Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Имали смисъл от този детектор?

Gmilev снимка Gmilev 03 януари 2010 - 14:53

http://www.avitel-bg.com/for_the_mobile/ra...cobta_esd_8200/

не че карам с 200км
но е хубаво да бибка и да предупреждава понеже куките мн често застават на дебилни места само и само да вземат някой лев...
Мерси
Отговори

oci снимка oci 03 януари 2010 - 15:03

Какво да ти кажа аз от половин година карам с кобра висок клас. Но в България всички радари са на X банда, така че и тая бръмчалка пак ще ти върши работа. Виж камерите бяха на друг банд, но дали беше Ка или Кu не помня.

ПП Аз лично съм супер доволен от моя радар :drinks:
Отговори

docenta снимка docenta 03 януари 2010 - 15:04

Ако "стрелят" (а в повечето случаи правят така) няма файда от радар, аз имах един сейвър и само разбрах, че са ме засекли. Сега ползвам един покет с iGO8 с съм си качил да ме предопреждава за стоянки, камери и радари.
Отговори

zheleznia снимка zheleznia 03 януари 2010 - 15:06

Това е бюджетен модел на Кобра, покрива поне засега използваните радари /основно Х-банд/ от пътна полиция, но не виждам да прихваща импулсните /кратки "изстрели"/ на по-новите модификации радари, а именно Pulse и POP сигнали. От личен опит - радар детектора може да те спаси или помогне, ако надвишаваш скоростта с не по-вече от 20-на километра и ако имаш достатъчно бърза реакция да я намалиш /говоря в случай че си първа кола и не стрелят някой друг преди теб/!

Така, че решението е твое, но и по-скъп модел също не би ти гарантирал някакъв пълен имунитет на пътя /освен ако не е антирадар - но те са забранени и за тях "бият" през пръстите/!
Отговори

Gmilev снимка Gmilev 03 януари 2010 - 15:43

значи голяма файда няма?
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 03 януари 2010 - 15:59

Как да няма ? Незнам по другите места как е, обаче в нашия район например много много рядко полицаите да "стрелят" с радарите за засичане. В 90% от случаите са плеснали радара върху патрулката и чакат да изпищи. Повечето от Вас предполагам знаят за поредните изменения в санкциите за превишена скорост. И в крайна сметка.. всеки сам преценява и решава. Според мен анти-радара неможе да бъде излишен или да не управдае неколкократно стойността си.. лично мое мнение. :drinks:
Отговори

tonkata92 снимка tonkata92 03 януари 2010 - 17:21

Ами аз от няколко месеца полозвам различни модели радар-детектори на Кобра, и мога да ти кажа, че има смисъл, спасявали са ме няколко пъти, но както беше казал един колега ако караш с повече от 20км/ч над ограничението може и да не те спасят, но като цяло не съжалявам за покупката си. По-голямата част от радарите в България работят на Х-честота, някой камери са на Ku-честота, други са на Ка, така че ако искаш пискалка - това е твоят модел.

п.п.Виж тук има малко инфо по въпроса:
http://radari.eu/ind...hp?showforum=48
Мнението беше редактирано от tonkata92: 03 януари 2010 - 17:40
Отговори

SKOFIELD** снимка SKOFIELD** 03 януари 2010 - 18:22

наскоро си взех такъв и мисля че има смисъл от него :) Но ако караш с 200 пак няма да спреш на време :)
Отговори

Gmilev снимка Gmilev 04 януари 2010 - 14:21

а стом е радар-детектор куките неможе да ми правят проблем?така ли е...
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 04 януари 2010 - 14:25

Да, така е! По закон имаш право да ползваш радар-детектор. Той те предупреждава, че си попаднал под полицейско наблюдение и не обърква радара на господата :drinks:
Отговори

zheleznia снимка zheleznia 04 януари 2010 - 19:59

Само да допълня казаното от IvailoM - Ако си закупиш радар-детектора от оторизиран от вносителя/един от тях/магазин, би следвало да ти дадат и документ, че устройството не е забранено за използване в България. Моят радар-детектор го закупих от Технополис и също имаше приложена такава декларация! Хубавото да имаш този документ /а може и да си го отпечаташ/е, че може при опит за заяждане от страна на КАТ да им го покажеш - има ефект/личен опит/. А и още нещо, не вярвам полицаите да са ходили на курс за откриване на разлики между радар-детектори и антирадари, а тия вторите определено са забранени!!!

П.П. Все пак - уважавайте труда на пътна полиция и спазвайте правилата за движение!
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 04 януари 2010 - 20:23

Антирадарите затова се вграждат в колата, не се слагат на таблото :icon1_mrgreen:

Аз карам с най-калпавия възможен радар-детектор , хваща само Х честоти. За тук върши перфектна работа, с изключение на това че е с по-малък обхват и е по-насочен отпред.
Но пък "вдъхва" сигурност. Ако ме спре полицай, знам дали наистина ме е засякъл или ще иска нещо друго. Наистина има смисъл от него ако се кара с 20-30км/ч отгоре.
Отговори

kabby снимка kabby 04 януари 2010 - 22:15

Аз карам 3 години с whistler и съм повече от доволен. Спасявал ме е не веднъж. Само веднъж не ме спаси защото ме "стреляха" и ги видях много късно - на входа на Севлиево от София, зад карулката се бяха скатали, а аз се отплеснах :) Според мен има смисъл и помага много :)
Отговори

Жоро снимка Жоро 04 януари 2010 - 23:44

И аз съм твърдо ЗА!!! Мога да кажа, че моя се е изплатил...
Отговори

blagom снимка blagom 05 януари 2010 - 09:34

ЧНГ на всички!
аз пък си мисля, че малко се заблуждавате. това което ви спасява е факта, че полицая е настроил радара да хваща тези каращи с 20 км/ч над доп. скорост. нищо друго. нали ако го настрои на същата скорост трябва да спре всяка кола, а и плюс това до превишение с 9 км/ч нищо не могат да ти направят. ако иска да ви хване - повярвайте ми нищо няма да ви спаси. най- много да паднете с 10-тина км. предимството на радар детектора е в това, че във формулата му има един корен квадратен който помага на сигнала да се върне по - бързо от този на полицая. ама колко аванс да имаш - секунда, две. а ако те стрелне още преди знака - ходи доказвай, че нямаш сестра.
Отговори

kabby снимка kabby 05 януари 2010 - 15:11

Колега, малко леко се обРЪка :) Радар детектор и анти радар са различни неща.
Радар детектора ЗАСИЧА предаване на определена честота и пищи. Нищо повече. Колкото по-добро е устройството, толкова по-голям набор от честоти засича. Останалото е въпрос на чувствителност - дали ще ги засече ако стрелят по някой на 2 км пред теб или не например.
Няма връзка с корен квадратен, лименс, синус, тангенс и т.н. Не разбрах само сигнала къде се връща по-бързо ?:)
В по-голямата част от България полицая се крие зад някой завой, храст, друго дърво и т.н. и държи радара си постоянно включен. Не веднъж ми се е случвало и два патрула на разстояние под 1 км да засичат скорост един срещу друг и респективно да си пречат един на друг - за справка - входа на Монтана от Берковица :) При тази ситуация радар детектора помага много. Моя струваше 140 лв. и до момента ми е спестил като пари поне 300, а като ядове - поне 1400 лв. Ти си прави извода дали съм направил грешка или не когато съм го купил.
Отговори

barezz снимка barezz 05 януари 2010 - 15:26

На кратко моето мнение за радар детекторите, аз съм с Кобра 9345:
1. Първо се опитвам да карам по правилата, остава и полицията да играе по правилата. Щом те се крия по храстите и аз ще съм в радар детектор.
2. Листчето с което се продава и обяснява, че не е забранен - помага, личен опит до Варна.
3. НЕ ГО ПОЛЗВАЙТЕ В ГЪРЦИЯ - абсолютно забранени! Направо вдигат на трупчета, вземат номерата на колата, глоби и може и по-лошо да става. И няма значение дали е включен или само си го държиш в жабката.
4. Радарите на нашите полицаи са на Х 99%. Много рядко камерите и по-модерни радари са на Ка, Ku.
5. Хубаво е да има Pop detection, и да е по-нов модел, за да има по-мощен обхват, да ги засичаш по отдалече. Аз на открито (по магистралата) ги засичам на 1,5-2 км; в гориста местност 3-4 завоя преди това. Предимство е, ако стрелнат някой пред теб, можеш да го засечеш и да намалиш, ако те стрелнат теб - гориш.

Определено е екстра, не е като не мога да карам без него, но с него ми е по-спокойно. Не го крия, поне като ме видят с него, не ми пробутват показания на предната кола, която е превишила и оставила 20-50 лв. Не съжалявам нито за стотинка от 200-те лв, изплатили са се...
А за модела за който питаш, аз лично бих заделил още 100 лв (общо 200) и си вземи по-нов модел, макар и по-ниска серия.
Поздрави дано съм полезен.
Мнението беше редактирано от barezz: 05 януари 2010 - 15:30
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 10 януари 2011 - 12:51

А искам да Ви попитам, ако някой случайно има наблудения, или е чувал от някъде ей това чудо SAFE-DRIVE може да засече радар, който е в режим "готовност", т.е. засича ама на сянка (ако мога така да се изкажа) ? Предполагам се досещате какво точно имам в предвид !?
Отговори

floyd снимка floyd 10 януари 2011 - 19:42

Това няма нищо общо със засичане на радари. Просто сигнализира при наближаване на определено място, което е въведено като радар, стоянка, камера и т.н. Като навигатор е, само дето няма карта и екран.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 10 януари 2011 - 19:50

Щото на мене ми дадоха няква рекламна листовка днеска, пък видях че има сайт.. прочетох там, на листовката също пише, че засича както стационарни, така и подвижни радари ..?!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg