Време ти е...иначе и аз мислех да предложа ултреледжерата...ама съм малко пристрастен та си трая а сега... :clap:
Отговори

ickko снимка ickko 27 февруари 2008 - 11:01

 O-Z, на Feb 27 2008, 10:54 AM, каза:

Време ти е...


Нали ти харесваха :clap: :beer:
Разби ми сърцето :clap:
:beer:

Сори за офф-а :beer:

 Мишо, на Feb 27 2008, 10:48 AM, каза:

Виждал съм GTC с 15-ки и просто няма друга такава гледка :beer:


Викаш, "по-добре кадет на 17" нали" ?

В смисъл, би ли ми я описал по-подробно тая невероятна гледка, по-интересна ли е от тази от Айфеловата кула... Що се изхвърляте така бе, хора. :3: За тия е*ани пътища и мизерията и 15" е голяма джанта :dummy:
К'ва е тая грандомания за джанти, к'во е тва чудо не мога да ви разбера. Това как джантата прави колата са пълни глупости... Джантите са един юаксесоар', който би могъл да поокраси малко колата, нищо повече. Хубава кола и без лети джанти пак си е хубава...
Отговори

spasito снимка spasito 27 февруари 2008 - 11:04

И според мен 17 ще по добре за тази кола ако вземеш 16 вземи 5тия модел с по дебели лъчи и без борд че изглеждат по големи и без черно че то намалява визуално джантата
Отговори

Мишо снимка Мишо 27 февруари 2008 - 12:49

 ickko, на Feb 27 2008, 11:01 AM, каза:

Викаш, "по-добре кадет на 17" нали" ?

В смисъл, би ли ми я описал по-подробно тая невероятна гледка, по-интересна ли е от тази от Айфеловата кула... Що се изхвърляте така бе, хора. :beer: За тия е*ани пътища и мизерията и 15" е голяма джанта :clap:
К'ва е тая грандомания за джанти, к'во е тва чудо не мога да ви разбера. Това как джантата прави колата са пълни глупости... Джантите са един юаксесоар', който би могъл да поокраси малко колата, нищо повече. Хубава кола и без лети джанти пак си е хубава...

Сега.. първо ще кажа нещо за болд-натото - за тия ебани пътища значение има не джантата, а размера на гумата върху нея, но тва го пускам покрай ушите си...
Не разбрах само що ми скочи така злобно с такива иронични сравнения? :clap: Както и да е... всеки има право на мнение и аз уважавам чуждото :beer: Всеки си знае къде, кога, как и колко си кара колата и това колко големи джанти ще си вземе е изцяло въпрос на лична преценка и финансови възможности.

П.П. Извинявам се на колегата Maverick, че така кривна темата и я напълнихме с OFF TOPIC :dummy:
Отговори

Cinder снимка Cinder 27 февруари 2008 - 14:21

И аз да се включа малко към оффтопика, гледам Ицко е някакъв върл привърженик на меката возия, Ицко мисля че си объркал колата ако търсиш возия :dummy:

Ти си си купил спортно купе, не С (ЕС, не ЦЕ :clap:) класа, колата ти не е с най-дългата база и съответно и друса повечко. Ако мислиш само откъм гуми да докараш возията, може да се огледаш и за джипови гуми и в завоите да се клати като патица :beer:


Относно "Джантите са един юаксесоар', който би могъл да поокраси малко колата, нищо повече. Хубава кола и без лети джанти пак си е хубава..." ами дай да караме с железните 14ки или 15ки, те пак ще са ни хувави колите :clap:

А по темата, от показаните джанти бих избрал #2 или #5. Аз лично не бих сложил джанта с тесни и малко на брои спици (#1) на кола с относително малки спирачни дискове. Просто според мен няма да е естетически издържано :beer:

Въпреки всичко съвета ми към колегата е да потърси 17" джанта с гума на 45 височина примерно. Според мен търсиш визия след като се ориентираш към такива джанти, а ако сложиш джанта с висока гума мисля че ще се изгуби ефекта на хубавата джанта.

Just my 2 cents ...
Отговори

kirenski снимка kirenski 27 февруари 2008 - 17:00

Колега 3 или 4 :clap: джанти са твойте

За возията на новите Астри дали е купе или петвратка няма :dummy: разлика

17- ки не взимай само ще се набуташ доста излишни кинти :beer: на 16- ки Астрата си е доста добре :clap:
Отговори

ickko снимка ickko 27 февруари 2008 - 17:34

 Cinder, на Feb 27 2008, 02:21 PM, каза:

...Ицко мисля че си объркал колата ако търсиш возия :beer: ...


Не, точно съм си избрал колата, ти не бери грижа за мене :dummy: ... При положение, че колата си поддрусва , не смятам за необходимо само да влошавам нещата, а и не мога да се сетя къде съм споменал че с гума искам да постигна возия като С (мес цес "хихихи") класа... Мен колата си ми харесва и на 16 цола, пък и не съм чул още на някой друг да не му е харесала (не че ме грее и да не му), та е безмислено само да си създавам неудобства и да си бъркам в джоба със 17" :clap:

 Cinder, на Feb 27 2008, 02:21 PM, каза:

...ами дай да караме с железните 14ки или 15ки, те пак ще са ни хувави колите :clap:...

Ми както виждаш не карам на железни 14"-ки. Това с колата го казах във връзка с коментара на колегата за GTC-то с 15"ките, което било нелепа гледка или нещо от сорта... Нелепа гледка е 20 годишен гнилоч с джанти за 2000лв.... :beer:
Просто малко се поизхвърли колегата, и прозвуча така, че ако му даде някой ГТЦ-то и трябва да го кара на 15" ше каже "аа не, искам си Ф-ката на със 17-ките" ...
Не съм против големите джанти с ниски гуми, но не са подходящи за условията, които караме и отбелязвам само, че 16" ките са най-рационалното решение, че за зимата дори и 15", пък на тоя с ГТЦ-то с 15 нека му се смеят ...


 Мишо, на Feb 27 2008, 12:49 PM, каза:

...Сега.. първо ще кажа нещо за болд-натото - за тия ебани пътища значение има не джантата, а размера на гумата върху нея, но тва го пускам покрай ушите си...


Пич, пускай го от където искаш, ама май говорим за Astra GTC тук, а тя, ДА НЕ ПОВЯРВАШ, като всички останали коли - колкото по-голям цолаж джанта слагаш, толкова по-ниска гума ти се налага да слагаш за да запазиш горе-долу диаметъра на цялото колело, за да няма големи отклонения в километража... Не съм малоумен, знам че не идва от джантата возията...
Плс, са дай-да не се открехваме, че орехите се ядат без черупките... :beer:
Отговори

Maverick снимка Maverick 27 февруари 2008 - 17:42

Чакайте, чакайте момчета.... вие го обърнахте на катун :clap: Каде без МЕНЕ :clap: Хахххьа

Та така... 15-ка джанта няма да сложа - 17-ка също !

Аз съм на мнение че По-Добре по малка джанта и супер гума - отколкото супер джанта и галош !

Причината: за да сложа 17" трябва да дам 500 лв. за гума и 450 лв. за джанта - Да ме извинявате ама тва са 4000 лв кажи речи :dummy:

Хахха хората коли си купуват за толкова.. при положение че същатата профилактика както съм посочил по-горе имам 4 гуми на 70% 16" и ми беше интересно да разбера мнения и така нататък , за което ВИ благодаря много.

Canovata реших да не я слагам.... Ultraleggerata е много добра но тук в Пловдив я нямаааааааа има само тези 5 модела да не лъжа по-точно са 3 от тях - Michelangelo 10, Canova, Caravagio. - това са 16" ките.

Че ще е 16" - 16" ще е - въпроса е коя.

Ще ви помолия на OZ специално ако може да проверите по Софията какво има защото в Пловдив е трагедия пълна. Съптветно и цени ако може да ми посочите че ми писна на дядовия да карам при 24 градуса Michelin PA3-то!!!!! :beer:
Отговори

Мишо снимка Мишо 27 февруари 2008 - 17:42

 ickko, на Feb 27 2008, 05:34 PM, каза:

Просто малко се поизхвърли колегата, и прозвуча така, че ако му даде някой ГТЦ-то и трябва да го кара на 15" ше каже "аа не, искам си Ф-ката на със 17-ките" ...
Не съм против големите джанти с ниски гуми, но не са подходящи за условията, които караме и отбелязвам само, че 16" ките са най-рационалното решение, че за зимата дори и 15", пък на тоя с ГТЦ-то с 15 нека му се смеят ...

Мне, ще взема GTC-то и ще му сложа поне 16" :dummy: Сега сериозно... колата ми е Астра Ф на 14" и много добре знам защо не бих сложил повече от 15", така че спориш с човек който е на твоето мнение :) Просто колегата Maverick питаше каква 17-ка да си вземе, а не ДАЛИ да си вземе :beer:

Цитат

 Мишо, на Feb 27 2008, 12:49 PM, каза:

...Сега.. първо ще кажа нещо за болд-натото - за тия ебани пътища значение има не джантата, а размера на гумата върху нея, но тва го пускам покрай ушите си...


Пич, пускай го от където искаш, ама май говорим за Astra GTC тук, а тя, ДА НЕ ПОВЯРВАШ, като всички останали коли - колкото по-голям цолаж джанта слагаш, толкова по-ниска гума ти се налага да слагаш за да запазиш горе-долу диаметъра на цялото колело, за да няма големи отклонения в километража... Не съм малоумен, знам че не идва от джантата возията...
Плс, са дай-да не се открехваме, че орехите се ядат без черупките... :beer:

Ами да де именно :) Точно тва имах предвид... че за да запазиш размера на кола която заводски излиза на 16 (визирам GTC-то) 15-ката ще е ужасно огромна гума и става лодчица в завоите :clap: Точно затва казах и че не зависи от джантата а от гумата... извинявам се ако не си ме разбрал правилно и си се засегнал :clap:
Отговори

Maverick снимка Maverick 27 февруари 2008 - 17:50

Само да добавя , че колата е с Traction i ESP, така че не мога да се отклонявам от размера на гумата като цяло смисал - 16 на 55 - 17 а 45 - за да се запази размера, защото иначе ще преебе ESP-то

А темата беше какви 17" да си взема, но не бях добре запознат, затова се допитвам до вас !
Отговори

ickko снимка ickko 27 февруари 2008 - 17:55

 Maverick, на Feb 27 2008, 05:50 PM, каза:

Само да добавя , че колата е с Traction i ESP, така че не мога да се отклонявам от размера на гумата като цяло смисал - 16 на 55 - 17 а 45 - за да се запази размера, защото иначе ще преебе ESP-то

А темата беше какви 17" да си взема, но не бях добре запознат, затова се допитвам до вас !


Абе , майна :clap: , нали се разбрахме с тебе за джантите :clap: Ако не избереш, поне ше се напиеме :dummy: :beer:

 Мишо, на Feb 27 2008, 05:42 PM, каза:


:beer: :beer:
Отговори

Maverick снимка Maverick 27 февруари 2008 - 20:40

Ickko, аре бе от 30 мин те чакам на Ихтиман :dummy:
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 27 февруари 2008 - 22:16

 Maverick, на Feb 27 2008, 05:50 PM, каза:

Само да добавя , че колата е с Traction i ESP, така че не мога да се отклонявам от размера на гумата като цяло смисал - 16 на 55 - 17 а 45 - за да се запази размера, защото иначе ще преебе ESP-то

:dummy:

Казал си доооста... странни неща ако мен питаш... Попринцип това 16 на 55... как звучи... това 55 е процент от нещо, което си изпуснал :) Не си мисли, че издребнявам, но по-нагоре доста се задълбочи и затова ми е малко...

Колкото до обясненията по-горе - силно се съмнявам пича да усети огромна разлика във возията... Наистина има такава, но нали се сещате, че с тази височина на гумата се обират точно тези 2,5 см в диаметър (1 инч)... Което се явява ~1,2см радиус... И то на доста "висока" като цяло гума за размера на джантата... Разликата не е фрапантна, особено за такова "спортно купе", както и Иво каза по-горе... Поне аз така си мисля, а вече кой как ще си кара си е негов проблем и виждане :) Със сигурност визуалната разлика е пъти по-осезаема от разликата във возенето по дупки ;) То ако друса - ще си друса... Ако влезеш в канал и срежеш гумата дали ще е 205/55/16 или ще 225/45/17 се в г$#...

ПС. Не целя да се заяждам... Изказвам моето си мнение... Аз примерно минавам от 165/80/13 на 205/45/16 :clap:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg