Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Проблем с DPF

ГостAn_Dro77_* 07 май 2019 - 14:22

Здравейте, колеги!
Аз съм от скоро член на форума.
Преди близо година си купих Опел Инсигния Ecoflex 2010, дизел. Преди около 2 месеца ми светна, че DPF е пълен, аз не обърнах внимание на това и след като си тръгнах от работа, при запалването на колата, тя започна да прекъсва, да няма мощност и да не може да върви. Аз я изгасих, след което при повторен опит да я запаля тя не искаше. Закарах я при майстор, като се надявам да е DPF. Уж изчистиха DPF...И започна едно ходене по мъките, дюзите на диагностика, като ми казаха, че са сменили някакви съчми в тях, турбото, също, че е имало някакъв теч и нагар...Така не ми казаха, каква е точно причината и повредата.Каза ми, че най-вероятно е съвкупност от всичките тези причини. Но както и да е среща малко повече от 1200 лв., за изброените по-горе причини нещата се оправиха...уж. Преди два дни отново ми светна за DPF, да съм минал около 300-400 км, макс...Както ми казаха на няколко пъти ходих и карах колата между 2200 и 2400 оборота, без да пада под 2200, даже на моменти не е падала под 2500-3000 оборота, но надписа на таблото не изчезва, както ми казаха. Майстора ми каза, че той трябва сам да изчезне, ако ли не, е трябва в сервиза с компютър, ако и тогава не изчезне, ще трябва нов DPF, който струва около 900 лв.Едни приятели ми предложиха един майстор в Годен, да го изолира и няма да има проблем.
Моля за мнение и съвет!
Искам сериозни хора и съвети, че сериозно се замислям вече за продажба на колата!
Благодаря, предварително!
Мнението беше редактирано от An_Dro77: 07 май 2019 - 14:28
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 07 май 2019 - 14:39

Така, първо ми се струва че са те взели за касичка и са те пообрали за това онова, без причина или може би без да са правили нищо.

Какви съчми, какви 5 лева? Какво ти правиха на турбото ?

Първо се гледат грешките какви са, пише се тук най-малкото... и тогава се ходи при когото и да било. Затова да ти честитим първо 1200-та лева и да ти кажем че НЕ се прави така, защото първото което гледат.... е дали си ливада... и почват дрането и глупостите. Затова и се "замисляш за продажба"....

Та, какви грешки имаше колата? Ако изобщо някой ти е казал нещо.

Опелът върви с аксесоар "Оп-ком" - китайски митайски, преправян, български - няма значение... някакъв!
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 07 май 2019 - 14:42
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 07 май 2019 - 14:43

На 2200-2500 нищо няма да направиш. Ако искаш с каране трябва на 3500-4000 оборота поне. И не я жали толкова, карай редовно в обороти - 2100-2500. На къси разстояния и на ниски обороти се дръсти.
Отговори

ГостAn_Dro77_* 07 май 2019 - 17:43

 Д-и-м-о-в, на 07 май 2019 - 14:39, каза:

Така, първо ми се струва че са те взели за касичка и са те пообрали за това онова, без причина или може би без да са правили нищо.

Какви съчми, какви 5 лева? Какво ти правиха на турбото ?

Първо се гледат грешките какви са, пише се тук най-малкото... и тогава се ходи при когото и да било. Затова да ти честитим първо 1200-та лева и да ти кажем че НЕ се прави така, защото първото което гледат.... е дали си ливада... и почват дрането и глупостите. Затова и се "замисляш за продажба"....

Та, какви грешки имаше колата? Ако изобщо някой ти е казал нещо.

Опелът върви с аксесоар "Оп-ком" - китайски митайски, преправян, български - няма значение... някакъв!


Грешката която ми даваше и в момента ми дава е че филтъра за твърди частици е пълен! Това е...За това пиша тук, за съвет и мнение, а парите вече за заминали, така че...
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 07 май 2019 - 17:44

1. С участието си във форума на Опел клуб България всеки потребител потвърждава съгласието си да спазва правилата на форума и подлежи на съответния контрол и наказания от админ/мод екипа на форума.
2. Настоящият форум е официален на Опел клуб България и като такъв в него приоритетно се обсъждат въпроси основно свързани с автомобилите с марка Опел.
3. Препоръчително е новите потребители да се ограничават в четене и запознаване с форума, като пускат нови теми само при необходимост и то след като се убедят, че няма пуснати подобни такива. За целта ползвайте ТЪРСАЧКАТА.
4. Забранено е регистрирането на повече от едно име от даден потребител, т.нар. „мултиакаунт", засичането на такъв ще се наказва изключително строго (Изтриване на потребителя и безсрочното му отстраняване от форума )
5. При Неактивност на Потребител, за период от 6 месеца, Акаунта му ще бъде Автоматично Изтрит.
6. Задължително е попълването на Задължителните полета в Профила на Потребителя. Информацията трябва да бъде актуална, точна, и съобразена с указания Шаблон.
7. Писането в теми и постове се извършва единствено и само на БЪЛГАРСКИ език, използвайки КИРИЛИЦА, без замяна на съществуващи букви с цифри. Ако нямате такава, инсталирана на Вашия компютър, използвайте вградената във форума - бутонът се намира най-отгоре в текстовия редактор - точно над полето за писане. Изключения се правят само за наименования. Писането само с ГОЛЕМИ букви в темите или заглавията им се приема като ВИКАНЕ, и не се толерира.
8. Комуникация във форума се подържа с уважителен за останалите колеги тон. Обиди, преки или косвени нападки, гневни изказвания, нецензурен и вулгарен език няма да се толерират и ще бъдат санкционирани..
9. Забранени са неоснователни (непотвърдени с техническа информация) обиди и нападки срещу други автомобилни марки. Също така са забранени Аватари или подписи с подобно съдържание.
10. Нови теми се публикуват в специфичните за това под-форуми и раздели. Неправилно публикувани теми подлежат на преместване в нужния раздел или в Junk-a от модератор.
11. Публикувайте темите си с конкретни и целенасочени заглавия. По този начин улеснявате колегите в намиране на подходящата тема, както и даването на точен отговор.
12. В техническите под-форуми се публикуват теми свързани само и единствено с марката Опел.
13. Пускайте нови теми и постове само когато смятате, че носят някаква интересна и полезна за останалите потребители информация, в противен случай те ще бъдат разглеждани като СПАМ.
14. СПАМ-ът е забранен под каквато и да е форма (постове с една дума, емотикони, безсмислени коментари и т.н.) ще бъде премахван без предупреждение, а съответният автор наказан по преценка на модериращия мнението му.
15. Не цитирайте цели мнения без необходимост, защото по този начин излишно се увеличава обемът на темите и създавате неудобство за колегите с по-бавни връзки.
Отговори

ГостAn_Dro77_* 07 май 2019 - 17:50

 JorkataG, на 07 май 2019 - 14:43, каза:

На 2200-2500 нищо няма да направиш. Ако искаш с каране трябва на 3500-4000 оборота поне. И не я жали толкова, карай редовно в обороти - 2100-2500. На къси разстояния и на ниски обороти се дръсти.


Искаш да кажеш,че с 2200-2500 няма да сполучи, а трябва с 3000 и нагоре.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 07 май 2019 - 17:51

Даааааа. Покарай на 4к оборота 20-30км.
Мнението беше редактирано от JorkataG: 07 май 2019 - 17:53
Отговори

ГостAn_Dro77_* 07 май 2019 - 17:53

 JorkataG, на 07 май 2019 - 17:51, каза:

Даааааа. Покарай на 4к оборота 20-30км.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 07 май 2019 - 17:55

????????
Отговори

ГостAn_Dro77_* 07 май 2019 - 17:56

Ок,ще пробвам. Къде бе, колега по тия завойща да карам 20-30 км на 4000 оборота,то аз ще се радвам на 10 км, макс...И то на 3-та скорост...Но ще пробвам, дано се изчисти и стане...Благодаря!
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 07 май 2019 - 18:01

Гледай сега карането на 4к оборота не значи със 120-150-200. На оборот става и на ниска предавка с макс обороти. Може и на място около 10-15 минути.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 07 май 2019 - 18:22

И само да добавя .... няма такава "грешка че филтъра ми е пълен". Грешките си имат НОМЕР! обикновено P и някакви цифри след това: Pхххх . Но щом първо искаш да пържиш двигател, преди да си гледал номера на грешки(и да ги кажеш), ок - давай.

Още повече че също не знаеш грешките преди да ти "оправят турбото" и да ти "сменят съчмите в дюзите" за да може сметката да стане с между 600 и 800 лева отгоре.
Само да ти кажа че "пълен филтър", не в 100% от случаите значи пълен филтър, има и други неща, които карат компютъра да го вижда като "пълен". Ние не знаем какво са правили ония "съчманлиите", затова ти го казвам.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 07 май 2019 - 18:23
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 07 май 2019 - 18:33

:smile3560: Е тва със съчмите е уникално. Тва е като да запазиш 0,75 кв. кабел наместо лентовия.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 07 май 2019 - 19:28

Намери някой колега от твоя град със Опком и пуснете едно почистване на ДПФ. Не се хващай с това да работи на място с Еди колко си обороти, когато се пуска чистене на място мотора работи с по богата горивна смес с цел да изгори остатъците в ДПФ. Със принудително почистване на ДПФ се захващайте някъде встрани от населено място, че страшни пушеци ще излязат.
И да предупредя, че не всеки Опком за 30-50 лв ще се свърже с твоята кола.
Отговори

ГостAn_Dro77_* 07 май 2019 - 19:37

 Д-и-м-о-в, на 07 май 2019 - 18:22, каза:

И само да добавя .... няма такава "грешка че филтъра ми е пълен". Грешките си имат НОМЕР! обикновено P и някакви цифри след това: Pхххх . Но щом първо искаш да пържиш двигател, преди да си гледал номера на грешки(и да ги кажеш), ок - давай.

Още повече че също не знаеш грешките преди да ти "оправят турбото" и да ти "сменят съчмите в дюзите" за да може сметката да стане с между 600 и 800 лева отгоре.
Само да ти кажа че "пълен филтър", не в 100% от случаите значи пълен филтър, има и други неща, които карат компютъра да го вижда като "пълен". Ние не знаем какво са правили ония "съчманлиите", затова ти го казвам.


 JorkataG, на 07 май 2019 - 18:01, каза:

Гледай сега карането на 4к оборота не значи със 120-150-200. На оборот става и на ниска предавка с макс обороти. Може и на място около 10-15 минути.


Казаха ми, че не място и поинерция, не става...
Отговори

fanatic снимка fanatic 07 май 2019 - 19:40

 An_Dro77, на 07 май 2019 - 14:22, каза:




Колега, попълни си профила по правилата на форума и моля да публикуваш само където е редно и спазваш правилата, които ИвоМ е цитирал по горе.
Отговори

ГостAn_Dro77_* 07 май 2019 - 19:41

Ок!
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 07 май 2019 - 19:42

На място с принудителна регенерация става, пробвано е :)
Отговори

ГостAn_Dro77_* 07 май 2019 - 19:54

И, как става!?

Че аз пробвах на място около 5-6 мин на 2200-2500 и нищо не стана
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 07 май 2019 - 19:55

 JorkataG, на 07 май 2019 - 18:33, каза:

:smile3560: Е тва със съчмите е уникално. Тва е като да запазиш 0,75 кв. кабел наместо лентовия.


Ти недей сЪ прЪй, и ти имаш съчми в дюзите :icon_razz2:
Ако имаш проблеми с тях, знаеш къде да идеш да ги сменят :clapping:



 An_Dro77, на 07 май 2019 - 19:54, каза:

И, как става!?

Че аз пробвах на място около 5-6 мин на 2200-2500 и нищо не стана


Колега, става с оп-ком, нали това ти обясняват хората.Регенерацията се активира от него и след това колата знае какво да прави сама. Няма нужда ти да държиш каквито и да било обороти.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 07 май 2019 - 19:58
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg