Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Гуми и джанти

Препоръка за гуми

Vilio снимка Vilio 19 април 2009 - 17:56

Здравей, имам колебания за нови летни гуми за Опел Корса Б. Бихте ле ми помогнали с избора? Kumho, Marshall и Lassa, като първите 2-е са Китайкси. Размера, който търся е 165/70 13. Ако искам Кumho-to, за да ми е Корейско трябва да си купя 175/70 13. В моя град ми предлагат това и не знам какво да правя :icon_wink2: . Китайски малко ми се струва от "ден до пладне", а за Lassa били нов модел и не ми казват никакви отзиви за тях на магазина.Не зная да ли да не се кача на 175 ? Благодаря предварително :mhihi: .
Отговори

mantzel снимка mantzel 19 април 2009 - 18:54

Вземай Ласата и не се чуди.Един приятел на корса като твоята сложи 185/55/14 -4 нови Ласа Импетус,които за 80 хиляди км. дори не достигнаха ограничителя.
Отговори

oska снимка oska 19 април 2009 - 20:15

оооууу такива размери само в кауфланд колега,преди няколко дни имаше страшни промоции на debica, на цената на пакетче семки :icon_wink2:
Отговори

Winner25 снимка Winner25 23 април 2009 - 13:24

В момента в метро има debica за около 55лв за тези размери. Моите впечатления за евтините гуми са че марката не е много от значение. Ако колата се кара доста може да изкарат дори до 50-60 хил.км.
След 3-тата година се вдървяват и за нищо не стават :mhihi:
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 23 април 2009 - 17:06

хора - не се излагайте с покупката на гуми от Кауфланд, Метро, Практикер или мосю Бриколаж :mhihi:
Първо че продават боклуци, второ - плащате си допълнително монтаж и баланс.

Затова - отиваш в Диана, купуваш си гумите, на които си се спрял, монтират ти ги безплатно (плащаш си само винтилите, а ти препоръчвам да ги смениш), взимаш си ГАРАНЦИЯТА и продължаваш напред :mhihi:
Отговори

oska снимка oska 23 април 2009 - 17:15

и кво,искаш да кажещ да пестим 3 лв от монтаж и да дадем по 150 лв на гума :mhihi:
от кауфланд за зимни гуми ми дадаха 3 год гаранция,не мисля че ще изкарат толкоива но все пак
Мнението беше редактирано от oska: 23 април 2009 - 17:16
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 23 април 2009 - 17:21

Не - идеята ми е, че същата гума, на същата цена си я купуваш от специализиран магазин + сервиз, а не от магазин за хранителни стоки :mhihi:

Защото аз поне знам за над 10 случая на отчайващо качество на гуми, закупени от Метро, Мюсю Бриколаж и Практикер - точно затова споделям, за да не пострада още някой колега :mhihi:

ПП Искам да ми кажеш къде взимат по 3лв за монтаж... Аз поне през последните 7-8г такова място не съм срещал :mhihi:
Мнението беше редактирано от siegfrid: 23 април 2009 - 17:22
Отговори

oska снимка oska 23 април 2009 - 17:26

оппаа обърках се-2 лв беше последния път,еее в по-малките градове естествено,ама не мисля че е от значение няколко лева за монтаж и тем подобни.
а за гумите,да прав си ако същите гуми са на съшата цена от качествен магазин бих си ги взел от там естесвено.
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 23 април 2009 - 17:36

Ами аз онзи ден се поразшматках из Метро, Практикер и Мосю Бриколаж и се загледах в цените, които са обявили за моя размер - 165/65/R14 и ги сверих с тези от Диана.
Аз си купих 2бр Kleber Dynaxer HP2, като с новите винтили ми излезнаха 156.06лв

В посочените магазини цените на посочения размер, за някакви гуми с неизвестен произход и марка ( а в Мосю Бриколаж и Практикер дори става въпрос за Регенерат) разликата в цените беше максимум до 3лв в полза на магазините. :mhihi:
Ами - не мерси - не съжалявам, че 3-та година залагам само на нови гуми от "Диана" :mhihi:
Отговори

oska снимка oska 23 април 2009 - 18:46

нямам инфо за клебер,но множко ми се струва тая пара.аз летни карам с гуми от германия,носят ми ги за по 55-60 евро с лепенките по тях 15цола,взех си и мишелин и гудйър,
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 23 април 2009 - 18:58

Значи аз съм МЕГА доволен от Клебер-а и затова сега пак си купих 2, за да си допълня летния комплект.
Разбира се не може да се очакват чудеса, но поведението им е добро не само на сухо, а и в мокро време и дъжд. Налагало ми се е да спирам екстремно и съм доволен.

За качеството си - цената им е повече от добра. За моя размер - по евтини бяха само Корморан. А добре познатите като евтини Дебица и Барум - бяха с над 10-15лв по-скъпи :mhihi:
Отговори

Vilio снимка Vilio 23 април 2009 - 20:09

Колеги, идеята ми е дали да си купя Кумхо (Китай) ДОТ 49/07 или Ласа Атракта ДОТ 10/09 ? Размера е 165/70 13. А Кумхо Солус (Корея) ми е на размер 175/70 13. Става въпрос за нови гуми. Благодаря!!!
Отговори

fanatic снимка fanatic 23 април 2009 - 20:14

Пич няма какво да се чудиш. Ласата е ниския сегмент на Бриджстоун. За мен цена/качество е много добра покупка. Моя въвет е- вземи ласата.

Относно останалите- да си купиш гуми еле па Дебица от магазин за хранителни стоки е точно толкова далавера колкото да си купиш тенекия сирене от ДИана.
Отговори

Cynic снимка Cynic 24 април 2009 - 17:33

Хайде сега тези които по разбират да дадът малко по-обстоини мнения за летни гуми защото невежите като мен да се информираме и да си купиме свестни гуми...( кой какво е научил от личен опит и тестове по нета и списания и т.н.)
Отговори

oska снимка oska 24 април 2009 - 20:19

колегата fanatic ще ти обясни от къде да си купиш гуми и от къде кисело млеко
Отговори

fanatic снимка fanatic 24 април 2009 - 20:35

Едва ли точно аз съм капацитет по гумите, но виждаш какви пари имаш и оттам избора не е толкова голям. Всяка компания си има бренд за нисък среден и висок клас. Някои няма нисък клас. Сходни качества за сходни пари. Другото е писане по платени репортажи в списанията...
Отговори

genadi снимка genadi 25 април 2009 - 12:18

Колеги,интересуваме колко атмосвери трябва да са напомпани летните гуми?Всеки ми казва различно 2.5, 2.8 и т.н.Размера на гумите ми е 185/65/15.
Отговори

don_ray снимка don_ray 25 април 2009 - 12:40

Гумите трябва да се помпят според това какво пише в книжката на колата ти.
за вектра като твоята са от порядъка на 2.4 за предни и 2.2 някъде за задни. Казвам някъде, защото не знам точно колко.
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 25 април 2009 - 21:26

атмосферите ги пише на капачката на резервоара или на вратите някъде. Бяла бележка е с написани варианти за натоварена/ненатоварена отпред и отзад. За астрата ми пише 2.5 отпред и 2.3 отзад.
Отговори

plamen_spasov снимка plamen_spasov 25 април 2009 - 21:56

Ако избора е само от тези три марки - то вземай „Ласса“
Намам претенции да съм специалист - работил съм 1 г., като гумаджия.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg