Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Помощ... гадината трака...

benzy снимка benzy 23 август 2010 - 10:57

Здравей народе, от няколко месеца каручката (Астра Ф хечбек 98ма 1.6 моно) трака като за светвоно и то при скорост от 20 до 40 км. над 40 като вдигна изчезва тоя шум, но може би просто честотата му става по-голяма, а и вече шума от вятър и гуми се увеличава... незнам.

Шума е като че си пъхнал парче тел в спиците на колело и при въртенето се чува тък тък тък - когато прескочи едната спица и удари в следващата. Адски изнервящо е, а неможе все да карам като състезател :(

Водих я на какви ли не майстори,предницата ми е бетон (чува се отрпед ляво) имаха съмнение за вътрешно каре после казаха че не е, после съмнение за датчика на АБС и от него се отказаха, жилото на километража и това отхвърлиха... и никoй незнае какво е. Вдигали сме я да върти на място във въздуха но тогава не се чува този шум.

Като налене тежестта на двигателя и тогава нещо става. Явно ще трябва стенд, на който да се симулира движение дайте акъл къде има такава апаратура. Звънях на 10 сервиза в сф никoй невярва че така ще шуми и трака и никoй няма ткъв стенд - къде да ходя - или да се грабвам и да ходя в официален сервиз на вносителя...

Моля помагайте...


P.S. Забравих да добавя, че като завивам наляво това изчезва, а направо и на дясно го има. И че не е нещо по спирачките (накладки или дискове) защото при спиране когато са обрани всички луфтове продължава да щрака гадно.
Мнението беше редактирано от benzy: 23 август 2010 - 12:19
Отговори

becinko снимка becinko 23 август 2010 - 12:22

Щом всичко е бетон ,единственото ,което ми идва на акъла отпред в ляво е скоростната кутия ..
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 23 август 2010 - 12:41

Колега,смени дясна с лява гума и виж дали шума ще иде отдясно :icon_wink2: огледай гумите за някое пиронче,щом предницата е бетон и като вдигнете колата и завъртите гумите и всичко е добре.
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 23 август 2010 - 12:45

Може и невероятно да ти звучи но на скоро да си посещавал гумаджия?Получава се понякога когато ти слагат тежест за да ти балансират гумите да опират в спирачните апарати.
Отговори

benzy снимка benzy 23 август 2010 - 15:34

becinko
поне така ми казват - а и колата наистина нито дърпа нанякъде нито тропа ... какво по скоростната кутия може да е? Имай предвид, че и на свободен ход като я пусна по инерция пак си щрака.

По гумите не е, знам как тупа когато има заклещено камъче или нещо друго забито в тях, но ще погледна. Още утре ще разменя да видя и като ги свалям ще видя за някакви такива механични нарушения по гумите. Но искрено невярвам да е това.
Както невярвам и да е от баланса, но и това ще погледна, ако е от баланса като сваля гумата би трябвало да има следа по тежестта където е търкало понеже е по-мека от челюстите на спирачните апарати, но или по тях или по тежестта отвътре трябва да има следа ще погледна и това.
Мнението беше редактирано от benzy: 23 август 2010 - 15:36
Отговори

becinko снимка becinko 23 август 2010 - 15:37

То зависи с колко цолови джанти си ,ако си с 15' няма смисъл да гледаш ,щото тежеста трябва да е половин килограм ,та да закачи ,освен ако не си сменял с по-големи дискове.
При мен има едно ужасно тропане ,след 3-4-5 майстора ,подемници глупости ,гледания смених всичко възможно ,и накрая се оказа ,че е от големия тампон на носача ... така ,че не изключвай варианта да е нещо от предницата ,защото безгрешни майстори няма...

А звука от забито камъче,пирон ,болт или каквото и да било в гумата е по-скоро като на виещ лагер ,а не такова щракане както го описва колегата ,затова мене също ме съмнява да е от гумите.
Мнението беше редактирано от becinko: 23 август 2010 - 15:38
Отговори

bleid 2 снимка bleid 2 23 август 2010 - 15:44

Баланса на полуоската :icon_wink2:
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 23 август 2010 - 15:49

Според мен е лагер.
Успех!
Отговори

Inspo снимка Inspo 23 август 2010 - 17:20

 Rosen Popov, на 23 Aug 2010, 16:49, каза:

Според мен е лагер.


Лагерите не тракат, само вият.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 23 август 2010 - 21:30

 Inspo, на 23 Aug 2010, 18:20, каза:

Лагерите не тракат, само вият.

Тракат- бръмчът, но явно не си чувал!
Отговори

becinko снимка becinko 23 август 2010 - 21:35

Два смених.Заден лагер-главина и преди няколко дни преден.Лагера първо вие ,ако не се смени може да 'изяде' леглото си в главината (за предния) ,и след това може и колелото да блокира.

НО лагера се чува при всички скорости ,не само при 20-30-40 км/ч.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 23 август 2010 - 21:39

Бръмчащ лагер съм чувал при Ауди А 4 и звука се появяваше от 40кмч-80кмч, след което звука изчезваше. Вярно не е Опел, но не мисля, че разликата е голяма.
Отговори

kpg87 снимка kpg87 23 август 2010 - 22:24

 Rosen Popov, на 23 Aug 2010, 22:39, каза:

Бръмчащ лагер съм чувал при Ауди А 4 и звука се появяваше от 40кмч-80кмч, след което звука изчезваше. Вярно не е Опел, но не мисля, че разликата е голяма.

Напълно съм съгласен. Не е задължително шумът да се чува при всякави скорости, а по- често се чува в определн интервал. А щом колегата казва че шума идва от ляво и при ляв завой изчезва, това е признак точно за заминал лагер, тъй като натоварването в лагера от лявата страна намалява. И обратното, при десен завой шумът би трябвало леко да се увеличи.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 23 август 2010 - 22:39

Не разбрах това щракане постоянно ли е или се появява при определени условия?
На мен например не ми бяха завили болтовете на тампоните на носачите. При спиране и при тръгване се чуваше едно глухо чукане, което се усещаше и във волана. При завиване пълен десен или ляв имаше и щракане.
Отговори

becinko снимка becinko 23 август 2010 - 23:45

Колеги ,не виждам смисъл да спорим за лагера ,тъй като неговата проверка е най-лесна !Колегата ако не знае как-да вдигне колата на крик ,да завърти гумата и ако има стържене значи лагера е заминал ... по принцип не трябва да се чува друго освен търкането на накладките в диска !
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 24 август 2010 - 07:26

Вдигахме колата на подемник, клатихме гумата, пускахме я на скорост във въздуха и шумът го нямаше. Появяваше се само под натиска на колата! Едно време на кадета ми беше отишъл лагер, при който дори без да съм вдигнал колата с натиск в горната част на гумата се усещаше луфта. Понякога проблемите не се появяват с класическите си симптоми и карат монтьорите и собствениците на колите да се хващат за главите докато ги открият, примери много. Спирам да пиша в темата, за да не я пълним с излишни спорове.
Пожелавам успех на автора на темата с намирането на проблема и нека сподели с нас, от какво е бил породен!
Поздрави!
Отговори

benzy снимка benzy 24 август 2010 - 12:34

Здравейте момчета не е лагер това с вдигането на гумата и въртенето сме го правили многократно от лагерите не се чува шум при въртене. Ходих днес сменихме местата на гумите огледахме ги както и предполагах не е от това шума си остава.

Gena_bs
условията в общи линии са скорост между 20 и 40 км /ч някой път се чува по-слабо някой път по-силно. А при ляв завой изчезва.

Becinko
джантите са си оригиналните за астра 14'' лети джанти и нищо не съм барал по дискове и окачване.

Не е като от тампон или нещо подобно понеже не се чува като удар, а и не е при някакво вертикално движение при неравност или нещо такова. А точния термин е щракане единия майстор казваше "тактово" на определен оборот на колелото. Дори и при абсолютно гладък път се чува, даже тогава още по-ясно, че ги няма страничните шумове.

Няма да мине без стенд а и ми писна да търча при майстори да "гледат" Май единствения такъвкойто открих, които симулира движение, а не само шоков за амортесьори, е в Мидвас Бош Сървиз. Някой знае ли къде другаде има?


Bleid 2
я обясни за полуоската че такова нещо досега никой не беше предлагал
Отговори

becinko снимка becinko 24 август 2010 - 12:56

Колега ,започва да ми заприличва на моя проблем.Става дума за големия тампон на носача.ако се е разбило там и целия носач играе и трака така ,и понякога тактово ,понякога при рязко спиране/потегляне.Този тампон ,като се вдигне колата на подемник не може много лесно да се провери ,защото цялата тежест на окачването ляга върху него и не е свободен.Аз го забелязах на един канал с крик.Крика беше посредата на колата и повдигна цялата предница и в момента на отлепването на гумите от земята се видя как целия носач се измести и изтрака.Не е лошо да провериш и тези тампони-задните.При мен понякога трака понякога не ,понякога на равен път много очестено ,но леко трака и така.Провери ги и тях ,може там да е проблема. :61:
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 24 август 2010 - 14:14

И на скорост и по инерция ли го има тракането!
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 24 август 2010 - 14:36

На вектрата ми го има този проблем. Вектра А, миналата година като я карах по често се чуваше същото ритмично потропване, циклично на оборот, при изключена скорост пак и при включена скорост пак.
Звука се чуваше много ясно при скорости от около 40-70км/ч от дясно, при ляв завой изчезваше. Карайки близо до мантинелата с отворени прозорци се чуваше отчетливо.Вдигам колата на крик въртя няма нищо.
Смених накладки, тампони, амортесиори с тампоните, накрайници, шарнири, лагери, карета, дори за пробата махнах предпазната ламарина зад диска. Звука го имаше, симулирахме въртене и завой нищо не се чуваше, правеше го само при топло време в студа нямаше такива грижи.Общо взето за 1 седмица смених цялата предница и разглобих окачването 3 пъти но не открих проблема. Огледах детайлите за някакви следи но нямаше следи от нищо.
Така че този филм го има и при мен. Ако откриете проблема пишете че ми е интересно на какво се дължи.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg