Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Тресе при спиране- поредната мистерия...

vectyr снимка vectyr 01 октомври 2007 - 16:41

 Prilo, на Sep 30 2007, 09:18 PM, каза:

И при мене го има този проблем.Аз си знам от какво е ,но за сега се кръстя и карам.Същия проблем го имаха преди мене приятели със същите Вектри като моята.
Оказа се,че нито барабаните,нито дисковете,нито тампоните са ни ядосвали толкова време.Лагерите на предните главини били.Имат някакъв конструктивен дефект.Превъртат големите гривни в главините и лагерите трябва да се сменят.Също и главините.Веднъж превъртяла двоицата не става за работа.Сменят се и лагера и главината с нови.
Успех!


И при мен го има този проблем - тресе при спиране, когато скоростта е над 100 км. , ама реших, че са ми се изкривили дисковете по някакъв начин /жеги, локви и т.н./ Не исках да се захващам със смени защото са ми почти нови. накладките също съм сменил. Тампоните на носачите пък миналата година смених. А тресенето го усещам чак на волана. Ще сменям едно по едно, пък да видим от къде ще изкочи заека.
Отговори

v_ankata снимка v_ankata 03 октомври 2007 - 22:48

Проблема вече е решен . Оказа се точно това в което се сьмнявах, а именно криви барабани. Смених ги и сега колата спи. Благодаря на всички които дадоха сьвети , и вече темата може да бьде приключена
Отговори

GecataKadett снимка GecataKadett 18 октомври 2007 - 18:06

И при мене имаше подобен проблем. С около 90-110 тресе много след смяна на накладки и предни дискове се оправи тресенето.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg