Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Метан Проблем?

nakata снимка nakata 16 ноември 2009 - 18:55

Може ли от прецакана гарнитура на главата, да имам проблем на метан?
Няма никаква мощност на метан, като се подаде газ забива муцуната и едвам едвам набира.
На бензин също не е както преди и се замисля към 2000-2500.
Вчера сложих метан-а, като преди това бях на газ и всичко си беше ок, само че извънградско ми надуваше маркуча преди радиатора. Като сега винаги го надува и при отваряне на капачката изхвърля към литър антифриз.

пп С плочката от газовата съм. Така че нищо по двигателя не съм променял?
Отговори

aleksandar снимка aleksandar 16 ноември 2009 - 19:12

ами защо не смениш гарнитурата на главата. Иначе от много неща може да ти прави това.
Отговори

nakata снимка nakata 16 ноември 2009 - 19:45

 aleksandar, на 16 Nov 2009, 19:12, каза:

ами защо не смениш гарнитурата на главата. Иначе от много неща може да ти прави това.

Колега от какво друго може да е? Гарнитурата, че ще я сменя ще я сменя, въпросът е че 3-4 дена ще карам с разхлабена капачка на радиатора и ще доливам вода.

пп преди малко смених и изпарителя с нов и пак същото :doh: :drinks: :drinks: :rasp:
Отговори

aleksandar снимка aleksandar 16 ноември 2009 - 20:10

Ами ти казваш, че и на бензин ти прави проблема, правил ли си диагностика на компютъра?
Отговори

nakata снимка nakata 16 ноември 2009 - 20:17

 aleksandar, на 16 Nov 2009, 20:10, каза:

Ами ти казваш, че и на бензин ти прави проблема, правил ли си диагностика на компютъра?

Само самодиагностика и нищо.
Отговори

aleksandar снимка aleksandar 16 ноември 2009 - 20:22

Колега а прекъсва ли като подаваш газ, премери си компресията на цилиндрите да видиш как е. Това също може да е и от дюзите.
Отговори

nakata снимка nakata 16 ноември 2009 - 20:36

 aleksandar, на 16 Nov 2009, 20:22, каза:

Колега а прекъсва ли като подаваш газ, премери си компресията на цилиндрите да видиш как е. Това също може да е и от дюзите.

Да прекъсва като подам газ. Значи двигателя му е правен основен ремонт преди ~3 месеца, бутала сегменти, шлаиф, гумички на клапаните.
Преди две седмици мерих компресията 12 на четерите цилиндъра.
Може да е от дузите ама защо и на метан, до вчера нямах този проблем.
Мнението беше редактирано от nakata: 16 ноември 2009 - 20:37
Отговори

aleksandar снимка aleksandar 16 ноември 2009 - 20:41

ако задържиш на 2000 - 2500 оборота и колата прекъсва или има детонационно горене това 100% са дюзи. Виж някой катализатор да не е запушен, също така разхода променен ли ти е.
Отговори

nakata снимка nakata 16 ноември 2009 - 20:50

 aleksandar, на 16 Nov 2009, 20:41, каза:

ако задържиш на 2000 - 2500 оборота и колата прекъсва или има детонационно горене това 100% са дюзи. Виж някой катализатор да не е запушен, също така разхода променен ли ти е.

Да има детонации в крайното гърне, но и преди на газ ги имах. Катализатор нямам, на негово място имам права тръба, за разхода не мога да кажа, тъй като не съм карал на бенз, преди карах на газ и си беше нормален 12-13-14 с много задръствания в пловдив.
Мнението беше редактирано от nakata: 16 ноември 2009 - 20:52
Отговори

Erdoto снимка Erdoto 09 януари 2010 - 07:40

А дя питам за катализатора
Ако е запушен шма ли вероятност
колата да гасне :n055:
Отговори

nakata снимка nakata 09 януари 2010 - 10:58

Ако катализатора ти е запушен ще гасне и на бензин.

пп колеги мерси за помоща оправих колата. За моя двигател ми трябваше дифозьор с Ф 28мм, защото не можеше да ми направи достатъчно вакуум и на
колата се получаваше ту бедна ту богата смес.
Мнението беше редактирано от nakata: 09 януари 2010 - 10:59
Отговори

Erdoto снимка Erdoto 09 януари 2010 - 14:33

 nakata, на 09 Jan 2010, 10:58, каза:

Ако катализатора ти е запушен ще гасне и на бензин.

пп колеги мерси за помоща оправих колата. За моя двигател ми трябваше дифозьор с Ф 28мм, защото не можеше да ми направи достатъчно вакуум и на
колата се получаваше ту бедна ту богата смес.


значе колата ми гасне хем на метан
хем и на бензин смисал такав че оборотите дириктно си падат на нула
ако мислете че е от катализатора да го махам ли че вече взе да ми писва от тва
гаснене

кажете си мнението
Отговори

EkO снимка EkO 07 декември 2012 - 21:15

Колеги и аз имам проблем с метан мятам 10лв метан и минавам 65 км от какво може да е?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg